Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Pohár začíná. A Lvi pojedou opět do Boleslavi
03.08.2009 | Vít Čepický

Pohár začíná. A Lvi pojedou opět do Boleslavi

Ú s t í n/L. - Znovu Boleslav. Město na Jizeře se stává tradičním soupeřem Lvů jak konce, tak začátku sezony. A nic na tom nezměnil fakt, že se oba týmy již třetí sezonu nebudou potkávat ve stejné soutěži. Tentokrát svedl oba soupeře dohromady Tipsport Cup, oblíbený letní pohár, který již tradičně zpestřuje letní přípravu. První pohárový zápas tedy Slovan odehraje v úterý 4. srpna 2009 v mladoboleslavské Metrostav aréně. Úvodní vhazování odstartuje utkání v 17:30.

Mladá Boleslav začala přípravu na nadcházející ročník extraligy na konci července, kdy na svém ledě přivítala celek z Benátek nad Jizerou. A nutno poznamenat, že tým "vykročil" pravou nohou a radoval se z výhry 5:1. Osm set diváků sledovalo jednoznačný průběh nezvykle dlouhého utkání, které se hrálo na čtyři dvacetiminutovky. Benátky tak mohlo těšit alespoň to, že s gólovým přídělem nemuseli hokejisté cestovat daleko. Lehce pikantní příchuť měl zápas pro boleslavského trenéra Vladimíra Čermáka, který loňskou sezonu působil právě v Benátkách. “Byl to první přípravný zápas, do kterého jsme šli z plného tréninku. Myslím, že to splnilo očekávání, některé hráče jsme viděli poprvé v utkání,“ řekl po zápase. “S asistenty jsme si udělali obrázek a budeme podle toho sestavovat mužstvo. Navážeme na trénink, abychom odstraňovali chyby, které se v zápase objevovaly,“ zhodnotil výhru pro klubový web.

Dva dny nato se Boleslav vydala na západ Čech, aby v Plzni sehrála druhé a poslední přípravné utkání před startem letního poháru. Na domácí výhru však nenavázala. Přestože Středočeši jež v osmé minutě vedli před více jak dvanácti sty diváků 1:0, zbytek zápasu opanovala Plzeň a dovedla ho do úspěšného konce - 4:1. Asistent boleslavského trenéra Jiří Šejba byl však po utkání relativně spokojený. “Bylo to klasické přípravné utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet některé kluky,“ nechal se slyšet po zápase. Zajímavé info sdělil ke konci rozhovoru pro webové stránky Boleslavi. Do střetnutí totiž nenastoupili zotavující se David Vrbata, Tomáš Nouza a Peter Fabuš. “Jejich stav se den ode dne lepší a myslím si, že zapojit by se mohli už do zápasů v příštím týdnu.“ Pro Slovan určitě důležitá informace.

Lvi z Ústí sehráli před startem Tipsport Cupu zatím jediné utkání, a to sice na ledě Kladna. Z dvanáctigólové přestřelky vyšli se ctí a odvezli si pomyslný bod za remízu 6:6. Nejvíce do zápasu zasáhl zřejmě Roman Pšurný. Loňský člen týmu nadcházejícího soupeře Slovanu se v novém dresu uvedl více než dobře a Kladnu nastřílel dokonce hattrick. Ústečtí fanoušci, jež do Boleslavi vypravují autobus, by si jistě přáli, aby na svůj výborný výkon v předchozím zápase navázal i na ledě svého bývalého zaměstnavatele. Porazí tedy Ústečtí Lvi po dlouhé době konečně Středočechy? Odpověď nám dá úterní podvečer.

O úterním soupeři Slovanu si přečtete též v tomto článku.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv