Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Podvedený Přeučil: Havířov mi dluží!
15.01.2010 | Martin Pešout

Podvedený Přeučil: Havířov mi dluží!

Ú s t í n/L. - Zpověď. Ještě ho z toho mrazí v zádech. Petra Přeučila přišlo angažmá na severu Moravy pořádně draho. Ústecký útočník, jenž v dresu havířovských panterů působil minulou sezónu, si z místní hokejové organizace odnesl nevšední zážitek. Klub mu stále nezaplatil vysokou částku a Přeučil poprvé o této žhavé kauze promluvil. „Ještě nyní se z toho dostávám,“ ulevil si objev tohoto týdne.

Ve středu se s klubem, který na přelomu tisíciletí působil v extralize, přišli rozloučit místní fanoušci. Zapálením svíček na smutečním věnci symbolicky uctili památku havířovského prvoligového celku, který kvůli insolvenci odstoupil z rozehrané soutěže. Petra Přeučila byste mezi nimi opravdu nenašli.

V Havířově nasbíral jednatřicet startů. A v prvním letošním měsíci „oslaví“ nechvalné výročí. Od ledna 2009 totiž neviděl od klubu ani korunu. „Jedná se o 99 550 Kč. Dovedu se tedy vžít do situace současných havířovských hokejistů, kteří jsou bez peněz,“ promlouvá.

Přeučil se hodlá bránit. „Vzal jsem si právníka a uvidíme, co se z toho vyvine. Celá věc je v insolvenčním řízení. Takže čekám. Jestli se tedy vůbec něčeho dočkám,“ trpce se pousměje.

Na Havířov má smíšené vzpomínky. „Dobré mám pouze tak na bývalé spoluhráče. O vedení klubu škoda mluvit. Dostávám se z toho ještě teď. V tíživé době mi pomohli rodiče. Musím ale říct, že celkově to byla a je nepříjemná situace,“ povídá.

To, že Havířov býval rizikovou destinací není žádnou novinkou. Přesto při Přeučilově působení na druhém konci republiky vše vypadalo nadějně. To dokazoval i 14.leden 2009. Přeučil tehdy nastoupil v dresu Havířova na ledě Ústeckých Lvů. Po utkání se před stadionem sešel s rodinou. „Havířov je sice od Ústí daleko, ale platí včas. Takže spokojenost,“ prohodili jeho rodiče. Několik dní nato získaly věci jiný rozměr…

„Přišel jsem tam vloni na začátku listopadu 2008. Do ledna peníze bez problémů chodili. Všechno bylo v pořádku. Najednou přišlo play-off a vše se obrátilo naruby. Nedorazily mi dvě výplaty a prémie,“ nechápe.

Havířovský skandál zasáhl i dalšího bývalého hráče Slovanu – Jakuba Evana. Webovým světem před nedávném prolétla informace, že nadějnému obránci Havířovská hokejová společnost dluží 94 350 Kč.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv