Ú s t í n/L. - Základní část letošního ročníku WSM Ligy se pomalu blíží ke konci. Na postup do play-off ztrácí Ústí už hodně bodů a už nyní je jisté, že se do něj letos nepodívá. V sobotu 17. února ho tak čeká předposlední utkání na jeho ledě, ve kterém se proti němu postaví čtvrtí Jestřábi. Proti těm se letos ústeckým hokejistům nedaří, a pokusí se tak alespoň napravit tuto špatnou bilanci. Utkání začíná již tradičně v 17:00 hod.

4

Tři kola před koncem základní části se nachází Prostějov na čtvrtém místě. Na svém kontě má šestaosmdesát bodů a na třetí Kladno ztrácí pouhé dva. V posledních třech zápasech ho však kromě Ústí čeká Kladno s Karlovými Vary. Během sezony prohráli Jestřábi devatenáct zápasů, z nichž tři byly až po základní hrací době. Nejméně se jim dařilo proti Vsetínu s Přerovem, se kterými prohráli tři ze čtyř vzájemných utkání. Zápasy se jim naopak povedly proti Kadani s Ústím, s námi je však jedno utkání ještě čeká.

LHK Jestřábi Prostějov

• Rok založení: 1913
  • Klubové barvy: červená, bílá, černá a zlatá
  • Trenér:Jiří Vykoukal
  • Trenér brankářů:Štefan Žigárdy

Vzájemná střetnutí

Ve všech třech případech byl úspěšnější Prostějov, který bral dohromady osm bodů. O jeden bod ho obralo Ústí hned v prvním vzájemném zápase na prostějovském ledě. Slovan dokázal během necelých dvou minut otočit skóre ve svůj prospěch, Jestřábům se však podařilo vyrovnat a po čtyřech minutách prodloužení brali nakonec vítězství 3:2.

Druhý zápas už byl jasně ve prospěch hostujícího celku z Prostějova. Už po první dvacetiminutovce vedl o tři branky, druhá třetina sice skončila vyrovnaně 1:1, ale Jestřábi v závěrečné části udeřili pěti góly a vyhráli tak zaslouženě 1:9.

Ani třetí utkání ústeckým hokejistům nevyšlo. Stejně jako v prvním zápase smazali ústečtí jednobrankovou ztrátu a dostali se do vedení. Ani tentokrát se jim ho však nepodařilo udržet. Jaroslav Roubík vyrovnával šest minut před koncem utkání na 3:3, ale poslední slovo řekli opět domácí, kteří vyhráli 4:3.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Jako jediný odehrál za Ústí všechna utkání letošní sezony dvaadvacetiletý Jiří Severa.

Jaroslav Roubík se nachází na třetí pozici v počtu vyhraných vhazování (586).

Nejvíce střel na branku vyslal David Bernad, který na brankáře soupeře vystřelil hned 102krát.

Hned tři prostějovští hráči vedou kanadské bodování. Na prvních třech pozicích se nachází Tomáš Nouza (57 bodů), Tomáš Divíšek (56 bodů) a Jan Rudovský (47 bodů).

Stejné trojici patří také první tři pozice v počtu asistencí.

Nejvíce branek v přesilové hře v celé WSM Lize vstřelil Tomáš Divíšek, který dal celkem čtrnáct branek.

49. kolo z pohledu obou celků

• ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)
    Branky a nahrávky: 11. Rob (Galamboš, Pajič), 14. Dostálek (M. Bárta, Vráblík), 20. Rob (J. Mikyska, Jonák), 32. M. Bárta (Martin Novák, Galamboš), 33. Čermák (Vampola), 36. M. Bárta (Galamboš), 47. Kutlák (Nedorost, J. Mikyska), 48. Nedorost (Vampola, Kutlák) – 1. Smolka (Roubík), 22. Gengel (Davídek, Bernad), 25. Weinhold (Roubík), 42. Pšenička (Bernad, Krliš), 55. Severa (Smolka, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Vaněk, Macek – Smolka, Roubík, Severa – Davídek, L. Volf, Gengel – Krliš, Pšenička, Navarra – T. Jandus, Najman, Markulinec.
  • LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 14. Divíšek (Nouza, M. Drtina), 24. Havlík (Nouza), 48. Starý (Divíšek), 53. Fiala (Prokeš, Ščotka) – 22. Paták (T. Havránek, Jan Wasserbauer).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, Mikliš, Ščotka, Havlík, Rašner, Žovinec – Starý, Divíšek, Nouza – L. Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Dvořáček, Z. Král, Rudovský – Fiala, V. Meidl, Prokeš – Zabloudil.