Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Po výhře v Kadani stojí Lvům v cestě Jihlava
18.09.2012 | Martin Pešout

Po výhře v Kadani stojí Lvům v cestě Jihlava

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi navázali na solidní formu z přípravných zápasů a zaznamenali tak úspěšný vstup do sezóny. Nyní po skalpech Benátek s Kadaní hodlají v domácím prostředí porazit i Duklu Jihlava. Úvodní buly duelu s tradičním soupeřem bude vhozeno ve středu 19. září v 17:30.

Porovnání obou týmů

Údaje před
3. kolem

Ondřej Malec (2+0) - 2b.
nejproduktivnější hráč
Jaroslav Roubík (2+3) - 5b.
Ondřej Malec - 2
nejlepší střelec
Jaroslav Roubík - 2
Adam Pometlo - 2
nejvíce asistencí
Jaroslav Roubík - 3
Filip Novotý - 94,44 % úspěšnost brankářů Vladislav Koutský - 88%; Zdeněk Orct - 88,89%
Filip Novotný - 1,51 průměr inkas. branek Vladislav Koutský - 2,77; Zdeněk Orct - 3
16 počet trestných minut 28
Jiří Novotný - 4 nejtrestanější hráč Lukáš Poživil - 6

Jihlava pod lupou

HC Dukla Jihlava

  • Rok založení: 1956
  • Klubové barvy: červená, žlutá
  • Generální manažer:
    Bedřich Ščerban
  • Trenér: Petr Vlk
  • Asistent: Patrik Augusta

Slovan se s Jihlavou střetl v semifinále posledního play-off. Sérii ovládli ústečtí hokejisté v poměru 4:1 na zápasy a tradičně postoupili do finále. V letošní sezóně by hokejisté z Vysočiny chtěli počin z minulé sezóny minimálně zopakovat. Spolu s Ústím, Boleslaví a Olomoucí by Dukla měla patřit mezi favority soutěže a případná účast v široké baráži by byla pro ní výzvou.

Jihlava zažila před týdnem famózní vstup do prvoligové soutěže, když vypráskala Hradec Králové 7:1. Východočechy vyřídila v podstatě za devět minut, když po brankách Hodka, Jeslínka a Malce bylo za pár chvil o osudu utkání rozhodnuto. V následujícím střetnutí ovšem Dukla narazila na Třebíč, na kterou po výsledku 1:2 nestačila.

Po dvou kolech se tak Dukla nachází v tabulce na pátém místě s aktivním skóre 8:3 a ziskem tří bodů. Ve středu ji však v ústecké Zlatopramen Areně nebude čekat nic snadného. I po sérii hráčských odchodů na straně žlutomodrých si Ústečtí Lvi drží solidní výkonnost a zatím drží druhou pozici v tabulce za vedoucí Třebíčí.

Změny v kádru Jihlavy

Představitelé celku z Vysočiny přes letní pauzu pracovali na posílení kádru, proto soupiska oproti minulé sezóně doznala řady změn. Dres Dukly v novém ročníku obléklo devět nových hokejistů, naopak šest hráčů klub opustilo. Mezi největší přestupy lze považovat příchod Michala Veleckého z Šumperku nebo Tomáše Kolafy z Kladna. Naopak na soupisce již neuvidíme lotyšského legionáře Krisse Grundmanise či Aleše Padělka nebo Rostislava Malenu.

Vzájemné zápasy v sezóně 2011-2012

V uplynulé sezóně sehrál Slovan s Jihlavou v základní části čtyři duely a ve druhém kole play-off pak dalších pět. S Duklou ústečtí hokejisté mnoho problémů neměli. Z devíti utkání jich vyhráli hned osm. Ústí zaznamenalo i vysoké výhry 6:1 nebo 7:3. V play-off byla vzájemná střetnutí již vyrovnanější. Z pěti utkání vyhrál Slovan dvě utkání po samostatných nájezdech, dvě ovládl v řádné hrací době a jedinou porážku s Jihlavou v celé sezóně znamenal výsledek 2:4 hned z úvodního klání semifinále.

Sestavy z posledního zápasu

Ústí n.L.: Orct - L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš.
Jihlava: Novotný - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Štebih, Zadražil, Dobrovolný, Jícha, Podlipnik - Hodek, Hubáček, Malec - Jeslínek, Filip, Polcar - Čachotský, Maliník, Velecký - Pometlo, Zeman, Vysloužil.
 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv