Ú s t í n/L. - Reprezentační pauza je minulostí a hned po ní se představí Slovan na ledě ostravské Poruby v rámci 21. kola Chance ligy. Našemu soupeři patří před dnešním utkáním čtvrté místo. Utkání začíná v RT TORAX areně od 17:30.

RT TORAX Poruba

Poruba zahájila druhou sezonu po postupu do druhé nejvyšší soutěže famózně. Její počínání a vítěznou jízdu ze začátku letošní sezony sledovala široká hokejová veřejnost. Nakonec se zastavila její šňůra vítězství na čísle sedm. Jízda Poruby se zastavila až v pražském Edenu, kde Ostravané padli v poměru 6:2. Aktuálně patří Porubě 4. místo se ziskem čtyřiceti bodů. Na konci první čtvrtiny se musel vypořádat zkušený trenér Miloš Holaň s odchodem zkušeného, a do té doby nejproduktivnějšího hráče, Vladimíra Svačiny, jenž zamířil do brněnské Komety. Pokud však nebude dostatečně vytížen, může se objevit v dresu Poruby formou střídavých startů. Ostravané však své řady okamžitě doplnili. Z Vítkovic na hostování do konce sezony přišel zkušený a produktivní Roman Sturcz. Post brankáře posílil formou střídavých startů z Vítkovic „staronový“ brankářský démon Daniel Dolejš.

• Odehrané zápasy: 20
  • Počet získaných bodů: 40
  • Umístění: 4.
  • Nejlepší střelec: T. Gřeš
  • Nejproduktivnější hráč: P. Husák
  • Nejlepší nahrávač: J. Navrátil

Poruba se postarala v posledním kole o největší překvapení, pro ní v negativním slova smyslu, jelikož nestačila na poslední Trhače, když si odvezla z Kadaně porážku 3:2. To v domácí TORAX areně je to jiná píseň. Z deseti odehraných utkání ztratila Poruba doma pouhé jedno utkání, zbylých devět utkání vyhrála za tři body. Ostravskou tvrz dobyly jediné Litoměřice. Právě zároveň s Litoměřicemi nastřílel TORAX doma nejvíce branek ze všech týmu z celé soutěže. Celkem dvaačtyřicet branek v deseti zápasech. Nejvíce se o ofensivu stará paradoxně obránce, Patrik Husák je nejproduktivnějším hráčem týmu s devatenácti body (5+14). Nejlepším střelcem je poté Tomáš Gřeš s devíti brankami.

Sestava Poruby v posledním utkání

Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Ďurač, Jáchym, Špaček.

Poslední utkání Poruby

SK Trhači Kadaň - RT TORAX Poruba 3:2 (1:1, 2:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 9. Chlouba (Kůs, Trefný), 29. Chlouba (Wágner, Trefný), 37. J. Müller (Chlouba, Kůs) – 17. Kanko (Káňa, Zdeněk), 26. Obdržálek (Szturc, Hlinka).

Poslední vzájemný zápas

První vzájemné utkání v letošní sezoně jsme odehráli s ostravským týmem v rámci 6. kola a dvě třetiny jsme drželi vedení na svých hokejkách. Utkání nakonec definitivně překlopil na stranu Poruby necelé dvě minuty před koncem hostující Michal Hlinka.

HC Slovan Ústí nad Labem – RT TORAX Poruba 2:4 (0:0, 2:1, 0:3).

Branky a nahrávky 26. Severa (Melka, Roubík), 34. Roubík (Melka, Brož) – 28. Kanko (Obdržálek), 41. Husák (Svačina, Sikora), 59. M. Hlinka (Svačina, Husák), 59. Svačina (Kanko, Sikora).