Chance Liga: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Po dlouhé době mi vyšel zápas, pochvaluje si Michal Fikrt
26.10.2006 | Karel Greiner

Po dlouhé době mi vyšel zápas, pochvaluje si Michal Fikrt

Ú s t í n/L. - Po dvou domácích porážkách již hokejisté Slovanu potřebovali zabrat a v zápase proti Mladé Boleslavi tak znovu potvrdit, kdo je ve Lví aréně pánem. Nakonec k pokoření Středočechů potřebovali necelých dvaašedesát minut. Po kratší pauze nastoupil v domácím brankovišti opět Michal Fikrt a naznačil, že jeho slabší úvod sezóny by snad mohl být brzy minulostí. ”Já doufám, že to bude ještě lepší a že mi bude držet zdraví,“ přeje si gólman. Poprvé po třech letech, které strávil v dresu Lvů, se objevil Tomáš Sýkora na ústeckém ledě jako soupeř. ”Jsme zklamaní, že jsme prohráli. Myslím si, že jsme hráli o něco líp než Ústí,“ litoval první centr Boleslavi.

”Po dlouhé době mi vyšel zápas, i celému mančaftu, tak proč si ho neužít,“ zářil po zápase spokojeností Michal Fikrt. Gólman se sedmatřicítkou na zádech nevstoupil do nové sezóny zrovna pravou nohou a tak je růst jeho formy pro Ústecké dobrou zprávou. ”Já doufám, že to bude ještě lepší a že mi bude držet zdraví, že budeme hrát takový hokej, aby se líbil divákům, a samozřejmě budu rád, když se bude dařit mě osobně.”
V zápase proti Mladé Boleslavi předvedl několik pěkných zákroků a i díky jeho příspěvku Lvi dokázali konkurenta porazit. ”Myslím si, že jsme přistoupili výborně k naší obranné hře. Sice to tam párkrát vypadalo na kolotoč, ale žádná střela se ke mně nedostala. Kluci to všechno pokryli a když jsem něco špatně vyrazil, tak to výborně uklidili do středního pásma. Takový hokej mi vyhovuje. Když mi obránci pomůžou a já se můžu soustředit na první rány.” Jednu větší minelu si však litvínovský odchovanec neodpustil. Při zákroku proti najíždějícímu Paroulkovi nezachytil kotouč a následná situace znamenala pro ústecký tým velké ohrožení. ”To je ostuda. Samozřejmě jsem si řekl, že tohle bych měl chytat. Lidi si musí říkat, že jsem pěkný dřevo, když nechytnu takovouhle labutěnku,” sypal si Fikrt popel na hlavu.
Nakonec zápas dospěl po brankách Nádašdiho a Becka do prodloužení a daleko nebylo ani k samostatným nájezdům. ”Problesklo mi to hlavou. Tušil jsem, kdo by od nich jel, ale přál jsem si ať se to rozhodne v prodloužení, protože nájezdy jsou loterie a my jsme chtěli vyhrát normálně,” říká Fikrt a s úlevou dodává: ”Nájezdy zrovna nemusím.” Prémiový bod pak Lvům v 62. minutě vystřelil Marek Ivan. ”Měli jsme hodně přesilovek. To kdybychom využili, tak jsme mohli vyhrát více než 2:1 v prodloužení, ale jejich gólman chytil slušné šance, takže vůči němu by bylo nefér, kdyby dostal nějaký nášup.”A jak vidí Michal Fikrt své šance probojovat se do základní sestavy v dalším kole? ”To určuje trenér podle toho kdo je v jaké formě. Myslím si, že v sobotu budu normálně pokračovat,” věří v trenérovu důvěru.


Na nezvyklé straně kluziště tentokrát nastoupil Tomáš Sýkora. Zatímco v minulých třech sezónách hájil žlutomodré barvy, nyní poprvé zavítal do Ústí jako soupeř. Jak se rodil přestup k černozeleným? ”První náznaky byly již při baráži. Já jsem vše řešil až po baráži a na prvním místě bylo Ústí. Končila mi smlouva a Ústí se příliš nevyjadřovalo. Pak Bolka přišla s jasným návrhem. Tady jsem pak řekl, co Bolka dělá pro to, aby mě získala a vedení mi řeklo, že nemůžou konkurovat Boleslavi. Takže jsem šel do Boleslavi. Čekal jsem, že o mě Ústí bude více bojovat,” popsal přestupovou anabázi.
Po zápase pak nebyl s výsledkem zrovna spokojen. ”Jsme zklamaní, že jsme prohráli. Myslím si, že jsme hráli o něco líp než Ústí, akorát že většinu času jsme hráli ve čtyřech a to se nedá vyhrát. To by jsme museli mít velké štěstí a proměnit všechny ty gólovou, co jsme měli. To se nestalo. Soudný člověk si udělá názor na tento zápas,”. Zatímco v prvním vzájemném měření sil proběhla na boleslavském ledě slušná přestřelka s enormním počtem vyloučených, tentokráte bylo gólů jako šafránu. Snad jen v počtu vyloučených Boleslavských jsou si oba zápasy podobné. ”Tam to bylo divoké. Byli jsme namotivovaní, byl to první mistrák. Tenkrát jsme prohráli, teď jsme chtěli vyhrát, protože víme, že Ústí není momentálně v nejlepší formě. Bohužel se nám to nepovedlo, i když jsme mohli vyhrát. Bohužel těch oslabení bylo moc.” Žádné zvláštní hecování již mezi bývalými spoluhráči neprobíhalo. ”Teď už ani moc ne. Před tím prvním zápasem probíhalo hecování celé léto. Pak to dopadlo tak, že jsme někteří bylo přemotivovaní, třeba já, a teď už to bylo ve větším klidu.”
Mladá Boleslav vstoupila do nové sezóny neslavně a až v posledních kolech se začíná zvedat. ”Co jsem se bavil s klukama, tak každý úvod sezóny byl strašný. Myslel jsem, že letos to bude jiné, ale po čtyřech zápasech jsme měli jednu výhru a tři prohry. Pak se to ale postupně zvedalo, spadla z nás křeč. Nakonec se vyměnil trenér a doufám, že to bude lepší a lepší. Páté místo je pro Boleslav špatné a budeme se snažit být co nejdříve na špici,” říká Sýkora. Ten v minulé sezóně trochu bloudil sestavou a byl dokonce poslán na měsíc do Berouna. V Mladé Boleslavi je to však zatím elitní centr. ”Jak pod panem Nelibou, tak pod panem Režnarem dostávám prostor. Hraju oslabení, přesilovky, takže v tomhle ohledu jsme maximálně spokojený,” libuje si a pokračuje: ”Já jsem v Boleslavi velice spokojen. Je to stejné jak tady. Je tam stejný tlak na hráče. Obě mužstva chtějí postoupit do extraligy. Vlastně se skoro nic nezměnilo.”
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První třetina rozhodla o prohře v Sokolově

S o k o l o v - Hrůzostrašná dvouminutovka v půlce první třetina rozhodla o další prohře... Celý článek

Těžký program pokračuje, Slovan míří do Sokolova

Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté odehrají ve čtvrtek další zápas Chance ligy. V rámci 10. kola... Celý článek

Všude jsme byli pozdě, řekl po prohraném zápase Jiří Severa

Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan se po koronavirové pauze zatím trápí. Ze tří zápasů nedokázal získat... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv