Plný počet bodů, to je hlavním cílem zápasu v Benátkách
23.01.2018 | Jiří Cícha
Autor fotografie: Sporty Ústí

Plný počet bodů, to je hlavním cílem zápasu v Benátkách

Ú s t í n/L. - V posledních třech utkáních Slovan pokaždé bodoval. Ke dvěma výhrám přidal jednu prohru až po samostatných nájezdech. Ve všech případech se postavil proti týmům, které se nacházejí v tabulce výše. Tentokrát ho však čeká horší celek. Ve středu 24. ledna putuje ke třináctým Benátkám, které ve třech letošních vzájemných zápasech dokázal porazit.

Tváří v tvář: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou

Údaje před
42. kolem

Porovnání v 1.-41. kole
12.
postavení v tabulce
13.
115:144
skóre
96:177
52
získané body
27
Jaroslav Roubík - 33 (11+22)
nejproduktivnější hráč
Zdeněk Král - 34 (10+24)
David Merta – 15
nejlepší střelec
Ladislav Bittner - 11
Jaroslav Roubík - 22
nejvíce asistencí
Zdeněk Král - 24
510
trestné minuty
828
Ladislav Gengel – 46
nejtrestanější hráč
Patrik Maier - 90
Jakub Soukup – 91,20 %,
Jan Růžička – 90,57 %,
Martin Volke – 90,81 %,
Jan Dlouhý - 93,88 %
úspěšnost brankářů
Josef Kořenář – 90,81 %,
Aleš Stezka – 86,43 %,
Matěj Žajdlík – 87,50 %
Jakub Soukup – 3,33,
Jan Růžička – 3,65,
Martin Volke – 3,33,
Jan Dlouhý – 2,04
průměr inkasovaných branek
Josef Kořenář – 3,44,
Aleš Stezka – 4,70,
Matěj Žajdlík – 4,14
36
góly v přesilovkách
34
18,09 %
využití přesilovek
17,53 %
7
góly v oslabení
4

Benátky trápí od začátku startu základní části WSM Ligy bodová úspěšnost v zápasech, čemuž napovídá i momentální umístění v tabulce, ve které se nacházejí na předposledním místě s náskokem čtyř bodů na poslední Kadaň. Z jednačtyřiceti zápasů dokázal středočeský celek zvítězit pouze v sedmi případech a ve dvou utkáních dokázal vyhrát v nastaveném čase, případně nájezdech.

HC Benátky nad Jizerou

 • Rok založení: 1934
 • Klubové barvy: modrá a bílá
 • Trenér:Jiří Kudrna
 • Asistent trenéra:Vladimír Čermák

Vzájemná střetnutí

Benátky jsou pro nás známý soupeř, se kterým hrajeme již dlouhá léta. V probíhající sezóně se žlutomodrý celek střetl s tímto soupeřem již třikrát, a to dvakrát na domácím ledě a jednou na ledě venkovním. V září Benátky přijely do Ústí nad Labem a byl to vyrovnaný souboj, který došel až do prodloužení, ve kterém Severočechům vystřelil výhru v 64. minutě Jaroslav Roubík. Legenda ústeckého hokeje vzala puk v útočném pásmu a krásnou kličkou překonala brankáře Stezku – 3:2pp.

Druhé utkání se hrálo poslední týden v říjnu na ledě Benátek. Šlo o brankové hody, ve kterých byl úspěšnějším týmem Slovan. Domácí celek dlouho držel se soupeřem krok a nepříznivé skóre vyrovnal. Ústečtí se však nezalekli, dokázali ve třetí třetině rozhodnout a výsledek udržet. Gólově se dvakrát za žlutomodré prosadil Roubík a Husák – 4:6.

Letošní poslední utkání se hrálo v Ústí nad Labem. Celek extrenéra Miroslava Macha chtěl po dlouhé šňůře prohraných zápasů opět zvítězit a podařilo se mu to. Asi nejlepší akce, která rozhodla zápas, byla branka domácího celku v oslabení. Do té doby byl stav 2:1, což nezaručovalo jistotu tří bodů, ale k puku se dostal Antonín Melka, který obdržel puk z pravé strany od Jaroslava Roubíka. Melka vymíchal brankáře Kořenáře, položil si ho na led a bekhendem zakončil nad jeho beton. Ve třetí třetině pak ještě dohromady přibyly čtyři branky – 6:2.

41. kolo z pohledu obou celků

 • HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
  Branky a nahrávky: 5. Kružík (M. Zdvořáček), 19. Gengel (Vl. Brož), 31. Najman (T. Jandus) – 40. P. Kratochvíl (Dolníček, R. Erat).
  Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (J. Dlouhý) – M. Zdvořáček, Weinhold, Vaněk, Bernad, Vl. Brož, Kurka – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, T. Jandus, M. Chalupa – Melka, Davídek, Najman – Severa, D. Merta, Kružík.
 • AZ RESIDOMO Havířov – HC Benátky nad Jizerou 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
  Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Pořízek, Drtil), 27. M. Kalus, 28. Luža (M. Kalus, Fronk), 47. Gřeš – 12. Hrníčko (Psota), 25. Bittner (Jan Bednář).
  Sestava HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Stezka) – Kunst, Jan Bednář, Mirochnikov, Jandejsek, Havlín – Psota, Bittner (C), Hrníčko (A) – Z. Král, Chrtek, R. Veselý – Wiencek, Hrabík, Šír.
 
 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv