OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Play-off bude o přístupu a o hlavě, míní kapitán juniorů Harkabus
28.02.2020 | Vít Trubička
Autor fotografie: Helena Smetanová

Play-off bude o přístupu a o hlavě, míní kapitán juniorů Harkabus

Ú s t í n/L - Ústečtí junioři si v utkání s Kralupy nad Vltavou vybojovali postup do čtvrtfinále REDSTONE extraligy juniorů. Samotný zápas uprostřed postupových oslav zhodnotil kapitán týmu a zároveň nejproduktivnější hráč Matěj Harkabus. „Je to pro nás ponaučení, neboť jsme si z prvního místa propadli na čtvrté, jsme ale rádi, že se to povedlo,“ říká jeden z nejvyšších hráčů v sestavě o samotném postupu.

V posledním zápase se vám podařilo proklouznout do play-off. Jaké jsou pocity?
V jednom bodu je to pro nás ponaučení, že jsme se z prvního místa propadli až na čtvrté. Momentálně je ale euforie a jsme určitě rádi, že se to povedlo.

Jak náročný byl boj o udržení kýženého čtvrtého místa?
Po dvou třetinách to bylo 1:0, stále jsme se klepali. Kralupy měly svoje šance. Po celou dobu jsme ale věřili v dobrý konec a povedlo se, na konci nám to tam napadalo.

Měli jste spoustu šancí, které bohužel do branky nedopadly. Co chybělo k úspěšnému dotažení?
Myslím si, že určitou roli v tom sehrála nervozita. Na konci jsme ale měli štěstí a proto jsme dokázali dva góly vstřelit.

Kralupy v utkání zvolily celkem tvrdou hru, o čemž svědčily i dva tresty do konce utkání. Jak jste se s tím zvládli vypořádat?
Oni takhle hrají pořád, takže jsme to už zvyklí. Nečekal jsem ale některé až tak zákeřné situace.

V druhé polovině třetí třetiny si Kralupy vytvářely tlak na vaši branku, avšak vás podržel Tomáš Svoboda. Pomohly i jeho zákroky k úspěšnému zvládnutí zápasu?
Určitě. Tomáš přišel až na konci sezóny, tak se musel nějak dostat do party, která tu je. Přijali jsme ho a v tomto utkání čapal výborně. Musím ho pochválit.

Dá se tedy říct, že třetí třetina přinesla to, co těm dvěma předešlým chybělo?
Řekl bych, že ano. Byla to i ukázka, jak se dále bude hrát v play-off. Zápas nám celkově ukázal co zlepšit a kde máme nějaké nedostatky.

Ve čtvrtfinále na vás čeká jeden z dvojice Havířov – Přerov. Kterého soupeře byste si přáli?
Radši bychom chtěli Přerov. Ale vypadá to na Havířov (ten drží ve východní skupině aktuálně dvoubodový náskok na druhé Zubry – pozn. redakce), takže se budeme připravovat na něj.

Co od celého play-off očekáváte a jaké si v něm kladete cíle?
Samozřejmě bychom se chtěli dostat co nejdále. Bude to hlavně o přístupu a o hlavě. Trochu v tom bude hrát roli i štěstí. Nevíme, co můžeme od Havířova přesně očekávat, skupinou proplul úplně suverénně a určitou kvalitu mít jistě bude.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv