Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Písek neměl šanci, říká Švík
19.09.2004 | Martin Řežábek

Písek neměl šanci, říká Švík

Ú s t í n/L. - Poprvé mohli divácí zhlédnout jak rekonstruovaný zimní stadion tak první domácí zápas Lvů, ve kterém hostili IHC Písek. Utkání se vyvíjelo zcela jasně, již v 8. minutě vedli domácí 3:0 a nakonec si výsledek pohlídali i díky třem brankám Honzy Švíka a výbornému výkonu brankáře Lukáše Sáblíka, který byl pro spoluhráče jistotou. K utkání se také vyjádřil kapitán Písku Jelen.

“Já si myslím, že jsem měli jednoznačnou převahu, kterou jsme zužitkovali v tříbrankové vedení po první třetině a hru jsme plně kontrolovali. První zápas v nové aréně nemohl vyjít lépe,“ vyjadřoval spokojenost Sáblík. “Důležitý byl začátek, kdy jsme za 8 minut dokázali třikrát skórovat. Poté už jsme si vývoj pohlídali bez větších problémů, akorát na konci to bylo zbytečně napjaté. Písek tady dneska neměl šanci,“ přitakával autor tří branek Švík. “Zápisné za hattrick je 500 Kč, kluci mě hecovali už po první třetině, ať tam ještě něco přidám, tak jsem rád, že se mi to povedlo a kluci budou taky, protože budu muset do kasy přispět,“ vykouzlil úsměv na tváři mladý útočník.

Patrik Fink a Jan Švík hrají už od přípravnách zápasů spolu a při doplnění jakýmkoliv centrem patří tato formace mezi nejúdernější. Posila z Plzně pokračovala hodnocením herního projevu: “Mně se hraje s klukama z útoku výborně, v přípravě jsme se sehráli a teď si všichni vyhovíme, protože dobře víme, co má kdo dělat.“

Do teď hráli Lvi na hřištích soupeřů a v sobotu se poprvé představili doma a debut v inovovaném prostředí se jim vydařil. „Zatím jsme hráli třikrát venku, těšili jsme se na domácí zápas. Aréna je pěkně opravená a diváků přišlo relativně hodně. Podle mého názoru je ta atmosféra srovnatelná s extraligou, diváci fandí a vytvářejí nám krásné prostředí,“ pokračovala hodnocením divácké kulisy hvězda zápasu. „Já jsem na zdejší diváky zvyklý, takže jsem dokonce dnes čekal větší návštěvu. Ale i tak bylo prostředí příjemné a my se budeme snažit hrát tak, abychom stadion vyprodali do posledního místečka, což by byla odměna jak pro nás hráče tak pro návštěvníky,“ kontrovala brankářská jednička.

Rekonstrukce je znatelná všude. Útrobí ústeckého stánku se chlubí novými šatnami, výměny se dočkala stařičká ledová plocha se strojovnou, mantinely a plexiskla jsou také pohlednější, akustické polštáře pod střechou spolu se sedačkami a nově natřenými schody reprezentují klubové barvy a tak by se dalo pokračovat. “Co se týče prostředí, nedá se to srovnávat. Podmínky pro nás i pro diváky se podle mě výrazně zlepšily a teď je ústecký zimní stadion jeden z nejhezčích v první lize. Jak už jsem říkal, my se budeme snažit to maximálně využít a připravit divákům pěkné zážitky,“ těší se ze stadionu Lukáš Sáblík.

Lvi se dostali po čtvrtém kole na čelo tabulky se ziskem deseti bodů a hořkost porážky ještě nepoznali. Nebýt posledních 38 vteřin v posledním přípravném zápase na ledě extraligové Sparty, kdy dostali branku a prohráli o gól, šňůra neporazitelnosti by byla dlouhá devět zápasů. “Kdyby nám někdo před ligou řekl, že začneme takhle, určitě bychom s tím byli spokojení. Ale určitě má každý z nás co zlepšovat a já doufám, že budeme hrát zápas od zápasu lépe a ty zkušenosti se v našem výkonu projeví. Takže bychom ke konci základní části mohli předvádět takový hokej, že nepustíme většinu soupeřů k puku a půjdeme do play-off z výhodné pozice. Určitě chceme ale skončit dál než loni,“ plánovala opora mužstva.

Vývoj utkání byl sice přímočarý, ale rozhodně se nejednalo o klidný zápas. Bylo udělěno celkem 134 trestných minut (z toho jeden desetiminutový OT a 4 větší tresty + OK.) Písečtí vyfasovali 66 a Ústí 68 trestných minut. “My jsme dostali rychlé tři góly na začátku a víceméně bylo po zápase. Ústí je jednak tým, který si při vedení 3:1 zápas pohlídá a byla by velká náhoda, abychom utkání otočili. Navíc jim byl rozhodčí nakloněn a to co předváděl, byl vrchol. Proto si i myslím, že z naší strany nebyl závěr vůbec vyhecovaný, ale zcela oprávněný. Protože v bitce si nikdo rozhodčího koupit nemůže. Jinak si myslím, že máme v klidu na to hrát do osmého místa. Oporou je nám brankář Šmíd, který chytá velice dobře. Dneska jsme ale i díky rozhodčímu dostali rychlé tři branky a potom to už bohužel nešlo,“ zhodnotil se sklopenou hlavou utkání kapitán Písku Jelen.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv