Ú s t í n/L. - První finálový duel znamenal nejen rychlý a tvrdý hokej, ale také atmosféru, která by se dala krájet. Během šedesáti minut jsme měli možnost vidět gólovou přestřelku, která dovolila divákovi vydechnout až po zaznění závěrečné sirény. První finálová bitva skončila 7:3 pro domácí.

"Dneska jsme hráli fakt dobře, jen jsme měli horší druhou třetinu", říká střelec dvou branek prvního finálového duelu.

Jak je již nepsaným pravidlem, kolem ústeckého zimního stadionu se v den zápasu odvěkých rivalů rojí policisté. Potkáte je snad na každém rohu. Vyostřenou, přímo elektrizující atmosféru, vnímají fanoušci už před zápasem. Na ledě, ač jde o boje leckdy velmi na tělo, to na nenávist nevypadá. A totéž potvrzuje i Petr Hořava: "Tady je to hodně vyhrocené. Hlavně mezi fanoušky. Vždycky, když hrajeme s Chomutovem, se tady blázní. Pro mě je to ale normální zápas."

Ještě než se diváci v aréně usadili a uvelebili, ozvalo se ohlušující: GÓL!. Na první branku se tedy čekalo pouhou minutu a devatenáct vteřin. To právě bodovala lajna Petra Hořavy, který spolu s Honzou Alinčem při první finálové brance asistoval. Střelcem se stal Sacha Treille. Druhou branku Slovanu daroval divákům Jan Káňa 3 minuty před koncem první třetiny. Extraligové posily se tedy osvědčily. "Jsou to výborní hráči. Nemyslím, že bychom předtím hráli nějak špatně. Ale je vidět, že kluci jsou z extraligy a nám to pomohlo", shrnul Hořava.

Lvi vstupovali do druhé třetiny s vedením 2:0. O to však záhy přišli. Stejně tak jako v Ústí se na prvních dvou brankách Chomutova podepsaly extraligové posily – Adam Lapšanský a Jakub Orsava. Pak však Petr Hořava prostřelil Tomáše Dubu od modré při signalizování trestu. O pár minut později upravil skóre Jan Alinč. I přes to, že to tak zpočátku nevypadalo, Lvi odcházeli do šaten opět s dvoubrankovým náskokem.

• 10 TM
"Trochu jsme vypnuli a už to bylo. Začali jsme tedy hrát jako by byl stav 0:0, makali jsme. Naštěstí tam ty góly padaly a to nás nakoplo." Ve třetí třetině Ústí své vítězství potvrdilo. Další branku mimo jiné přidal opět Petr Hořava. Tentokráte využil oslabení soupeře. I přes to, že je autorem dvou branek, to vidí velmi skromně: "Dneska to bylo hodně o náhodě a o štěstí. Můj první gól od modré byl prostě náhoda. A druhý gól byl výsledkem sehrané přesilovky."

Hned druhý den čeká ústecké Lvy druhý zápas finálové série. "Zítra jedem zase od začátku. Může vyhrát Chomutov. Podle mého to bude velmi vyrovnané. Pořád je co zlepšovat. My hlavně musíme přidat v obraně. Dnes nám chomutovští ujížděli a rázem to bylo 2:1, 2:2 a to se prostě nesmí stát."

Před námi tedy leží další zápas, který nás bude zvedat ze sedačky, nutit skákat do vzduchu a na jedné či druhé straně hlasitě vyjadřovat svůj nesouhlas se sudími. Kdo si však dnes odnese vítězství je prozatím ve hvězdách. Jak říká Hořák: "Bude to vyrovnaný boj!"

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.