Ú s t í n/L. - Do hokejové výstroje se oblékl po dvou týdnech. Místo soubojů s dotěrnými obránci sváděl bitvu se zákeřnými bacily. Angína se však definitivně poroučela, a tak mohl Pavel Janků konečně sáhnout po svém pracovním nástroji a vyjet proti Chrudimi na led. „Chyběla mi síla. Ale je to lepší, než se vracet po měsíci,“ přemítal po zápase ústecký matador.
Gratuluju ke dvěma bodům, ale s Chrudimí to tedy byla lopota…
Rozjížděli jsme se pomalu. Potom jsme měli šance, hlavně v druhý třetině, ale neproměnili jsme ani ty nejvyloženější. Kdybychom tam dali jeden dva góly, tak jsme pak mohli vyhrát vyšším rozdílem.

Chvílemi jsem měl dojem, že se vám nepodaří dát branku, ani kdybyste na to měli zápasy dva. Nepřipadalo vám to tak během utkání?
Takový zápasy se občas hrajou, kdy nejsme schopný proměnit ani jasný šance. Pak to chce pořád zkoušet, mít trpělivost a doufat, že to tam spadne.

Nakonec jste se prosadili pouhých třicet sekund po začátku prodloužení. Stačilo být o necelou minutu rychlejší a brali jste všechny body, nezamrzí to trochu?
Trošku to naštve. V poslední minutě jsme tam měli šance, Honza Čaloun byl hodně blízko gólu. Ale nemůžeme s tím nic dělat.

Pro mnohé jste možná trošku překvapivě přišli s Chrudimí o bod. Berete to jako ztrátu?
Pro nás to není ztráta. Chceme všechny zápasy vyhrát, to je jasný, ale už jsme první v tabulce. Chceme ten zbytek dohrát pokud možno vítězně a výborně připravit se na play-off.

Základní část sice ještě nekončí, ale první místo už vám nikdo nevezme. To je příjemné, že?
Jsme moc spokojení. Máme do play-off výhodu domácího prostředí. Ale výhra v základní části je jen první krok.

Nechce se vám teď během zápasů trošku polevit, když už o nic nejde a vítězství v základní části je jisté?
To nám trenéři nedovolí, musíme hrát pořád naplno.

Na závěr základní části vás čekají dva nejtěžší soupeři ze skupiny Vrchlabí a Brno. To nebude špatná generálka na play-off, je to tak?
Oba zápasy hrajeme venku a to bude možnost vyzkoušet si, jak to může vypadat v play-off. V play-off musíme hrát stejně, jak jsme hráli po Novém roce.

Na led jste naskočil po čtrnácti dnech, kdy vás sužovala angína. Jaký to byl návrat?
Chyběla mi síla a herně to taky nebylo ono. Chvíli to trvá, než si člověk zase zvykne.

Dokonce bych řekl, že letos máte víc zdravotních problémů než obvykle, mám pravdu?
Letos jsem chyběl 9 zápasů, což je víc než normálně. Obyvkle absentuju tak 5 nebo šest utkání za sezonu. Po každé pauze se těžko se vrací, ale to platí pro každýho. Pokud člověk chybí týden nebo 14 dní, tak to ještě jde. Horší by to bylo měsíci.

Váš útok byl proti Chrudmi vidět. Vy osobně jste měl v první třetině vyloženou šanci, kdy vás na kruhu uvolnil Adam Šaffer. To byla jasná gólovka, ale branka z toho nebyla. Proč?
Mám za sebou teprve tři tréninky a ještě jsem si nepřivykl na tempo v zápase. Tu situaci jsem špatně vyřešil, proto jsem to nedal. Tady není o čem mluvit.

Ve vaší formaci se potkali dvě generace. Od Robina Hanzla vás dělí dvacet let, jak se hraje s takovým mladíčkem?
Robin hraje výborně. To je velkej příslib do budoucna.

Ne že bych si dělal čárky, ale proti Chrudimi jste tak pětkrát ujel spoluhráčům do ofsajdu. Čím to?
Neměl jsem sil nazbyt a nechtěl jsem brzdit spoluhráče (úsměv). Takže jsem vepředu čekal, jestli tam něco dostanu a vyjde to, nebo jsem to přejel.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.