Ú s t í n/L. - Ústí má za sebou historický zápis. Proti Zlínu poprvé ukořistilo plný počet bodů v domácím prostředí. Pardubice se v Ústí pojedenácté představí na ledě soupeře. Náročnou sérii zaplatili Východočeši průběžným posledním místem tabulky. Na druhou stranu ve Vítkovicích a především v Liberci Moeller dokázal, že jeho forma jde nahoru. Jestli bude stoupat i nadále, se uvidí v neděli 14. října od 17:30 hod.
Sezóna 2006/2007

Do bitev o mistrovský pohár vstupovaly Pardubice z druhého místa po základní části. Sedmé Znojmo na první pohled mělo být snadnou překážkou, nicméně Moeller se s Orly musel na cestě do semifinále potkat sedmkrát.
V boji o finále čekal Pardubice amibiciózní tým Českých Budějovic, Jihočeši se však svých tužeb museli po pěti zápasech vzdát.
Velké finále s obhájcem titulu pražskou Spartou odstartoval Moeller doma. V prvním duelu dvakrát utekli Východočeši svému sokovi o dvě branky. Sparta však vybojovala prodloužení, které pro Pražany rozhodl Ondřej Kratěna. Příští dva zápasy si Sparta pohlídala a v druhém domácím představení už mohla zvednout pohár nad hlavu. Pardubice to ovšem nezabalily a Spartě připravily první domácí porážku v play-off po dvou letech. V pátém mači Moeller zničil Spartu 5:1 a před návratem do Prahy se Holešovickým přiblížil na jediné vítězství. Vyrovnat sérii a pokusit se o sedmý zápas doma se Pardubicím nepodařilo, Ondřej Kratěna dvěma brankami zajistil svému celku obhajobu titulu.

Změny v kádru

Před sezonou se z Pardubic zvedla přestupová vlna, která do Ústí přivedla tři borce. Žlutá a modrá se staly barvami pro obránce Martina Vágnera, urostlého forvarda Františka Mrázka a vzývaného odchovance Jana Čalouna. Vedle nich se s týmem rozloučil ještě bek Petr Čáslava, který se na rok upsal ruskému Severstalu Čerepovec. Nejen sportovní ztrátou je pro Pardubice tragické úmrtí obránce Marka Čecha, který zahynul při autonehodě těsně před začátkem sezony.
Čáslavu by měli nahradit Marek Posmyk a Martin Richter. První jmenovaný je zocelený dvacítkou zápasů v NHL za Tampu a několikaletou zkušeností v nižších zámořských soutěžích. Richter se čtyřikrát účastnil mistrovství světa a v roce 2001 se dočkal s výběrem Josefa Augusty titulu. Útočník Radovan Somík přišel na východ Čech z Čerepovce, předtím si už zahrál i za Philadelphii Flyers, v Čechách pak za Zlín a Vsetín. Další forvard Michal Tvrdík ukončil hostování ve Znojmě.
Katastrofální úvod sezony donutil vedení k prvním zásahům do sestavy. V úterý s mužstvem necestoval k utkání do Vítkovic slovenský útočník Dušan Andrašovský, ve středu už se hlásil jako posila ve Zlíně. Naopak forvard Ján Starý, jenž v loňském ročníku střídavě hrál za Hradec Králové a Pardubice, po zápase ve Vítkovicích definitivně zakotvil v sestavě Moelleru. Sezonu zahájil v dresu Hradce Králové.
Z výkonnostních důvodů stáhl trenér Říha na jeden zápas beka Marka Posmyka, v Liberci však už Posmyk nechyběl. V Liberci naopak podruhé za sebou absentoval na střídačce Moelleru Peter Pucher, který má v tréningu nabrat potřebnou formu. Pardubice se nejspíše i v Ústí budou muset obejít bez kapitána Miroslava Hlinky, jenž už třikrát za sebou nemohl svému týmu pomoci na ledě.

Tahouni mužstva

Nuceně absentujícího Jána Lašáka se snažili zastoupit v prvních zápasech Vladislav Koutský (4,65 a 86,3%) s Alexandrem Hylákem (3,8 a 90,21%). Větší důvěry trenérů nakonec požíval Hylák, jenž se v brance objevil celkem šestkrát. Ján Lašák se do klece Pardubic vrátil v 9. kole v zápase proti Plzni.
V druhé nejhorší obraně ligy si nejlépe počíná Jan Snopek (1+1, 0). Tradiční opora Aleš Píša je spolu se Snopkem zatím jediným bodujícím obráncem (0+1, -4), ale v bilanci +/- na něj už ztrácí.
Ještě větší bolestí než obrana je pro Pardubice ofenzivní činnost. Pardubičtí hráči zatím vstřelili 23 branek, což je nejméně z celé soutěže. Svůj standard odvádí v útoku Petr Sýkora (6+2), kterému se snaží sekundovat Libor Pivko (3+2). V nově zformovaném útoku nastupují vedle Sýkory Tomáš Blažek (3+2) a Michal Tvrdík (4+0). Na výbornou se inovované formaci povedl poslední zápas v Liberci, kde nasázela domácím tři branky.

Příprava

V improvizované sestavě, v které dostali prostor mladí hráči, zvítězily Pardubice na úvod sezony v Zubr Cupu. V turnaji se Moeller utkal s prvoligovým Prostějovem a druholigovým Přerovem.
Po moravské pohárové soutěži čekal Pardubice prestižnější Tipsport Cup. Moeller se vedle Sparty, Liberce a Ústí prosadil na špici skupiny C. Bez bodu skončily Pardubice jen v Holešovicích po porážce 3:4. Pardubice pak ještě přemohl Liberec, v prodloužení vystřelil domácím Bílým Tygrům bod navíc Jiruš.
Východočeši se přes Třinec probili do finále poháru proti Karlovým Varům. Energetici ještě tři minuty před vypršením šedesáté minuty měli vítězství v turnaji na dosah. Kapitán Pardubic Miroslav Hlinka však karlovarské vidiny rozprášil a poslal svůj celek do prodloužení. V něm žádný tým ve svůj prospěch zápas nezlomil, a tak přišla na řadu penaltová loterie. Jako jediný uspěl pardubický Libor Pivko a přiřknul svému celku vítěznou trofej.

Vstup do sezony

Týmu, s kterým se počítalo na nejvyšší pozice v soutěži, se v úvodu ročníku hrubě nedaří. Svůj podíl na mizerném rozjezdu Moelleru nese absence domácího prostředí. Vlivem rekonstrukce pardubické ČEZ Areny musí Východočeši prvních jedenáct kol kočovat po stadionech soupeřů.
Vicemistra čekala na úvod studená sprcha ve Zlíně (2:7) a o mnoho lepší to nebylo ve Znojmě (3:4) ani v Českých Budějovicích (3:5). Pardubicím svitla jiskra naděje v Třinci (3:2sn) a v Litvínově (2:1sn), ale po čtyřech vydřených bodech sklouzlo mužstvo kouče Říhy zpátky do herního i výsledkového balastu. Ze Slavie se Moeller pakoval s ostudou (2:7), v dohrávce na Spartě (0:4) a v Plzni (0:2) nedokázaly Pardubice ani skórovat.
Východočeši se sympaticky prezentovali ve Vítkovicích (2:4), odkud se sice vrátili s prázdnou, ale během utkání stačili smáznout dvoubrankovou ztrátu a srovnat na průběžných 2:2. Vůbec nejlepší utkání za poslední týdny odehrály Pardubice v Liberci (5:6pp). Moeller se prostřílel až k vedení 4:2 a ještě minutu před koncem bral tři body. Domácí Kašpařík však brankou na 5:5 nechal utkání dojít do prodloužení, v němž sám po minutě hry rozhodl o dvou bodech pro svůj celek.

Sestavy z posledních zápasů

Ústí n. L.: Přikryl - Novotný, Vágner, Ficenc, Hořava, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Mrázek, Liščák, Hašek - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman, Klobouček.

Pardubice: Lašák - Richter, Kolář II, Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart, Píša - Sýkora, Blažek, Tvrdík - Somík, Pivko, Ondřej - Starý, Koukal, Cetkovský - Klejna, Rákos, Zohorna.