Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Pajič vyměnil Ústí za italskou Serii A
22.10.2012 | Martin Pešout

Pajič vyměnil Ústí za italskou Serii A

Ú s t í n/L. - Bývalý útočník Slovanu Rok Pajič zanechal v Ústí výraznou stopu. Na severu Čech odehrál čtyři sezóny, během kterých patřil mezi nejvýraznější opory žlutomodrých. Po minulé sezóně však zamířil do italské Ponteby.

V Ústí slovinský reprezentant odehrál 157 zápasů, během kterých zaznamenal 110 kanadských bodů. Několikrát na sebe upozornil skvěle provedenými samostatnými nájezdy. Jako hráč Ústeckých Lvů se zúčastnil dvou mistrovství světa a jednoho šampionátu nižší divize. Po posledním prohraném finále první ligy s Chomutovem si však začal hledat nové angažmá.

Přes krátkou anabázi ve slovenské Žilině se Pajič dostal do italské Serie A. Tam nastupuje v dresu Ponteby, za kterou hraje rovněž exústecký obránce Miroslav Gureň. V novém působišti si zatím připsal jedenáct startů a získal třináct kanadských bodů (8+5).

„Krátce jsem byl v Žilině, ale nebylo to přesně, co jsem hledal. V Itálii jsme se rychle domluvili na konkrétních podmínkách. Potřeboval jsem už někde hrát a jsem rád, že to takhle dopadlo. Navíc liga je zde opravdu hodně kvalitní, až mě to překvapilo,“ řekl Ústeckému Deníku útočník.

Během svého působení v Česku se Pajič naučil perfektně česky. Nyní je nucen mluvit italsky i anglicky. „Učím se italštinu a vzhledem k tomu, že máme v kádru i dva Kanaďany, tak i angličtinu. Parta je tady opravdu super, dlouho jsem nezažil tak pohodové, klidné a přející lidi,“ prozrazuje.

Pro fanoušky Slovanu bylo trochu překvapením, že Pajič nezamířil do české extraligy nebo do nějaké větší soutěže. „Možná kvůli probíhající výluce v NHL jsem nedostal smlouvu jinde. Některé týmy, které se o mě zajímaly, totiž řekly, že počkají, jak to s výlukou dopadne. Pro diváky je to samozřejmě hodně zajímavé, ale pro nás hráče, kteří působíme v Evropě, je to pak těžké,“ hodnotí pro Deník Pajič.

Sedmadvacetiletý forvard dosud působil převážně v českých ligách. Nastupoval za Liberec, Beroun, Jablonec, Mladou Boleslav a právě Ústí.

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv