Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 27. 01. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Orct: S Francouzem spolupracuji i nadále
04.12.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Orct: S Francouzem spolupracuji i nadále

Ústí nad Labem - Nejstarší člen ústeckého mužstva s bohatými zkušenostmi Zdeněk Orct vychytal v pondělí prvoligovou farmu Pirátů Chomutov, Kadaň. V utkání 28. kola musel brankář Ústeckých Lvů čelit dvaceti střeleckým pokusům ze strany domácího celku. Za svá záda vpustil Orct dva kotouče, což stačilo na zisk dvou bodů a ukončení ústeckého trápení.

Ústeckému celku patří aktuálně v tabulce I. hokejové ligy ČR třetí příčka. „Když se podíváme na léto, kdy bylo předsevzetí skončit do pátého až šestého místa, tak je to úspěch. Ze začátku sezóny jsme všechny moc namlsali, a to včetně diváků, nás a všech lidí kolem ústeckého hokeje. Pravdou je, že jsme čekali lepší konec první poloviny základní části, ale umístění reálně odpovídá tomu, co můžeme hrát,“ je si vědom Zdeněk Orct, jenž reprezentoval Slovan naposledy v pondělí v Kadani.

„První základní věc, bez které nemůžeme v pondělí v Kadani vyhrát, je nedělat chyby v defenzivě. Druhou věcí je, že se musíme prosadit střelecky v útoku. Dát dvě branky doma proti Benátkám nad Jizerou a Šumperku, tím soupeře vůbec neshazuji, to je hodně málo,“ předesílal před severočeským derby hokejový veterán, který přiznal, že při komunikaci se svými zadáky bude muset přitvrdit.

„Snažím se s beky komunikovat dlouhodobě, byl jsem zvyklý řvát celou svoji kariéru. Je znát, že budu muset řvát více než loni, protože mladí kluci jsou velmi snaživí a obětaví, ale všichni se musí vyhrát. Není to o tom, že přijde dvacetiletý kluk a bude z něj ihned Jiří Zeman nebo někdo takový. Beci se zkušenostmi v Ústí nad Labem zkrátka chybí,“ mínil dvaačtyřicetiletý maskovaný muž, jenž se v brankovišti střídá nepravidelně s Vladislavem Koutským, respektive s Michaelem Petráskem. Posledně jmenovaný hájce svatyně se pyšní nejlepšími statistickými čísly ze tří jmenovaných, ale v letošní sezóně odchytal za seniorské mužstvo pouze tři zápasy. Druhým v pořadí je právě Zdeněk Orct, kterému tak prvenství (z důvodu malého vytížení jeho mladšího kolegy) mezi ústeckými gólmany připadá.

„Svým statistikám již dávno nevěnuji pozornost, nic z toho nemám. V mém věku budu rád, ať chytá Michael Petrásek, Vladislav Koutský nebo já, ale hlavně abychom vyhráli. Nezáleží na tom, jaké máme statistiky. Myslím si, že klukům můžu v lecčem pomoct a poradit, hlavně, aby mančaft fungoval,“ znělo z úst kolegiálního Zdeňka Orcta, kterého si v médiích pochvaloval také dnes extraligový Pavel Francouz.

„My spolupracujeme spolu i nadále, řekl bych, že to je velmi kvalitní a perspektivní gólman. Myslím si, že jsme si padli s Pavlem do noty, a když tu možnost mám, brankářům se snažím vždy pomoct. Vycházíme spolu dobře, u Pavla byl pouze problém v hlavě. Ohromuje mě tím, jak se dokázal zvednout po psychické stránce a udrží si v jeho věku standardní výkonnost i v české extralize. Věřil jsem, že výkony na to má, když měl dlouhodobě v 19 až 20 letech statistiky procentuální úspěšnosti v první lize kolem 93 až 94 procent, a to chytal za Třebíč. Divím se proto Plzni, že se takového gólmana zbavila,“ uzavřel s podivením někdejší český reprezentant.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Na ústecký led dorazí Benátky nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ve 24. kole Chance ligy zavítají na ústecký led Benátky na Jizerou. V tomto zápase... Celý článek

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv