Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 27. 01. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Ondřej Smetana: Lepí se na nás smůla
20.11.2013 | Eva Skokanová

Ondřej Smetana: Lepí se na nás smůla

Ústí n/L. - Do čtyřiadvacátého kola první hokejové ligy vstoupili Lvi výborně, hned po třech minutách od úvodního buly otevřel skóre Václav Meidl. Ovšem správné nakročení tentokrát Slovanu body nepřineslo. Po velmi vyrovnané třetí třetině se radovali hokejisté z Havlíčkova Brodu. „Dobře nastoupíme do zápasu, pak dostaneme smolné góly a to nás úplně položí,“ popsal za žlutomodré Ondřej Smetana.

Lvi vystrčili drápky

Prvních pár minut úvodní dvacetiminutovky se neslo v duchu radosti domácích. Ovšem odpověď Havlíčkova Brodu na branku Václava Meidla na sebe nenechala dlouho čekat. A brzy následoval dovětek ze strany hostí. Jednobrankový náskok si havlíčkobrodští již podrželi. Ačkoli se tedy jednalo o zápas, obzvlášť v druhé půli, velmi vyrovnaný, smolná šňůra Slovanu se o kousek protáhla. „Zápas jako takový se mi nehodnotí moc dobře, protože jsme zase prohráli, asi po šesté v řadě. Přijde mi to pořád stejné, nastoupíme dobře do zápasu, pak dostaneme nějaký smolný gól a to nás úplně položí a nevíme jak z toho ven. A už asi nejsme tak důrazní. Musíme začít od začátku, něco změnit, abychom to mohli otočit,“ popsal Ondřej Smetana.

Třetí třetina byla hodně vyrovnaná. Ústečtí nenechali Havlíčkův Brod vydechnout. Avšak stav zůstal nezměněn. S čím hráči do poslední dvacetiminutovky naskakovali? „Šli jsme tu třetí třetinu vyhrát. Po oddechovém čase jsme chtěli hlavně získat pásmo, abychom přerušili hru a poslala se tam lajna Jardy Roubíka. Bohužel se nám to nepovedlo,“ prozradil úmysly téměř dvoumetrový Ondřej.

Za chyby se platí….

V první hokejové lize se chyby trestají. A jeden gól ve vyrovnaném utkání může znamenat právě onen krůček k zisku tří bodů. „Myslím, že zlom byl ve vyrovnávací brance na 1:1. Pak jsme udělali chybu a dostali jsme druhý gól a už jsme se z toho nedostali. Nepřišlo mi, že by byl soupeř lepší. My prostě máme smůlu, lepí se to na nás a nemůžeme se z toho dostat,“ nebál se mluvit o chybách žlutomodrý obránce.

Hokejový klub v Ústí nad Labem se v současné době potýká hned s několika změnami. Obměnily se tváře na pozici manažera klubu a také na střídačce v pozici hlavního trenéra celku. „Tyhle změny my nesledujeme, to jde mimo nás. My jsme tu od toho, abychom hráli a ne řešili věci, co se dějí nahoře,“ uvedl na pravou míru talentovaný bek.

Náhody a nehody...

Na závěr utkání jak se stává zvykem, byli vyhlášeni hráči zápasu, po jednom z každého celku. Ze vzájemného střetu Ústí nad Labem a Havlíčkova Brodu byli oceněni strážci klece obou týmů. „Gólmani zachytali dobře. Z výsledku je vidět, že to byl zápas gólmanů. My už góly nedáváme dlouho. Nevím, jestli je to brankářem soupeřů nebo naší nemohoucností,“ ocenil výkon Ondřej Smetana.

Hokej je tvrdá hra, není tak překvapivé, že nezřídka dochází k úrazům. A právě takováhle souhra náhod přivedla zpět do Ústí i Ondřeje Smetanu, který zde není nováčkem: „Není to ono, prohráváme. Prohrávalo se v Liťáku, když jsem odcházel, nevím asi je to mnou. (smích) Je to prostě divný rok, snad už se to zlomí a my začneme vyhrávat.“

autor fotografie: Miroslav Rosendorf

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Na ústecký led dorazí Benátky nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ve 24. kole Chance ligy zavítají na ústecký led Benátky na Jizerou. V tomto zápase... Celý článek

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv