Ústí nad Labem – Starší dorostenci se po základní hrací části umístili na prvním místě své skupiny, což jim zaručovalo postup do baráže o nejvyšší soutěž staršího dorostu. Jak ale úvodní zápas napověděl, snadná cesta za snem to pro hokejisty rozhodně nebyla.

Baráž 1 Poruba – Ústí 6:2

Vstup do baráže se žlutomodrým vůbec nepovedl. Již po osmi minutách inkasovali z hole Havránka. Na něj navázal Gřeš a Poruba vedla o dvě branky. I do druhého dějství vstoupili domácí lépe a díky gólu Csomora vedli již 3:0. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil znovu Gřeš. V polovině utkání vstřelil svou druhou branku v zápase Csomor. Se Lvíčaty to vypadalo špatně. Jiskřičku naděje vykřesala branka Navarry, chvíli poté se prosadil Vondráček. Slovan snížil, ale víc toho nestihl, a tak první barážový zápas prohrál.

Baráž 3 Ústí – Třebíč 7:0

První domácí vystoupení bylo od samého úvodu zcela v režii Ústí. Ve čtvrté minutě hry se radoval Janák. Krátce po něm se mezi střelce zapsal také Kment. Poslední slovo si v první třetině vzal mladší dorostenec Tůma, který se trenérům odvděčil za důvěru, kterou od nich dostal. Ve druhé třetině dvakrát prostřelil Čápa v brance Třebíče Kopta a jednou Kment. Po čtyřiceti minutách vedlo Ústí 6:0 a nikdo nepochyboval o tom, kdo vyhraje. Poslední branku zápasu vstřelil velmi aktivní Tůma. Lvíčata tak získala první body do tabulky prolínací soutěže.

Baráž 4 Přerov – Ústí 5:7

Severočeši měli dobrý vstup do zápasu, po brankách Macka a Janáka vedli o dvě branky. V osmé minutě vystřelil Ryba a jeho střela z nulového úhlu propadla do branky. Klid na hokejky Ústí dodal Tůma, který zakončil střelou pod horní tyč. Kment s Janákem upravili na 5:1 z pohledu Lvíčat. Zdálo se, že zápas vyhrají. Domácí ovšem začali bojovat, podstatně zlepšili pohyb a přišly i góly. Müller a Karola dostali Přerov do lepší pozice. Na rozdíl jedné branky upravil skóre parádní střelou Blanounek. Chybu domácí obrany potrestal Řídel a jeho spoluhráči vedli 6:4. Zubři Přerov bojovali i v poslední třetině. Kundrátek snížil a bylo zaděláno na drama. To ale nepřipustil Vondráček, který trefil prázdnou branku domácího celku. V pěkném zápase porazilo Ústí Přerov.

Baráž 5 Ústí – Havlíčkův Brod 3:2 SN

Na gól se čekalo do desáté minuty, kdy si Kopta vybruslil před branku a prostřelil brankáře Vaněčka. Procházka zajistil domácím vedení o dvě branky. Do druhé třetiny vstupovalo Ústí s vedením, ale Brod zabral. Burkovce nejprve prostřelil Kolouch. Krátce před koncem prostředního dějství vyrovnal Dopljaku. Ve třetí periodě branka nepadla, i když šancí bylo opravdu mnoho. O výhře Ústí rozhodl Tůma, který předvedl ukázkový blafák.

Baráž 6 Ústí – Poruba 4:3

Žlutomodří nechali ve svém obranném pásmu dostatek prostoru Štěpánovi, který měl čas na zakončení a skóroval. Domácí museli dotahovat. Před brankáře Mačka se prokličkoval Šváb a vyrovnal. Ještě do přestávky Slovan otočil vývoj zápasu. Exkluzivní střelou od modré se v přesilové hře prosadil Procházka. Lvíčata hrála lépe, Kment zavezl puk do útoku a střelou „na dřevěnku“ upravil skóre na 3:1. Za hosty snížil Smrčka. V poslední třetině byl k vidění parádní hokej. Ústí ještě přidalo dvě branky a vyhrálo 4:3.

Baráž 8 Třebíč – Ústí 2:6

V první třetině padla jediná branka. K radosti Ústí ji vstřelil Kment, který zůstal před brankou Svobody úplně volný. Druhou branku Slovanu přidal ve 23. minutě Kopta. Stejný hráč se k odraženému kotouči dostal i o dvě minuty později a znovu byl úspěšný. Na 4:0 z pohledu Ústí upravil Kment. Lvíčata věděla, že pokud vyhrají, tak si s předstihem zajistí postup do nejvyšší soutěže. Domácí tým se dokázal alespoň trochu vzchopit. Burkovce prostřelil Abrahám a následně i Matov. V přesilové hře upravil na 5:2 z pohledu hostů Klement. V závěru utkání přidal šestou branku Severočechů Janák. Na necelé poslední tři minuty šel do branky Slovanu Zvědělík. S konečným hvizdem propukla velká radost na straně Ústí nad Labem, protože postoupilo do nejvyšší soutěže. Zbylá barážová utkání se nehrála, neboť bylo o postupujících (Ústím a Porubě) jasno.