CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 3:2 | ELJ: IHC Králové Písek - HC Slovan Ústí nad Labem 3:6
Ohlédnutí za Exhibičním utkáním
10.02.2020 | Jiří Cícha
Autor fotografie: Vilém Maruš

Ú s t í n/L. - Ještě před vypuknutím samotného slavnostního utkání došlo k představení obou soupeřů. Po vyrovnání týmů na modrých čarách přišlo na řadu přivítání hlavních aktérů večera, Jaroslava Roubíka a Martina Volkeho. Oba hráči přišli na ledovou plochu v doprovodu rodinných příslušníků za ovací publika.

V samotném utkání se jako první prosadil tým Gardy Slovanu, když inkasovala výrazná posila do brankoviště HC 4177 Ondřej Pavelec. Tým Roubíka a Volkeho ještě do konce třetiny vývoj utkání otočil, do šaten se šlo za stavu 2:1.

O první přestávce zápasu došlo k slavnostnímu vyřazení čísla Jaroslava Roubíka z řad čísel ústeckých. Po této ceremonii byla k vidění série pěti nájezdů na obou stranách. Z deseti nájezdů se prosadil pouze jeden z hráčů Gardy a vyrovnal tak průběžný stav utkání na 2:2.

Od druhé třetiny už byla viditelná mírná převaha týmu HC 4177. V půlce celého utkání došlo u obou soupeřů ke střídání brankařů a do hry se tak dostal i Martin Volke. Jeho tým si postupně vytvořil větší vedení 5:2.

Během druhé přestávky došlo k uvedení Jaroslava Roubíka a Martina Volkeho do síně slávy ústeckého hokeje. Poté byl tento den naposledy uklizen červený koberec a šlo se opět na nájezdy. Tentokrát ovšem v podání pouze dvou hlavních aktérů. Soutěž o hokejku Koho z 90. let nakonec vyhrál Volke. Za zmínku ovšem stojí poslední nájezd Roubíka, který parádní fintou proměnil.

null

Třetí třetina byla plná pohledných akcí, když hráči kombinovali s pukem téměř až do odkryté branky. HC 4177 si ovšem pohlídal průběh zbytku utkání, a nakonec zvítězil pohodlně 9:4. Poslední minuty se dohrávaly za potlesku obecenstva a na ledě si své poslední hráčské minuty užívali oba hlavní hráči. Po poslední siréně nechyběla oslavná kolečka, společná fotografie všech účastníků a kolečko kolem celého kluziště.

David Pojkar

HC 4177 dnes zvítězil, jak byste utkání zhodnotil?
Bylo to dobré, bylo to hlavně pro Jardu a pro Martina. Je dobré, že se vyhrálo, jako vždycky. Člověk je rád, když se potká s kluky, které normálně nevídá, je to fajn. Je to fajn zážitek.

Od koho jste dostal pozvánku na dnešní exhibici, váhal jste s účastí dlouho?
Dostal jsem pozvánku od Jardy a neváhal jsem ani chvilku, tohle pozvání se neodmítá.

Jan Kloz

Dnes jste po delší době nastoupil po boku bývalých spoluhráčů, jak se vám akce líbila?
Strašně jsem si to užil, celou noc jsem se sem těšil. Celou dobu, když jsem byl na ledě i na střídačce, jsem si to užíval. Bylo to strašně hezké a příjemné si zahrát.

Jak se vám zatím letos daří po profesionální stránce?
Snažím se, aby to bylo každý rok lepší a lepší. Můžu zaklepat, že to docela jde. Vždycky to může být lepší, ale jako tým vyhráváme, máme obrovský náskok a koukám hlavně na ten tým, protože tlak je tam velký. Na sebe až tak nekoukám.

Martin Štěpánek

Jak jste si užil dnešní akci?
Tak užil jsem si samozřejmě dost, vždycky je hezký si zahrát zápas a vrátit se myšlenkami do doby, kdy člověk hrál ještě zápasy.

Máte rád tyto příležitosti, kdy si můžete znovu zahrát?
Určitě, bohužel těch zápasů je málo, letos se mi to povedlo teprve po druhé. Samozřejmě bohužel člověku všechno odchází, hlavně fyzička, ale je to radost potkat se znova s klukama, proti kterým jsem hrával a dlouho je neviděl, je to takové uvolnění a líbí se mi to.

David Tůma

Ve druhé třetině jste nastoupil po boku Jaroslava Roubíka a Jana Kloze, vzpomněl jste si na legendární vyřazení Kladna?
Tak kdo by si na to nevzpomněl, všichni na to vzpomínáme do dneška. Roubas (Jaroslav Roubík pozn. redakce) byl jedinečný, taky dokázal to, co dokázal.

Jak se vám líbí ve vašem současném angažmá?
Jo, tak líbí se mi tam samozřejmě. Vsetín má nějakou historii, nějaké ambice, já si myslím, že by tady byl spokojený každý.

Martin Morvay

Jak jste si exhibici užil?
Užili jsme si to, pro nás je to lepší, než se v neděli večer válet doma na gauči. (úsměv) Trochu jsme si protáhli těla a bylo to dobré.

Hrálo se v poklidném tempu, jak Vám vyhovovalo?
Vzhledem k věku nám to vyhovuje. (smích) Radši bych se zpotil víc, ale i takhle to stačilo.

Máte v plánu si jít po akci ještě se všemi posedět, když už jste se sešli v takovém složení?
Určitě. S ústeckými se však scházíme v této partě pořád, každý pátek chodíme na pivo a ani tentokrát určitě nevynecháme. Půjdeme si sednout před tím pondělním pracovním dnem. (smích)

Antonín Hanzl

Soupeř Vás v zakončení často školil, jak se Vám proti němu hrálo?
Jako proti mladým klukům. (smích)

Účastníte se exhibicí rád? Vždycky se nesou v přátelském duchu…
Moc rád ne, jsou tam dlouhé prostoje a nám starším už pak tvrdnou kolena a je těžké to rozhýbat. (smích)

S Gardou pravidelně trénujete, takže fyzicky pro Vás utkání nebylo náročné, je to tak?
No, jak se to vezme, občas chybí dech. Ještě se to ale dá.