Ú s t í n/L. -Kluby Noen extraligy juniorů ve čtvrtek odehráli 7. kolo. Přinášíme výsledky všech zápasů. Ústí doma prohrálo se Spartou, Chomutov zesměšnil Zlín a Budějovice přehrály Jihlavu.
  • Ústí nad Labem – Sparta 1:3
  • Na sever Čech přijel tým Sparty. Hosté vstoupili do zápasu lépe, v 15. minutě se dostali do vedení díky brance Skřivánka. Ještě do konce třetiny domácí dokázali odpovědět, Vlach přihrál do ideální pozice Štěpánkovi, který prostřelil gólmana Neužila. Na ústecký tým spadla jakási deka, ta se do konce zápasu nezvedla. Ve zbylých třetinách skórovala jen Sparta a vyhrála zcela zaslouženě 3:1.

• Liberec – Vítkovice 5:3
  • Zprvu opatrný hokej se postupně měnil ku prospěchu hry domácího týmu. V úvodním dějství se prosadil Chlapík a Liberec vedl 1:0. Na začátku další třetiny vylepšil náskok domácích Urban. Před polovinou zápasu se probrali také hosté, konkrétně Holý snížil na rozdíl jediné branky. Jenže liberecký Zacha neponechal nic náhodě a svůj pokus nasměroval na místo určení – 3:1. Vítkovický trenér musel mít o přestávce před poslední periodou velmi důrazný proslov, protože jeho svěřenci začali hrát velmi dobře. Němec snížil na 2:3, v čase 53:12 bylo vyrovnáno! Blahuta prostřelil Sobotku a bylo to plichta. V posledních pěti minutách domácí rozhodli o svém triumfu.

• Kladno – Olomoc 2:4
  • První dvacetiminutovka přinesla mnoho vyloučených, celkem sedm. Branky začaly padat až po přestávce. Ze třetiny uplynulo jen 25 sekund a skóroval domácí Strnad. V čase 30:16 překonal Exnera Ostřanský a vyrovnal. O 13 vteřin později fantastický obrat dokončil Hes. Do konce třetiny domácí vyrovnali, radoval se Janeček. Ve třetím dějství se našel dvougólový střelec Šťastný, který rozhodl o tom, že si Olomouc odveze tři body.

• Chomutov – Zlín 7:2
  • Zápasy Pirátů vždy slibují zajímavou podívanou, stejně tomu bylo v souboji se Zlínem. Domácí Huňady v 7. minutě poslal své do vedení. To trvalo chvilku, o sedmdesát sekund později bylo vyrovnáno. Zlínský Janeba prostřelil Strmeně. Ve zbytku třetiny kralovali Piráti, vstřelili další tři branky a po úvodní třetině vedli 4:1. V prostřední periodě se na branku čekalo až do předposlední minuty. Chrpa vylepšil skóre na 5:1. To už Zlín věděl, že moc šancí na výhru nemá. Marázek a Deveri zvýšili na 7:1, v 59. minutě kosmeticky upravil Kundera na 3:7 z pohledu Zlína.

• Plzeň – Brno 2:4
  • V některých zápasech mají domácí výhodu, jindy jim domácí hala svazuje ruce, tento zápas byl ukázkou toho druhého. Kometa hrála lépe, v posledních pěti minutách první třetiny vstřelila dvě branky a zápas rozehrála dobře. Navíc 12 vteřin před koncem druhého dějství zvýšil hostující Jenyš na 3:0 pro Brno. V poslední periodě se domácí zásluhou Schleisse a Langera dostali na dostřel. V 57. minutě zpečetil výhru hostů Mrázek. Kometa vyhrála 4:2.

• Litvínov – Pardubice 5:7
  • Kde jsou Pardubice, tam padá hodně branek. Toto pravidlo, které Východočeši napsali v průběhu této sezóny, platilo i na stadionu Ivana Hlinky. Domácí skvadra rozehrála zápas lépe, po první třetině vedla 2:0. Prostřední třetina přinesla vyrovnaný hokej, skóre z této periody bylo rovněž vyrovnaná 2:2, týmy odcházely do kabin za stavu 4:2 pro Litvínov. Hokejisté z města perníku sehráli bravurně poslední třetinu, tu vyhráli 5:1 a fantasticky otočili zápas z 2:4 na 7:5. Do Pardubic se hokejisté vraceli ve velmi dobré náladě.

• Mladá Boleslav – Slavia 3:2
  • Mladoboleslavští vstoupili do zápasu lépe, díky brance Čéčeka ve 2. minutě vedli 1:0. Tento stav vydržel až do času 40:17, kdy se opět radovala domácí střídačka. Ve třetí třetině vyrovnal dvěma góly slávista Babka, a tak se šlo do prodloužení. To nerozhodlo, na řadu přišly nájezdy. V nich se jako tajné eso ukázal Jankovský, který vystřelil bonusový bod pro domácí.

• Budějovice – Jihlava 2:1
  • Domácí drželi se soupeřem dlouhou dobu krok, ale v 17. minutě se prosadil Prokš a Dukla vedla 1:0. Od této chvíle budějovický gólman Bláha očaroval svou branku, protože střelci Jihlavy už branku nevstřelili. Jihočeši rozhodli o výhře v poslední třetině, po brankách Plášila a Záhory otočili stav zápasu. Po velkém boji vyhrály Budějovice 2:1.