Od modré až do šibenice. Takový gól je plusem navíc, říká Jiří Suchý
12.08.2011 | Martin Pešout

Od modré až do šibenice. Takový gól je plusem navíc, říká Jiří Suchý

Karlovy Vary - Druhý zápas po letním příchodu odehrál v dresu Ústeckých Lvů Jiří Suchý. A v Karlových Varech na sebe upozornil parádní gólovou trefou od modré čáry do šibenice. Závorka v brance Západočechů v ten moment neměl šanci. „Vstřelit takový gól je plusem navíc,“ povídá třiadvacetiletý obránce.

V minulém ročníku si dobrými výkony v dresu jihlavské Dukly řekl o štaci v Ústí nad Labem. Na severu Čech absolvoval celou letní přípravu a výraznou měrou na sebe upoutal pozornost hned ve svém druhém utkání ve žlutomodrém. „Zápas měl slušné tempo, byl to dobrý duel. Vítězství potěší, obzvlášť proti tak kvalitnímu týmu, jakým Vary jsou. Do přípravy to byla ideální prověrka. Vyhráli jsme, ale bylo to vyrovnané,“ hodnotí účastník dvou juniorských šampionátů.

JIŘÍ SUCHÝ
Pozice: obránce
Datum narození: 3. ledna 1988
Odchovanec opavského hokeje
Hrál na dvou juniorských šampionátech 
Mezi seniory začínal ve Vítkovicích
V extralize odehrál 23 zápasů

Někdejší hráč Vítkovic nebo kanadského Halifaxu odehrál zatím obě přípravná utkání. „Ve Varech to pro nás byl teprve druhý zápas, takže je předčasné to nějak rozebírat. Nicméně jsem rád, že nám utkání vyšlo. A to výsledkově i herně. Místy naše hra nebyla vůbec špatná,“ všímá si.

Na skalpu Karlových Varů se podílel ideálním gólovým příspěvkem. „Taková branka potěší. Tomáš Rod mě krásně z rohu našel na modré a na mě už zkrátka bylo, abych puk pořádně trefil. A podařilo se,“ popisuje svou výstavní trefu.

Z gólu však velkou vědu nedělá. „Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy skóroval. Nejsem gólový hráč, moje práce je především jim zabraňovat. Takže vstřelit gól je pro mě takovým plusem navíc,“ vysvětluje.

Suchý, který je kmenovým hráčem Vítkovic, přišel do Ústí na zkoušku. „Uvidíme, jestli v Ústí zůstanu. Snažím se vše dělat na sto procent a nechám na trenérech a vedení, jak to nakonec dopadne,“ krčí rameny.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv