Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Objev sezóny Rod: Cítím se lépe než loni
19.11.2011 | Martin Pešout

Objev sezóny Rod: Cítím se lépe než loni

Ú s t í n/L. - Útočník Tomáš Rod v průběhu letošní sezóny výrazně ožil. V zápase s Kadaní zaznamenal již osmou branku v sezóně. Podílel se tak na výhře Slovanu 5:1, který protáhl vítěznou sérii Lvů na jedenáct zápasů. „Cítím se lépe než loni,“ kvituje forvard.

Dostává prostor, objevuje se ve speciálních formacích pro přesilovky. A za důvěru trenérů Rosola se Skrbkem se útočník Tomáš Rod odvděčuje vstřelenými brankami. Proti Kadani se prosadil v početní výhodě v závěru první třetiny. „Lukáš Handlovský mi přihrál za branku. Chtěl jsem mu puk vrátit, ale odrazilo se to od obránce zpátky ke mně. Takže jsem vystřelil a padlo to tam,“ popisuje svůj gólový moment. „Sám jsem v tu chvíli ani nevěděl, jak ke gólu došlo, musel jsem se pak dívat na záznam na kostce,“ dodává s úsměvem.

Ústečtí Lvi nadále suverénně vládnou první lize, bez potíží přehráli i Kadaň. „Odehráli jsme slušný zápas. Napadalo nám to tam. Jen škoda, že jsme neudrželi nulu. Měli jsme několik zbytečných vyloučení a soupeř to v jednom případě dokázal potrestat,“ lituje Rod.

Žlutomodří v posledních třech utkáních inkasovali pouze dvakrát. Pro soupeře je jejich obrana téměř nepropustná. „Brankář Orct výborně zachytal. Chvílemi jsme s nimi hráli nahoru dolů, takže se Kadaň dostala k několika nebezpečným akcím. Ale Ori téměř všechno vyřešil. Mrzí nás inkasovaná branka. Udržet koncentraci na sto procent po celý zápas asi nejde,“ tvrdí.

Slovan nakročil za třemi body hned po několika sekundách. Než se diváci stačili ve Zlatopramen Areně usadit, hostující gólman Závorka už lovil puk ze sítě. „Doma míváme dobré začátky, což jsme potvrdili. Určitě se nám hraje lépe, když se brzy dostaneme do vedení. Hráli jsme ovšem trpělivě. I kdybychom neskórovali v úvodu, góly by stejně přišly,“ vysvětluje.

Lvi protáhli šňůru výher v řadě na jedenáct. „Musíme ale koukat hned na další zápas. V pondělí nás zrovna čekají Litoměřice, proti kterým se nám příliš nedaří. Doufám, že to zlomíme,“ vzkazuje Rod.

Třiadvacetiletý forvard prožívá famózní sezónu. Zatímco loni se příliš neprosazoval, letos září. „Cítím se lépe, dostávám důvěru od trenérů. Chytil jsem hlavně začátek sezóny, hned ve druhém kole jsem vstřelil gól. Od té doby se mi hraje dobře, mám volnější ruce i nohy,“ usmívá se.

Za útočníkovým vzestupem možná stojí i loňské působení v Litoměřicích. „Pomohlo mi to. Minulou sezónu mi to tolik nešlo. Tam jsem ale dostal prostor a získal herní praxi. Spolupráce Ústí s Litoměřicemi má svůj význam. Letos se chci ale udržet v Ústí,“ má jasno.

Rod zaujal i trenéra Slavie Vladimíra Růžičku. Do týmu sešívaných má vyřízené střídavé starty. „Nedávno jsem si o tom přečetl. Je to pro mě překvapení i povzbuzení. Rád bych si po třech letech vyzkoušel extraligu. Moje práce je ovšem především v Ústí,“ uzavírá.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv