OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
O ženský hokej je v Ústí zájem. Lvice už mají osmnáct členek a hlásí se další
22.04.2014 | Soňa Jirásková

O ženský hokej je v Ústí zájem. Lvice už mají osmnáct členek a hlásí se další

Ú s t í n/L. - Ženy se začaly po ledě Zlatopramen Areny prohánět už v létě. Na začátku jich bylo deset a postupně se přidaly další. Nyní lze na soupisce najít téměř dvě desítky žen a dívek. V současné době mají ústecké sportovkyně volno a sejdou se k suché přípravě na začátku května.

Ženský tým vznikl v krajském městě v červenci loňského roku. Ústeckým fanouškům se holčičí celek představil až v lednu 2014, během přestávky zápasu A - mužstva proti Jihlavě. Na ledě se ale objevila jen část Lvic. Na rozdíl od profesionálních hráčů jsou ženy trochu v nevýhodě. Kromě hokeje většina z nich pracuje či studuje. Výjimkou v týmu nejsou ani děvčata, která jsou na mateřské a starají se o malé děti. „Není úplně jednoduché skloubit sport s pracovními či rodičovskými povinnostmi, ale hráčky to zvládají,“ vyzvihl organizační schopnosti žen trenér Veselý.

Tréninky v uplynulé sezóně probíhaly jednou či dvakrát týdně. V Ústí nad Labem je jediná ledová plocha vytížena od rána do večera, sedm dní v týdnu. Proto byly tréninky pokaždé v jiný čas. Někdy dokonce připadly na šestou hodinu ranní. Ale ani toto nebyla pro Lvice překážka. „Holky velmi chválím za jejich zodpovědný přístup. I přes brzkou ranní hodinu se na tréninku pravidelně scházelo kolem patnácti hráček. Některé z nich navíc bydlí mimo Ústí, takže musely vstávat i kolem čtvrté hodiny ranní. Je vidět, že děvčata mají hokej opravdu ráda a hrají ho pro radost,“ ocenil ústecké hokejistky kouč.

Na trénincích se děvčata učila všestranným dovednostem. Hodně se bruslilo, prováděla se cvičení v jízdě s kotoučem a mnoho dalšího. Některé z holek jsou začátečnice, některé z nich dříve hrály závodně. Proto bylo nutné tréninkové jednotky přizpůsobit všem. „Jednotlivé lekce byly zaměřeny na bruslení, techniku práce s holí i herní kombinace. Pokud máte skupinu lidí s různou výkonností, je nutné tréninky postavit tak, aby byl zajištěn růst všech účastníků,“ uvedl trenér.

Ústecké ženy absolvovaly také první přátelské utkání proti Roudnici. Šlo o to vyzkoušet si, jak to v hokeji chodí. Výsledek proto nebyl tolik důležitý. „Zápas nám ukázal na čem musíme do budoucna zapracovat. Pro některé z děvčat to bylo jejich úplně první utkání. Myslím si, že celý tým odehrál zápas důstojně. Holky i přes nepříznivé skóre bojovaly až do konce a na ledě nechaly opravdu vše,“ pochválil své svěřenkyně ústecký trenér.

Lvice stejně tak, jako ostatní hráče čeká letní příprava. Ta bude velmi pestrá. Děvčata budou běhat, chodit na spinning. Trénink bude také obohacen o cvičení s Flexi-bary, overbally, činkami. Chybět nebude ani Pilates. „Plánujeme klasickou suchou přípravu, která bude velmi různorodá. Cílem je zlepšení fyzické kondice hráček a příprava na novou sezónu. Soutěž ale zatím přihlašovat nebudeme. Chceme ještě rok trénovat a pořádně se na ligu připravit. Tým má v současné době osmnáct stálých hráček a další se stále hlásí. Nedivil bych se, kdyby se v srpnu na ledě sešlo třicet děvčat,“ dodal závěrem Veselý.

Kompletní fotogalerii naleznete na http://lviceustecke.rajce.idnes.cz/

Autor fotografií: Markéta Rehbergerová

 
 
Aktuálně na webu

Letní příprava je potřeba, uvědomuje si David Tůma

Ú s t í n/L. - Na startu letní přípravy jsme po tréninku vyzpovídali Davida Tůmu, jednu z... Celý článek

Přihlášení na HSM 2021

Ú s t í n/L. - Po několika měsících usilovné práce a příprav, je to tady. Máme pro Vás online... Celý článek

Letošní sezóna bude těžká, ale opět se chceme poprat o play-off, říká trenér Mach

Ú s t í n/L. - Před novou sezónou jsme vyzpovídali trenéra týmu Miroslava Macha. Po krátkém shrnutí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv