PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Nový kouč Skrbek: Kluci umí hrát hokej, jen je na nich deka, kterou musíme odstranit
21.11.2013 | Jan Prošek

Nový kouč Skrbek: Kluci umí hrát hokej, jen je na nich deka, kterou musíme odstranit

Ú s t í n/L. - První zápas na střídačce dospělého "A" týmu odkoučoval Milan Skrbek, který se do hlavního týmu posunul z juniorky. Jeho "ovečky" mu však radost neudělaly, proti Havlíčkovu Brodu prohrály 1:2. Po utkání se o situaci v klubu rozpovídal právě Milan Skrbek.

Jak hodnotíte váš premiérový zápas?

Mohl být lepší, přál jsem si tři body. My jsme utkání rozehráli dobře. Hráči plnili pokyny, které před zápasem dostali. Do hry aplikovali to, co jsme dopoledne trénovali na prvním společném tréninku. Vydrželi jsme to dělat jen třetinu. Pak už to bylo horší. Musíme zapracovat na tom, abychom vydrželi hrát celý zápas stejně.

Čerpáte nějaké poznatky od bývalého kouče pana Šindela?

Moc jsme si toho říct nestihli. Na druhou stranu, Tomáš Mareš mužstvo zná a já vlastně taky. Některé kluky jsem trénoval, když jsem u „A“ týmu působil v sezóně 2011/2012.

Od té doby uplynul rok a půl. Opravdu se tým tak změnil?

Tehdy jsme tady měli čtyři vyrovnané formace, které jsme mohli nasazovat. V současné době je to jiné hlavně v tomto ohledu.

Zvažoval jste dlouho, zda trénování hlavního týmu přijmete?

Ani moc ne. Já jsem do toho šel hlavě kvůli tomu, že ty kluky znám. Vím, že hokej hrát umí. Teď je potřebujeme dostat z takového hodně bídného psychického stavu. Zdá se, že to bude až do konce sezóny pořádné dobrodružství.

Jakou roli ve vašem přestupu k „A“ týmu sehrál Vladimír Evan?

Rozhodnutí udělalo představenstvo akciové společnosti prostřednictvím hlasování. Vladimír Evan ani Jan Klobouček nemají hlasovací právo, takže do samotného hlasování nezasáhli. Já jsem se to dozvěděl okolo desáté hodiny večer. Neměl jsem problémy usnout, ale měl jsem strach, abych nezaspal první společný trénink (smích).

Není vám líto, kam se ústecký hokej během roku a půl propadl?

Je mi to líto, tehdy to bylo o hodně hezčí, atmosféra byla výborná. V současné době je to nedůstojné, ale věřím, že ze z toho dostaneme. Doufám a věřím, že se náš výkon zvedne a lidé si do Zlatopramen Areny cestu najdou a budou fandit.

Jaké jsou momentálně cíle?

Do konce základní části zbývá ještě hodně kol, ale čas pochopitelně běží. Musíme spíš koukat v tabulce pod sebe než nad sebe. Chceme se vyhnout baráži, takže se snažíme stoupat tabulkou a týmy dostávat pod sebe.

Plánujete doplnění kádru?

Máme hodně omezené finanční možnosti. Musíme počítat s tím, že pravděpodobně kádr zůstane v podobě, ve které se nachází nyní. Musíme pracovat s hráči, které tu máme. Já znovu opakuji, že jsem přesvědčený o tom, že kluci hokej hrát umí. Teď na nich leží hustá deka.

Jak tu deku dostat dolů?

Každý k tomu musí přispět sám. Musí zodpovědně přistupovat k tréninkům. Důležitá je také týmová spolupráce a sounáležitost.

Autorka TOPfotky: Michaela Odložilová
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Mladá sestava Slovanu v Kadani výsledkově neuspěla

Kadaň - Druhé přípravné utkání, první na ledě soupeře, postavilo do cesty Slovanu Trhače z Kadaně.... Celý článek

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv