OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Nechceme hrát jen o záchranu, přeje si trenér juniorky Pecka
29.09.2007 | Jan Horák

Nechceme hrát jen o záchranu, přeje si trenér juniorky Pecka

Ú s t í n/L. - Po šesti odehraných utkáních v nejvyšší soutěži juniorů měla Lvíčata na kontě pouhé dva body a krčila se na předposlední příčce tabulky. O moc lépe si nevedou ani ústečtí dorostenci. Na trenérských postech tak došlo ke změnám. K hlavnímu kouči juniorů Miloši Peckovi přešel dosavadní asistent u dorostu Sergej Kabanov. S novým mužem na lavičce se ústecká juniorka dočkala premiérové výhry, brněnskou Kometu přehrála 4:2. "Věřím, že to byla důležitá výhra a že se tým zvedne," doufá trenér Pecka.

Před utkáním s Kometou k vám byl přidělen nový asistent Sergej Kabanov, který přišel z lavičky dorostu. Co bylo impulsem k této změně?
Dorost a juniorka nehrály dobře a neměly body. Proto se udělal přesun, asistent Kabanov přešel ke mně, ale nevidím v tom žádnou velkou trenérskou změnu.

Co si slibujete od jeho příchodu?
Samozřejmě budeme spolupracovat. Je to trenér jako každý jiný, každopádně si myslím, že mužstvu pomůže.

V posledních šesti utkáních si vaši svěřenci připsali pouhé dva body, nálada v mužstvu tedy nebude nejlepší. Jak jsou na tom hráči psychicky?
Kluci na tom byli psychicky hodně špatně. Například poslední dva zápasy jsme měli rozehrané hodně dobře, nakonec jsme v obou jen remizovali a pak prohráli v prodloužení. Zasloužili jsme si víc než jen dva body.

Co tedy váš tým nejvíc trápí?
Mužstvo si nevěří. Ani příprava nebyla výsledkově dobrá. Kluci potřebovali vyhrát nějaký důležitý zápas. Já věřím, že proti Brnu se to povedlo a že tým se psychicky zvedne. Další utkání je doma se Znojmem, já nechci předbíhat, ale naší povinností je výhra. Pak máme sérii čtyř těžkých zápasů na Moravě, ale nevzdáme to.

Tým má po utkání s Kometou na kontě pět bodů, jak byste zatím zhodnotil pozici mužstva v nejvyšší soutěži?
Máme odehráno sedm zápasů, ale já jsem neviděl vyloženě horší nebo lepší mužstvo než to naše. Týmy jsou vcelku vyrovnané, buď má jeden výbornou jednu pětku nebo tři vyrovnané. Zatím nás žádné mužstvo vyloženě nepřehrálo.

Udělal jste před utkáním s Kometou změny v sestavě či taktice?
Žádné výrazné změny jsme nedělali a žádné ani nemáme v plánu. Jen se budeme snažit hrát na čtyři pětky, abychom zmírnili únavu v týmu. V oslabeních rychle ubývají síly a když tu zápasovou zátěž rozložíme mezi čtyři formace, hráči budou méně vyčerpaní.

Mění se s příchodem nového asistenta cíle mužstva? Budete pomýšlet výš než na záchranu?
Před sezonou bylo cílem dostat se mezi šestnáctku. Zatím to tak nevypadá, ale nechceme hrát vyloženě o záchranu. Stále myslím na umístění mezi prvními šestnácti, ale bude to hodně těžké.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv