OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Nebyl to lehký zápas, hodnotí David Pazourek
29.09.2004 | Karel Greiner, Martin Řežábek

Nebyl to lehký zápas, hodnotí David Pazourek

Ú s t í n/L. - Také ze třetího domácího zápasu neodcházeli ústečtí diváci zklamáni. Po výhře Lvů nad Pantery z Havířova v poměru 3:1 si fanoušci Slovanu mohou dále vychutnávat pohled na prvoligovou tabulku, které vévodí ústecký tým s dvoubodovým náskokem na České Budějovice. O své postřehy k zápasu se podělili ústecký David Pazourek a havířovský Přemysl Sedlák.

Utkání znovu začalo pro Lvy nepříznivě, již v 10.minutě se prosadil nejzkušenější hráč Havířovských Petr Folta. "Zápas s Havířovem určitě nebyl jednoduchý, můžeme být rádi, že jsme vyrovnali. Již druhý zápas doma prohráváme 0:1 a potom to honíme. Byl to těžký zápas, většinou soupeř přijede bránit a do toho se těžko hraje," říká o utkání centr druhé ústecké formace Pazourek. Ústečtí se dokázali gólově prosadit ve dvou přesilových hrách, které rozhodly o výsledku utkání. "Přesilovky bychom měli proměňovat, protože tam se lámou zápasy. Je potřeba se na ně soustředit a zkusit je využít, protože je to velká příležitost zápas rozhodnout. Je to lepší, než to potom hrát v pěti do plných." Velkou příležitost rozhodnout měli Lvi při přesilovce pět na tři ve třetí třetině: "Je to škoda, měli jsme tam pár střel, ale nic nepadlo do brány, to se stává. Musíme se na to trochu více zaměřit, jsou to šance takové zápasy rozhodnout," doplňuje extraligou protřelý forvard.

David Pazourek, jenž přišel před sezónou z extraligového Kladna, zatím na svůj první gólový zápis v dresu Lvů teprve čeká: "Já jsem čekal, že to tam padne už dávno. Je pravda, že se trápím, ono je to poznat. Jak se člověk nechytne od začátku, tak je to potom křeč. Já jsem šance měl pomalu každý zápas, minule doma snad dvě, nepadá to tam, je to prostě otázka štěstí, zatím to nejde," smutní. Další možnost prolomit smolnou sérii bude mít již tuto sobotu v utkání s Českými Budějovicemi: "Myslím, že to bude zápas, který nám nastaví zrcadlo o tom, jak bude vypadat špička ligy. Zatím jsme měli většinou soupeře z té spodní části nebo ze středu tabulky, teď přijdou ti těžší, tam se ukáže, jak na tom jsme," přemýšlí již nad dalším soupeřem.

Prvoligové tabulce zatím vládne ústecký tým, ale udržet stávající pozice nebude jednoduché: "Zatím je v tabulce šest mužstev v rozmezí několika bodů, takže je to vyrovnané. Je ale odehráno teprve osm kol, možná se to vytříbí. Ale myslím, že mezi prvními čtyřmi pěti mužstvy velké rozdíly nebudou," medituje nad letošní vyrovnaností první ligy a nabízí ještě porovnání s extraligou: "Srovnání je těžké, každý zápas je jiný. Jsou zápasy, které snesou srovnání s extraligou a jsou i zápasy horší. To samé je i v extralize. Když se potkají dvě mužstva, která jsou dole v tabulce, tak se na to kolikrát také nedá dívat a jindy je to naopak špičkový hokej," uzavírá rozhovor ústecká opora.


Havířovští se pohybují okolo postupového osmého místa a předvádí pohledný hokej, kterým potrápili Chomutov a se kterým také slavili úspěchy proti Mladé Boleslavi, tu porazili 3:2. "Začátek dnešního zápasu byl dobrý, brzy jsme se dostali do vedení, ale pak jsme udělali zbytečné fauly, ze kterých jsme inkasovali. Kluci z Ústí jsou dobří a v přesilovkách nás potrestali. Kdybychom se nenechali tolikrát vyloučit, mohlo to být otevřené utkání s dramatičtějším koncem. Nicméně to byl velice kvalitní zápas, bohužel se smutným koncem pro nás," popisuje své pocity Přemysl Sedlák.

Šikovný útočník načal své angažmá v dresu Ústeckých Lvů na začátku loňské sezóny, ale závěr ročníku dohrál formou hostování právě v Havířově, kam poté i přestoupil. "Chtěl jsem vyhrát jako v každém zápase. Já jsem za Ústí hrál v minulém ročníku, ale nijakou zvláštní motivaci jsem necítil, působil jsem tady krátce, ani ne celou sezónu. Bohužel se nám to dneska nepovedlo. S Havířovem se pohybujeme okolo osmého místa. Chtěli bychom do play-off postoupit. Je důležité vyhrávat doma a venku zkoušet štěstí a pak to snad půjde, věříme tomu," dumá nad pomyslnými cíly a možnostmi svého klubu.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

7. třída: Sedmáci nestačili na Litvínov

Ú s t í n/L. - V posledním zápase před nucenou pauzou, se naše sedmá třída utkala na zimním... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv