Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Návrat ke kořenům. Klub se vrací ke starému názvu a představuje nové logo!
19.06.2014 | map

Návrat ke kořenům. Klub se vrací ke starému názvu a představuje nové logo!

Ú s t í n/L. - Do nové sezóny 2014-2015 vstoupí ústecký hokej s řadou změn. Kromě nově vytvořené společnosti s ručeným omezeným, která bude spravovat hokejový "A" tým, hokejisté změnili název a ukázali nové logo!

Konec Ústeckých Lvů. Po dvanácti letech ústecký hokejový klub mění název. HC Slovan Ústečtí Lvi jsou minulostí a celá organizace se vrací k předchozímu názvu, který klub používal od roku 1993 do roku 2002: HC Slovan Ústí nad Labem.

Při této příležitosti vedení představilo i nové nebo spíše zrenovované logo. Na novém logu pracoval Jan Čaloun, nový sportovní manažer.

"Logo připomíná znak finské hokejové reprezentace. Ve Finsku jsem dlouho působil a jsem touto hokejovou zemí velmi inspirován. Rád bych prvky z Finska předával dál a pracoval s nimi v Ústí. I proto jsme se rozhodli pro takové logo. A nemělo by to skončit u loga. Rádi bychom nastolili i takovou sportovní cestu, která bude úspěšná. Možná jsem snílek a už se toho sám nedočkám, věřím ale že se Slovan zase dokáže vrátit na výsluní. Vše začíná mládeží a pokračuje dále. Finsko vyhrálo svůj první titul mistrů světa v roce 1995. Byla to mezitím také dlouhá cesta, kterou se tam rozhodli jít. Mohu také porovnat například i s IFK Helsinky, které nakoupily super hráče a pak musely slevit, srovnat rozpočet a vyhrály ligu pak až po třinácti letech v roce 2011. Je potřeba skloubit sportovní výkon s ekonomikou," řekl Jan Čaloun, legendární hokejista se zkušenostmi z finské SM-liigy a NHL.

Jiří Zdvořáček, šéf nové společnosti provozující ústecký "A" tým doplnil: "Vracíme se k názvu HC Slovan Ústí nad Labem. Důvodem je i to, že občanské sdružení je zapsáno odjakživa jako HC Slovan Ústí nad Labem. Navíc jsme vnímali, že název HC Slovan Ústečtí Lvi byl poněkud umělý."

A Zdvořáček pokračoval. "Stejně lidé vždy říkali, že jdou na Slovan. Ústecký hokej, to znamená Slovan. Proto jsme vypustili z názvu Ústecké Lvy," doplnil.

FOTO: isport.blesk.cz
 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv