CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT TORAX Poruba 2011 23.9.2019 18.00 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem vs. IHC Králové Písek 5:4p
Návrat ke kořenům. Klub se vrací ke starému názvu a představuje nové logo!
19.06.2014 | map

Návrat ke kořenům. Klub se vrací ke starému názvu a představuje nové logo!

Ú s t í n/L. - Do nové sezóny 2014-2015 vstoupí ústecký hokej s řadou změn. Kromě nově vytvořené společnosti s ručeným omezeným, která bude spravovat hokejový "A" tým, hokejisté změnili název a ukázali nové logo!

Konec Ústeckých Lvů. Po dvanácti letech ústecký hokejový klub mění název. HC Slovan Ústečtí Lvi jsou minulostí a celá organizace se vrací k předchozímu názvu, který klub používal od roku 1993 do roku 2002: HC Slovan Ústí nad Labem.

Při této příležitosti vedení představilo i nové nebo spíše zrenovované logo. Na novém logu pracoval Jan Čaloun, nový sportovní manažer.

"Logo připomíná znak finské hokejové reprezentace. Ve Finsku jsem dlouho působil a jsem touto hokejovou zemí velmi inspirován. Rád bych prvky z Finska předával dál a pracoval s nimi v Ústí. I proto jsme se rozhodli pro takové logo. A nemělo by to skončit u loga. Rádi bychom nastolili i takovou sportovní cestu, která bude úspěšná. Možná jsem snílek a už se toho sám nedočkám, věřím ale že se Slovan zase dokáže vrátit na výsluní. Vše začíná mládeží a pokračuje dále. Finsko vyhrálo svůj první titul mistrů světa v roce 1995. Byla to mezitím také dlouhá cesta, kterou se tam rozhodli jít. Mohu také porovnat například i s IFK Helsinky, které nakoupily super hráče a pak musely slevit, srovnat rozpočet a vyhrály ligu pak až po třinácti letech v roce 2011. Je potřeba skloubit sportovní výkon s ekonomikou," řekl Jan Čaloun, legendární hokejista se zkušenostmi z finské SM-liigy a NHL.

Jiří Zdvořáček, šéf nové společnosti provozující ústecký "A" tým doplnil: "Vracíme se k názvu HC Slovan Ústí nad Labem. Důvodem je i to, že občanské sdružení je zapsáno odjakživa jako HC Slovan Ústí nad Labem. Navíc jsme vnímali, že název HC Slovan Ústečtí Lvi byl poněkud umělý."

A Zdvořáček pokračoval. "Stejně lidé vždy říkali, že jdou na Slovan. Ústecký hokej, to znamená Slovan. Proto jsme vypustili z názvu Ústecké Lvy," doplnil.

FOTO: isport.blesk.cz
 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První domácí výhra, junioři přehráli Písek

Ú s t í n/L - V dalším utkání REDSTONE extraligy juniorů přivítal Slovan na svém ledě písecké... Celý článek

Na sever zavítá prozatím neporažená Poruba

Ú s t í n/L. - Neúspěšné derby s Chomutovem je minulostí a hned v pondělí čeká Slovan výzva v... Celý článek

Slovan ztratil utkání s Chomutovem v závěru

C h o m u t o v - Po dvou vysokých prohrách zavítal Slovan na led velkého rivala z Chomutova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv