Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Našli Ústečtí Lvi nového střelce? Jsem rád, že to tam padá, říká Ludvík
26.09.2011 | Martin Pešout

Našli Ústečtí Lvi nového střelce? Jsem rád, že to tam padá, říká Ludvík

Ú s t í n/L. - Do slušné střelecké formy se dostává útočník Slovanu David Ludvík. Defenzivní forvard v dosavadních šesti kolech nastřílel již tři branky. Gólový příspěvek si připravil i pro utkání s Mostem (7:2) poté, co zvyšoval na 4:0.

Bojovník, ale od nové sezóny i nesmlouvavý šutér. Taková je aktuální vizitka třicetiletého útočníka, který se po dvou trefách v předchozím utkání proti Šumperku, podílel střelecky i na demolici Mostu. „Jsem rád, že mi to tam padá, ale je stále jen začátek sezóny,“ zůstává David Ludvík v klidu. „Sezóna bude dlouhá, musíme jít zápas od zápasu, hrát jako tým a získávat body. Pak je jedno, kdo branky dává,“ vysvětluje.

Ludvíkova chvíle přišla ve druhé třetině. „Honza Klobouček střílel od modré a posléze se k puku dostal Martin Šagát, který mi skvěle přihrál. Pak jsem měl před sebou už pouze odkrytou branku,“ vrací se ke svému gólovému okamžiku.

Ústečtí Lvi zcela bez potíží došli k vítězství i v pátém domácím utkání v řadě, ve své hale tak nadále drží domácí neporazitelnost. Zatímco v sobotu Šumperk rozdrtili suverénní třetí třetinou, tentokrát bylo hotovo již za deset minut. „Jsme rádi za vítězství. Celý zápas jsme měli jasně ve svých rukou. Za stavu 3:0 jsme trochu polevili a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali zpět do zápasu. Ale zvládi jsme to, takže jsme v klidu došli k výhře,“ těší brněnského odchovance.

Žlutomodří vládli proti Mostu pevnou rukou, přesto se mohli prosadit ještě výraznějším způsobem. „Vytvořili jsme si spoustu šancí a gólů jsme mohli dát mnohem více. Proti takovým soupeřů je ale těžké hrát. Naštěstí jsme v úvodu vstřelili tři rychlé branky, takže jsme mohli hrát v klidu,“ upozorňuje.

Hosté z Mostu už dopředu avizovali, že k derby přijedou bez svých největších opor. Ovlivnilo to úroveň utkání? „Netuším, jak by Most hrál, kdyby nastoupil kompletní. Vyhrát bychom museli stejně. V podstatě jsme se tím nezabývali,“ říká.

Diváci ve Zlatopramen Areně mohli shlédnout i kuriózní situaci, když brankář Zdeněk Orct obehrál za vlastní brankou obránce Poživila a namazal přímo mosteckému Divíškovi, který si s odkrytou klecí bez potíží poradil. A vstřelil tak druhou branku Mostu. „Ori (Zdeněk Orct) si neporozuměl s bekem a snažil se rozehrát. Nepovedlo se mu to, takže Most přišel zadarmo ke gólu,“ popisuje velmi netradiční branku.

V příštím kole zajíždí Ústí na led Hradce Králové, který se od startu soutěže drží v popředí tabulky a před pondělním utkáním se dokonce ocitl v čele první ligy. „Teprve v podobných zápasech jako s Hradcem, Olomoucí nebo Chomutovem si můžeme ověřit, jak na tom jsme. Takoví soupeři nás mohou prověřit. Jedeme tam vyhrát, ale bude to trochu jiný hokej, než doposud,“ tvrdí Ludvík na závěr.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv