Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Napraví Slovan ve Vrchlabí svoji reputaci?
23.09.2008 | Karel Greiner

Napraví Slovan ve Vrchlabí svoji reputaci?

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi mají po těžkém direktu od Chomutova nelehkou úlohu. Tlustou čáru za debaklem by měli udělat na ledě loňského nováčka první ligy HC Vrchlabí. Mužstvo z Podkrkonoší však vstoupilo do soutěže skvěle a po pěti kolech vychutnává pozici třetího týmu soutěže. Duel šestého kola je na programu ve středu 24. září. Utkání na vrchlabském ledě startuje v 18:00 hod.

Loňská sezóna

V minulé sezóně HC Vrchlabí poprvé v historii okusilo prvoligový hokej a nevedlo si vůbec špatně. Naopak. Nováček se stal příjemným oživením soutěže a po skončení základní části mu po zásluze patřila čtvrtá příčka v západní skupině první ligy.
V předkole play-off se Vrchlabí popasovalo s Duklou Jihlava. Oba týmy si drželi výhodu domácího prostředí a po čtyřech zápasech byl tedy stav 2:2. Rozhodující pátý duel ve Vrchlabí rozhodl čtyři minuty před koncem Vantuch a Vrchlabí se mohlo radovat z postupu do dalšího kola. V něm narazili na Chomutov, se kterým však již podlehli 1:4 na zápasy.

Změny v kádru

Vrchlabí, těžící doposavad ze spolupráce s extraligovým Libercem, má v této sezóně nového partnera, kterým je BK Mladá Boleslav. Z tohoto faktu vyplívají téměř všechny změny v kádru. Hostování či střídavé starty ukončili liberečtí hráči Dušek, Špaček, Rapáč, Falta, Vantuch, Jech, Rýgl a mnoho dalších. Další výrazné odchody se týkali Tvrdka (K. Vary), Bryneckého (Havířov) a Přeučila (Ústí).
Hlavní přísun posil zajistili nově Mladoboleslavští, odkud na hostování či střídavé starty přišli Jaroměřský, Wagenhoffer, Rod, Gajovský, Fiedler, Konečný a Lukáč. Významnými posilami jsou i brankář Štůrala (hostování ze Zlína), Chatrnúch (Chomutov) a Galvas (hostování z Havířova).

Vstup do sezóny

V prvním kole se Vrchlabí střetlo v Jihlavě s místní Duklou a navázalo na úspěšné play-off výhrou 3:4. Druhé kolo znamenalo pro Vrchlabské první a zatím jedinou porážku v soutěži, o kterou se postarali berounští Medvědi, kteří ve Vrchlabí uspěli 2:3. V následujících kolech pak zaznamenali příští soupeři Lvů tři výhry. Postupně vyzráli na Porubu (1:2), doma na Benátky (3:1) a v posledním kole si připsali tři body za vítězství i v Kadani (0:1).

Sestavy z posledních zápasů:

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma, Chaloupka, Chatrnúch, Bendík, Lukač, Vála, Galvas, Wagenhoffer, Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Rusnák, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Hruška.

Ústí n./L.: Salfický - Zeman, Tůma, Bolf, Němeček, Pojkar, Gýna, Klobouček, Vágner - Čaloun, Špirko, Heřman - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Kloz, Hanzl.

foto v TOPu: Petr Kraus www.fotokraus.cz

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv