CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Na sever zavítá prozatím neporažená Poruba
22.09.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Na sever zavítá prozatím neporažená Poruba

Ú s t í n/L. - Neúspěšné derby s Chomutovem je minulostí a hned v pondělí čeká Slovan výzva v podobě souboje s Porubou. Notně posílený tým z Ostravy neztratil v pěti kolech ani bod. Je tak logicky lídrem a jediným stoprocentním týmem soutěže. Zastaví právě Slovan rozjetou Porubu? Přijďte v tom Slovanu pomoci. Utkání startuje v 18:00.

HC RT TORAX Poruba 2011

Svěřenci zkušeného trenéra Miloše Holaně zažili v loňském ročníku po postupu do Chance ligy průměrnou sezonu, když skončili s velkým odstupem od play-off na 12. pozici v prvoligové tabulce. Letos je však situace po pěti odehraných kolech pro Ostravany o dost zajímavější. Tým z ostravské části Poruba neztratil jako jediný tým zatím ani jeden bod. S patnácti body vede tabulku Chance ligy. Postupně formu Poruby odnesl Havířov, Sokolov, Prostějov, Třebíč a naposledy Kadaň.

Úspěšný start Ostravanů do letošního ročníku není ale zas, až tak překvapivý. V před sezonních spekulacích se s tímto týmem počítalo. Důvodem bylo letní posilování kádru, které se zjevně podařilo.

Největší hvězdou měl být extraligový šampion s Třincem Vladimír Svačina, jenž své předpoklady zatím naplňuje měrou vrchovatou. Jeho 9 bodů v pěti zápasech jej řadí na 3. místo tabulky produktivity Chance ligy. Není to však jen o Vladimíru Svačinovy. I další dvě velké posily se v prvních kolech ukázaly v dobrém světle. Z Třince příchozí obránce Patrik Husák je aktuálně nejproduktivnějším obráncem soutěže (1+7). Další posilou do party Miloše Holaně je z Havířova příchozí, nicméně odchovanec Poruby, Tomáš Greš. Ten se blýskl při vítězném utkání s Prostějovem (9:3) hned čtyřmi brankami. Dalšími známými jmény v kádru jsou například Jan Káňa, Marek Sikora nebo Petr Obdržálek.

Největší neznámou je v Porubě post brankáře. Po odchodu Daniela Dolejše si vydobyl místo jedničky Frederik Foltýn, jenž chytal tři roky ve slovenské Nitře, nicméně nebyl brankářem číslo jedna. Odchytal zatím všech prvních pět utkání a inkasoval dvanáct branek s procentuální úspěšností zásahů 92,16%. Záda mu kryje Hynek Kůdela.

.

Sestava HC RT TORAX Poruba 2011 v posledním utkání

Foltán – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, od 30. Rudl – Sikora, Zdeněk, Svačina – Obdržálek, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Ďurač, Špaček..

Poslední utkání Poruby

HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Trhači Kadaň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 4. Urbanec (Dluhoš, Jáchym), 30. Rudl (Toman), 43. Špaček (Ďurač, Husák), 49. Sikora (Husák, Svačina) – 42. Wágner (Trefný, Chlouba), 60. Chlouba (Zabloudil, Wágner).

Poslední vzájemný zápas

V loňské sezoně se nám s ostravským klubem vůbec nedařilo. Prohráli jsme všechny čtyři duely. V tom posledním jsme získali jediný bod za prohru v prodloužení.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 pp. (1:0, 0:3, 2:0).

Branky a nahrávky 15. Grim (Březák), 58. Chlouba (TS), 59. Krliš (Šťovíček, J. Veselý) – 27. Ovčačík (Slavík, Vymazal), 34. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 39. Zdeněk (Václavek, Urbanec), 65. Guman.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

Po těsné porážce s Pískem si Junioři došli opět pro vítězství

Ú s t í n/L. - Junioři vstoupili do nedělního utkání se Žďárem nad Sázavou na jedničku. Z první... Celý článek

Druhou čtvrtinu načneme doma proti sešívaným

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájí Slovan na domácím ledě proti pražské Slavii. Sešívané jsme... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv