Ú s t í n/L. - V posledním zápase proti Prostějovu zvítězili Ústečtí v prodloužení 4:3. Přerušili tak sérii tří proher v řadě. V sobotu 24. září nastoupí hokejisté Slovanu k dalšímu klání. Tentokrát přivítají na domácím ledě Jihočeský Motor. Utkání začíná v 17:00 hodin. V uplynulém ročníku se žlutomodrým proti tomuto soupeři vůbec nedařilo. Čtyři ze čtyř vzájemných soubojů prohráli. Podaří se Severočechům tuto nepříznivou situaci napravit? Přijďte se o tom přesvědčit na ústecký zimní stadion.

Motor pod lupou

Zatímco ostatní týmy odehrály v nové sezóně WSM ligy šest utkání, jihočeský celek má o jeden odehraný zápas méně. 2. kolo proti Dukle se bude dohrávat 19. prosince. Svěřenci trenéra Stavjani třikrát zvítězili v šedesáti minutách hry a dvakrát podlehli soupeři v základní hrací době.

Nejvyšší výhru zaznamenali hokejisté z Českých Budějovic v klání proti Mostu, který přestříleli vysoko 7:0. Zatím největší prohru 3:5 utrpěli hned v prvním kole, když nestačili na Slavii Praha. Budějovičtí jsou po pěti odehraných kolech s devíti body na šestém místě. Ústečtí na svého soka tak ztrácejí pouhý jeden bod.

V rámci přípravy absolvovali hráči Motoru několik zápasů. Síly měřili jak s českými kluby, tak i se zahraničními. Modročervení vyzvali k souboji Kladno, Ústí n/L, Mladou Boleslav, Tábor, Kometu i budějovický David Servis. Zahraničním soupeřem byl korejský klub Anjang Halla a ruský tým Amur Chabarovsk. V letošní sezóně Motor vede trenérské duo Antonín Stavjaňa a Martin Štrba, které nahradilo Petra Rosola a Radka Bělohlava.

Opory týmu

Nejproduktivnějšími hráči jsou útočníci Luboš Rob (3+2) a Michal Chovan (1+4). Oba nasbírali pět kanadských bodů. První jmenovaný je se třemi trefami zároveň nejlepším střelcem. Michal Chovan a Jakub Suchánek jsou se čtyřmi asistencemi nejlepšími nahravači.

Na brankářské pozici se střídají dva gólmani. Ondřej Bláha odchytal tři klání. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 91,36% a průměr 2,33 gólů na zápas. Jeho kolega David Gába strávil v kleci 120 minut. Tento maskovaný muž v zápase průměrně obdrží 1,50 gólů a má úspěšnost 93,75%.

Fanoušci Slovanu poznají v dresu Jihočechů dlouholetou oporu Roka Pajiče, jenž na severu Čech působil v letech 2009 - 2012 a dva zápasy za A - tým odehrál také v sezóně 2007/2008. Útočník Miloslav Čermák oblékal modrožlutý dres v letech 2011 - 2013. V šesti utkáních v ročníku 2006/2007 nastoupil za Ústecké obránce Jakub Suchánek.

• Asist. trenéra: Martin Štrba

Ročník 2015/2016 svedl oba kluby proti sobě pouze v základní části, ve které se týmy spolu střetly celkem čtyřikrát. První duel vyšel lépe Jihočechům, když Pajič v prodloužení překonal Soukupa a pro Motor zajistil výhru 3:2.

A Budějovičtí brali body i ve druhém souboji. Ve druhé třetině si vytvořili čtyřbrankový náskok, který ve třetí části navýšili na 6:0. Severočeši v závěru ještě korigovali, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Tři body za výhru 6:2 tak zůstaly na jihu Čech.

Ani třetí klání Slovanu nevyšlo. Červenomodří se během první periody dostali do dvoubrankového vedení, o které díky trefě Pohla z trestného střílení přišli. Ale ve druhé a třetí části přidali po jednom gólu a nakonec se radovali z vítězství 4:1.

Úspěšný nebyl ani poslední vzájemný souboj, jenž se hrál na ledě Budvar Arény. Domácí si během první a druhé dvacetiminutovky vytvořili pětibrankový bonus. Hosté sice snížili na 2:5, ale Jihočeši ve třetí části přidali další tři zásahy. Pět minut před koncem upravil na konečných 3:8 Roubík. Žlutomodří tak podlehli vysoko 3:8.

6. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 10. A. Holík (Rudovský), 35. Venkrbec (Luňák), 58. Korhoň (Šlahař, Moskal) – 30. Merta (Z. Doležal, M. Vágner), 31. Dalecký (Moučka), 51. Moučka (Melka), 61. Kloz (Vrdlovec).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Komárek, Melka, Navarra.
  • ČEZ Motor České Budějovice – HC Frýdek - Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
    Branky a nahrávky: 38. Květoň, 45. Babka (Suchánek), 46. Čermák (Fillman), 48. Škoda (Babka, Pýcha), 54. Žálčík – 6. Christov (Chmielewski, Jeník), 39. Christov (R. Meidl).
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec – Čermák, Pajič, Květoň (C) – Nouza, Rob, Chovan – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Babka.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.