Kadaň - Úvodní přípravný zápas Slovan zvládl, ale snadné to nebylo. Dvakrát prohrával o dvě branky (1:3, 2:4), ale díky druhé třetině dokázal utkání otočit a vyhrát. Střelec dvou branek, Martin Tůma, po utkání přiznal, že vzhledem k počasí bylo na ledě opravdu teplo, takže hrát na tři formace bylo o to náročnější.

Jak byste zhodnotil vstup do zápasu?
Celá první třetina nebyla taková, jakou jsme si ji představovali. Kadaň měla lepší pohyb a vyhrávala osobní souboje. Z toho vyplývaly naše chyby v obranném pásmu a zbytečné inkasované góly.

Byla druhá třetina pro vývoj zápasu klíčová?
Určitě byla, v kabině jsme si řekli, že se musíme celkově zlepšit, což se podařilo. Sice jsme hned na začátku třetiny dostali branku na 2:4, ale od té doby jsme byli lepším týmem, zjednodušili jsme hru, zlepšili pohyb a začali jsme Kadaň přehrávat.

Vstřelil jste dvě branky, mohl byste je popsat?
Dostal jsem přihrávku na levý mantinel, za modrou čárou jsem vystřelil přes obránce a brankáři propadl puk mezi rukou a tělem do branky. Druhý gól padl v přesilovce, stál jsem před brankou. Zukal výborně vystřelil a já puk tečoval.

Jak náročné bylo hrát na tři formace?
Vždy je náročné hrát na tři formace, na druhou stranu jsme více ve hře, ve větším tempu a může to být výhoda. V Kadani to bylo ale obzvlášť náročné i vzhledem k počasí, protože na ledě bylo opravdu horko.

Jak jste si rozuměl se spoluhráči v lajně?
Hrál jsem s Maršounem a Čermákem. Kromě první třetiny, která byla celkově z naší strany špatná, to bylo dobré. Snažili jsme se hrát jednoduše a vytvořili jsme si několik gólových šancí.

Bez ohledu na výsledek, jaký to byl zápas?
Byl to první přípravný zápas, padlo dvanáct branek, což se muselo divákům líbit. Myslím si, že ve hře bylo z obou stran mnoho chyb a nedostatků, na kterých je potřeba v průběhu přípravy zapracovat.

Jak se těšíte na další přípravné zápasy?
Na celou přípravu se těším. Čeká nás ještě jedenáct zápasů. Přijedou k nám i dva celky z druhé nejvyšší německé soutěže. Začátkem září změříme síly s extraligovým Litvínovem a následně Kladnem.