Chance Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 26. 9. 2020 od 17:00 hod.
Na led Slovanu přijedou ve čtvrtek Drážďany
14.08.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Na led Slovanu přijedou ve čtvrtek Drážďany

Ú s t í n/L. - Po týdenní pauze čeká Slovan další přípravné utkání. Po neúspěšném střetnutí se Sokolovem přivítáme, opět na domácím ledě, prvního ze dvou zahraničních soupeřů v přípravě. Do Ústí nad Labem přijede účastník druhé nejvyšší německé soutěže, Dresdner Eislöwen. Utkání začíná v 17.00 a jste všichni srdečně zváni.

Dresdner Eislöwen

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 od 17:00 přivítá Slovan na svém ledě v rámci přípravy na nový ročník Chance ligy jednoho ze dvou zahraničních soupeřů, nicméně ne nijak vzdáleného od našich hranic s Německem. Ze zhruba 70 km vzdálených Drážďan si to do Ústí nad Labem zamíří celek Dresdner Eislöwen. Lední lvi, jak zní přezdívka tohoto týmu, hrají druhou nejvyšší soutěž v Německu, zvanou DEL 2. Tuto soutěž hrají po reorganizaci nepřetržitě od sezony 2013/2014. Největším úspěchem bylo prozatím semifinále této soutěže, které si zahráli dokonce dvakrát. V roce 2015/2016, kdy Drážďany padly v poměru 4:1 na zápasy s týmem Bietigheim/Bissingen, a v loňském ročníku nestačily na Frankfurt, s kterým prohrály dokonce 4:0 na zápasy.

Dresdner Eislöwen

  • Rok založení: 1990
  • Klubové barvy: modrá a bílá
  • Trenér: Brad Gratton

Tým ze saského Německa vede jako hlavní kouč Kanaďan Bradley Gratton, asistentem je Fin Petteri Kilpivaara. Kádr německého týmu je složen výhradně z domácích hráčů, nicméně v aktuálně sestavovaném kádru na novou sezonu 2019/2020 se objevují také čtyři Kanaďané, Kevin Lavallée, Dale Mitchell, Jordan Knackstedt, jenž si zahrál například farmářskou soutěž AHL za Providence Bruins a Nick Huard, jenž se stal loni nejlepším střelcem týmu. Dalším zámořským hráčem, ve státech narozeným, je Američan Mario Lamoureux. V kádru pro novou sezonu je také Lotyš Elvijs Biezais. Překvapivě nenajdeme v aktuálním kádru Drážďan žádného Čecha. Milan Davídek, jenž u týmu působil v loňské sezoně, přestoupil v rámci soutěže do Bayeruthu. Loňský ročník, jak již bylo zmíněno, ovládl střelecky v rámci týmu Kanaďan Nic Huard, nejproduktivnějším hráčem týmu byl poté domácí hráč Jordan Knackstedt, kterému patřilo nakonec čtvrté místo v celkové produktivitě DEL 2. Drážďany se kromě souboje se Slovanem utkají ještě s dvěma českými týmy v rámci přípravy na novou sezonu. Po utkání v Ústí zamíří ještě do Benátek nad Jizerou a do Znojma.

Aktuální soupiska Dresdneru

Brankáři:Marco Eisenhult, Florian Proske, Nick Jordan Vieregge.

Obránci:Jordan Knackstedt, Steven Rupprich, Dale Michtell, Niklas Jentsch, Toni Ritter, Timo Walther, Elvis Biezais, Nick Huard , Thomas Pielmeier, Tom Knobloch, Mario Lamoureux, Christin Kretschmann.

Útočníci:Stveven Hanusch, Sebastian Zauner, Kevin Lavalée, Alexander Dotzler, René Kramer, Tim Heyer, Lucas Falde, Timon Ribnitzky, Arne Uplegger.

Plán přípravy

11.8.2019 – Dresdner – Wolfsburg 1:6 (0:1, 0:3, 1:2).
15.8.2019 – Slovan Ústí n.L. – Dresdner.
20.8.2019 – Benátky – Dresdner.
24.8.2019 – Dresdner – Landshut (Müller’s Fanshop-Cup).
30.8.2019 – Dresdner – University of Ottawa.
1.9.2019 – Regensburg – Dresdner.
6.9.2019 – Znojmo – Dresdner.

Vzájemný zápas

Slovan odehrál s Drážďany v rámci loňské přípravy domácí utkání, ve kterém 31. 8. 2018 podlehl svému soupeři nejtěsnějším možným rozdílem.

HC Slovan Ústí nad Labem - Dresdner Eislöwen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 48. Tůma (Melka, Roubík) – 6. Billich (Reed), 13. Huard. Rozhodčí: Místecký, Petružálek – Biedermann, Dyršmíd. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1012. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Junioři nestačili na pražskou Kobru, doma tak poprvé padli

Na ústecké juniory čekal první soutěžní zápas v této sezoně. Soupeřem Slovanu byla pražská Kobra.... Celý článek

V sobotu na ledě Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. – V pátém utkání sezóny míří ústecký celek na led frýdecko-místeckých Rysů. Tento tým... Celý článek

7. třída: Sedmáci doma nestačili na Děčín

Ú s t í n/L. - Ústečtí mladíci se v rámci 3. kola ligy mladších žáků utkali na domácím ledě proti... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv