Ú s t í n/L - Jednou z nových posil Slovanu je i Tomáš Vildumetz. Ten v poslední třetině zápasu s Jihlavou snížil na 2:3 a vrátil tak Ústí šanci zabodovat. I přesto, že se nakonec nepodařilo domácím zvítězit, bylo sobotní utkání vyrovnané a vyhrocené až do poslední chvíle.

Co říkáte na momentální sestavu Slovanu? Jaké máte vztahy s ostatními?
Já jsem tady už od začátku letní přípravy, takže už jsem tady s klukama stmelený. Potom to tady doplnili hráči z Kladna, za které jsem minulý rok hrál, takže super parta.

Dnes jste hráli proti favorizované Jihlavě, přesto šlo o vcelku vyrovnaný zápas. V čem především je Dukla silná?
Mají tam zkušené hráče. My jsme potom využili předbrankový prostor, ale gól jsme nedali, a to nás stalo dnešní zápas.

Ve 2. třetině potom soupeř vstřelil dvě branky v celkem rychlém tempu. Co se zlomilo?
Bylo to hlavně o tom, kdo dá ten první gól. Ten dala Jihlava. Dostali se na koně, potom vstřelili druhý. Pak jsme se naštěstí ještě my dostali do zápasu.

Do poslední třetiny jste vstupovali ve stavu 1:2. Na čem jste se v kabině dohodli?
Určitě jsme si říkali, že nebudeme zbytečně lítat, budeme hrát pořád v klidu a pak to zkusíme vyrovnat.

Vy jste v závěru poslední třetiny vstřelil druhý gól Ústí a snížil na 2:3. Na co jste se hlavně soustředili?
Snažili jsme se dostat do útočného pásma, dát to na beka a potom všechno do brány. Na konci byla šance, asi 8 vteřin před koncem. Je to škoda.

Příští zápas jedete do Budějovic. Jsou pro Vás delší cesty náročné?
Náročné to je třeba do Frýdku, do Budějovic to je ještě dobré, ale uvidíme.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.