Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Na co se můžeme ještě těšit?
07.12.2008 | Kateřina Mádlová

Na co se můžeme ještě těšit?

Ú s t í n/L. - Ústečtí fanoušci se poprvé setkávají s nadstavbovou částí 1.ligy. Lvi do ní postupují ze druhého místa. Už nyní je k dispozici rozpis dalších hokejových bitev této sezóny. Vzhledem k tomu, že systémy hokejových soutěží se poslední dobou mění téměř rok od roku, je dobré připomenout několik základních věcí.

Pro sezónu 2008/2009 platí tedy následující. První a základní část 1. ligy přinesla třicet odehraných zápasů, s každým z účastníků byly odehrány dva zápasy (jeden doma, jeden venku). Poslední kolo rozhodlo o tom, že Slovan jde do nadstavby z druhého místa.

Ta je hrána tzv. systémem sudá – lichá Někteří fasnoušci už vznášeli dotazy na podstatu této novinky. Přemysl Zeman (tiskový mluvčí klubu) ji vysvětluje takto: Týmy, které se umístí na sudém místě v tabulce po základní části, hrajou vždy jeden zápas doma a jeden venku s mužstvy na liché pozici v tabulce po základní části. Každý z týmů tedy odehraje dalších 16 zápasů. Tento systém se nazývá sudá-lichá a marně přemýšlím, zda se hraje někdy jinde než v ČR. Bohužel pro ligu je škoda, že každý rok se hraje jiným systémem a těžko můžeme pak jednotlivé ročníky porovnávat.“ Ústecké Lvy tedy čekají ještě soupeři: Kometa Brno, Vrchlabí, Chrudim, Jihlava, Havířov, Most, Beroun a Benátky nad Jizerou.

V této části jsou hracími dny středa, sobota, ale i pondělí. Ústečtí Lvi začínají doma 10.12. s Benátkami, poslední zápas před vánočními svátky je čeká 22.12. v Chrudimi. V novém roce vykročí ke zbytku utkání 3.1. (doma s Vrchlabím) a tato část končí 28.1., kdy na svém ledě přivítají prvný tým základní části Kometu Brno.

Novinkou pro Ústecké Lvy je předkolo play of neboli osmifinále, v němž se pátý až dvanáctý celek tabulky utkají o postup do čtvrtfinále. Začíná se 2.2. a hraje se na tři vítězná utkání. Následné čtvrtfinále už je hráno na čtyři vítězné (stejně jako semifinále a finále) a začíná ve středu 11.2. Týmy, které skončí na posledních čtyřech místech, čeká skupina o udržení (play out), kam se započítávají body ze základní části a hraje se systémem každý s každým. Nejzazší termín konce 1.ligy (v případě, že by se finále hrálo na sedm utkání) je 23. března. Stále platí, že vítěz se utká v baráži s posledním celkem extraligy o postup do nejvyšší soutěže.

 
 
Aktuálně na webu

Nový hrací model Chance Ligy!

Ú s t í n/L. - Výkonný výbor Českého hokeje schválil nový herní model Chance Ligy. Základní část se... Celý článek

Tady jsem doma, říká Vladimír Brož

Ú s t í n/L. - Ústecká obrana se rozrostla o dvě věže. Po Ondřeji Smetanovi své pocity z návratu do... Celý článek

Do Ústí se vracím rád, říká Ondřej Smetana

Ústí nad Labem - V minulé sezóně Kališníkem, v té následující Slovanem. Do organizace Slovanu se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv