Ú s t í n/L. - Další utkání na domácím ledě čeká Ústecké Lvy již tuto středu 18. prosince ve Zlatopramen Areně. Do Ústí nad Labem přijede dosavadní lídr soutěže – Mladá Boleslav. Boleslavští právem okupují první místo v tabulce a doposud nasbírali úctyhodných 80 bodů. Slovanu se ale v poslední době daří. Ve 33. kole dokonce rozstříleli Havířov 7:0. Poradí si Ústí i s Mladou Boleslaví?

Boleslav ve druhé půlce soutěže

Ve druhé půlce soutěže bylo zatím odehráno 8 zápasů. Boleslavští v nich dokázali vybojovat 20 bodů. Jen dvakrát prohráli po samostatných nájezdech. Poprvé nestačili na Třebíč a prohráli 4:5sn. Druhý zápas, ze kterého si odnesli pouze bod, byl proti Benátkám nad Jizerou. Tento duel prohráli boleslavští hokejisté 3:4sn.

Jinak se boleslavskému klubu ve druhé půli daří. Nejpovedenější zápas předvedla Boleslav proti Berounu, když berounské hráče pokořila 7:1 nebo proti Mostu, který přehrála 7:2.

Kádr Mladé Boleslavi

Branku Mladé Boleslavi hájí zkušený Michal Valent, který se v této sezóně objevil v brance celkem ve 25 zápasech. Záda mu kryje Roman Will, který odchytal zatím 8 zápasů.

Mezi nejproduktivnější mladoboleslavské obránce patří Milan Toman, který zatím nasbíral 19 bodů za 1 gól a 18 asistencí. Na druhém místě je Roman Němeček se 14 body za 3 góly a 11 asistencí. Trojici nejproduktivnějších obránců uzavírá s 10 body Tomáš Protivný (4+6).

Mezi útočníky kraluje David Výborný, který zatím nastřílel 11 gólů a u 36 asistoval. Druhá příčka patří zatím dvojici útočníků - Tomáši Nouzovi, který má na svém kontě 42 bodů za 25 gólů a 17 asistencí a Michalu Brošovi za 15 gólů a 27 asistencí. Třetí místo obsadil Tomáš Klimenta se 40 body (16+24).

Poslední vzájemné střetnutí

Soupeři se naposledy potkali v rámci 21. kola na ledě Ústí. V tomto zápase byla lepší Mladá Boleslav, která porazila Ústecké Lvy 3:1. V deváté minutě otevřel skóre boleslavský Pavel Musil a ve druhé třetině navýšil skóre Tomáš Nouza. V poslední minutě druhého dějství sice snižoval Roubík, ale Boleslav své vítězství pojistila v závěrečné třetině.

33. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Havířov 7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 1. Kloz (Roubík, Sklenička), 2. Boháč (Baránek), 10. Rod (Vobořil, Tůma), 19. Tůma (Roubík, Pavlík), 23. Kuchynka (Dostálek), 36. Hanzl (Rod, Černý), 39. Vávra (Vobořil, Přeučil).
    Sestava HC Slovan: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – do 17. J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, P. Přeučil, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Kuchynka, Dostálek, Pořický.
  • BK Mladá Boleslav – HC Most 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 6. Nouza (Pabiška, Vrbata), 33. Lenc (Musil, Starý), 36. Ovčačík (Vrbata, Výborný), 39. Nouza (Pabiška), 45. Klimenta (Broš, Mikulík), 48. Broš (Klimenta, Němeček), 53. Demel (Vrbata, Pojkar) – 26. Bojer (Čížek, Smolka), 57. Smolka (Kafan).
    Sestava BK Mladá Boleslav: Will – Němeček, Protivný, Ovčačík, Kurka, Pojkar, Jindra – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Kubica, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý – Jiránek.

foto v TOP: Miroslav Rosendorf