OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
NHL zavítá v sobotu do Ústí
30.09.2004 | Karel Greiner

NHL zavítá v sobotu do Ústí

Ú s t í n/L. - Prospal, Dvořák nebo Martínek – to jsou hráči, se kterými budou Ústečtí Lvi bojovat o prvoligové body a které budou mít možnost shlédnout také ústečtí diváci již tuto sobotu 2.října v 17:00 hod. Do Lví arény totiž zavítá největší favorit první ligy HC České Budějovice, v jehož kádru je kromě již zmiňovaných hvězd z kanadsko-americké NHL také mnoho dalších vynikajících hokejistů.

Pro tradičního účastníka nejvyšší hokejové soutěže HC České Budějovice, pyšnícího se jedním mistrovským titulem ze sezóny 1950/51, není první liga úplně neznámým prostředím. Naposledy se v něm ocitli na začátku devadesátých let, kdy sestoupili z extraligy, ale atmosféru první ligy nasávali pouze jeden rok. Hned se jim totiž podařilo postoupit zpět. Další nedobrovolný ponor připravili budějovičtí hokejisté svým fanouškům až letos, když doplatili na katastrofální koncovku a nepodařenou sezónu umocnili prohranou baráží s Jihlavou.

V letním období ovšem na jihu Čech nezaháleli a mezery po odchodech mnoha dřívějších opor se jim podařilo vhodně zaplnit. Příchody zkušených hráčů Jančaříka, Luži, Kropáče, Štrauba, Musila a Hájka hovoří za vše. Na střídavý start jsou k dispozici Kalla, Vampola a Krstev. Spolu s ostatními, již v loňské sezóně v týmu působícími oporami Sailerem, Bartošem, Robem, Fadrným, Bělohlavem, Muchou, Gýnou a dalšími, patří klub od soutoku Vltavy a Malše k týmům, jenž by svou účastí ozdobily i extraligu. Možná jediným postem, na kterém není zkušená osobnost je post brankáře, kde se zatím střídají talentovaní Chábera s Kučerou.

Budějovičtí vstoupili do letošního ročníku dvěma výraznými výhrami nad Berounem a Opavou a vypadalo to, že nalézt soupeře, který by je porazil, bude těžší, než nalézt pověstnou jehlu v kupce sena. Ona kupka sena se ale ukázala menší, než se zdála, a již ve třetím kole byl favorit poprvé poražen, když si odvezl pětigólový náklad z Hradce. Ve čtvrtém kole se k týmu připojila první posila z NHL - obránce Radek Martínek (N. Y. Islanders) - a okamžitě se začala gólově prosazovat, když dala po dvou brankách Sareze a Písku. Podruhé byli Jihočeši pokořeni v sedmém kole v Brně. Hned v následujícím zápase doma s Třebíčí se poprvé zapojily další posily ze zámoří - Václav Prospal (Anaheim) s Radkem Dvořákem (Edmonton), kteří také prověří obranou fázi Slovanu.

Z Budějovických se zatím nejvíce daří shromažďovat kanadské body trojici Sailer (9 bodů), Martínek (7 bodů) a Štraub (7 bodů). Do elitní prvoligové třicítky ještě patří šestibodoví Hřebejk, Kropáč a Bartoš. Ze Lvů je nejlepší Jan Švík, který dosud nasbíral pět bodů (5+0) a uzavírá první třicítku nejlepších. Hokejistům Slovanu ovšem patří první příčka v hodnocení brankářů, kde vládne prvoligovému pelotonu ústecká jistota Lukáš Sáblík s 94,6% úspěšnosti (5. Chábera 93,7%), a též v hodnocení +/- jsou nejlepší ústečtí Tomáš Sýkora s Alešem Válou s osmi kladnými body (budějovičtí Štraub s Martínkem +6).

Doufejme, že s podporou zaplněného a bouřícího stadionu v zádech se podaří Lvům v náročné zkoušce obstát.

Dosavadní výsledky Č.Budějovic:
Beroun – Č.Budějovice 0:4
Č.Budějovice – Opava 6:1
H.Králové - Č.Budějovice 5:0
Č.Budějovice – Ostrava 5:1
Písek - Č.Budějovice 3:10
Č.Budějovice – M.Boleslav 3:1
Brno - Č.Budějovice 2:0
Č.Budějovice – Třebíč 3:1

Předpokládané sestavy:
České Budějovice:
Chábera (Kučera) - Mucha, Luža, Martínek, Gýna, Jančařík, Jindra - Dvořák, Prospal, Hřebejk - Bělohlav, Musil, Sailer - Kropáč, Fadrný, Bartoš - Hájek, Štraub, Květoň.
Ústí n/L:
Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kočí, Drábek, Vála, Kubeš, Kříž – Hodek, Koudelka, Jelínek – Fink, Pazourek, Švík – Jankových, Sýkora, Kudrna – Buďa, Lipina, Přeučil.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

7. třída: Sedmáci nestačili na Litvínov

Ú s t í n/L. - V posledním zápase před nucenou pauzou, se naše sedmá třída utkala na zimním... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv