Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté odehráli pět ze sedmi přípravných zápasů. Poslední dvě utkání se Slovanu příliš nepovedla. Prohra v Benátkách 2:6 a doma s Kadaní 3:5. Celkové skóre 5:11 není příliš dobrou vizitkou obrany, a právě proto Martin Vágner v rozhovoru přiznává, že je důležité zlepšit defenzivu.

Jak bylo těžké najít motivaci pro zápas, když se duel v Benátkách vůbec nepovedl?
Nebylo to těžké, přípravné zápasy se blíží ke konci. Každý zápas chceme odehrát naplno. V Benátkách nám to nevyšlo a nepodařila se nám ani první polovina zápasu s Kadaní.

Jaké máte z domácího střetnutí s Kadaní pocity?
Je to těžké, tréninky jsou nyní hodně věnované kondici. Plno herních prvků jsme ještě vůbec netrénovali. Vím, že výsledek není úplně ideální, ale bereme to tak, že se jedná o přípravu. Do začátku sezóny musíme odstranit nedostatky, které ve hře máme.

Jak vypadají tréninky?
Zaměřujeme se na kondici, máme vícefázové tréninky. V minulém týdnu jsme začali trénovat defenzivní hru. Například na přesilovky ani oslabení ještě během tréninku nebyl čas.

Vstup do zápasu se nepovedl, Slovan rychle prohrával o dvě branky…
Poslední dva zápasy jsme nebyli schopní v úvodu diktovat tempo hry. Chtěli jsme hrát aktivně od první minuty, ale nepodařilo se to. Kadaň po deseti minutách vedla o dva góly. Z naší strany to nebyl dobrý vstup do zápasu.

Ve třetí třetině jste nevyužili přesilovou hru pět na tři, kde hledat příčiny?
Dvojnásobné přesilovky by se měly proměňovat, to je pravda. My jsme se zatím k nácviku přesilových her nedostali. Chtěli jsme hodně střílet, v útočném pásmu bylo více prostoru. Nějaké střely jsme měli, ale gól jsme nedali.

Zbývají poslední dva přípravné zápasy, co od nich očekáváte?
My jednoznačně musíme zlepšit obrannou hru. V Benátkách ani doma proti Kadani jsme v defenzivě nebyli dobří. Uděláme maximum pro výhry, protože to psychicky povzbudí mančaft a může nám to pomoct při vstupu do soutěže.