Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 30. 9. 2020 od 17:30 hod.
Musíme zlepšit hru v obranném pásmu, říká Přemysl Svoboda
19.01.2020 | Daniel Tichý
Autor fotografie: Sporty Ústí

Musíme zlepšit hru v obranném pásmu, říká Přemysl Svoboda

Ú s t í n/L. - V sobotním zápase Slovan bohužel nestačil na jihlavskou Duklu, které podlehl 3:6. Jedním z pozitiv zápasu byl debut Přemysla Svobody, který si připsal dva body za asistenci a gól z trestného střílení. Co tým musí zlepšit a jak popsal svůj návrat do seniorského hokeje?

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Jihlava hrála dobře. Hraje teď nahoře, bude hrát předkolo play off, takže to je jeden z těch lepších týmů, co tu můžeme mít. V první třetině jsme měli jít do vedení, místo toho jsme prohrávali 1:2. V té druhé to bylo hrozné, a v té třetí jsme zase hráli dobře v rámci mezí a vyhráli jsme ji 1:0.

Dokázal jste si připsat asistenci při druhém gólu, jak byste tuto situaci popsal?
Já jsem to dostal na střed od Seviho (Jiří Severa pozn. redakce) a viděl jsem, že jdeme 2 na 1, ten bek ke mně přistoupil, tak jsem to prostě hodil na volného Pšendu (Tomáš Pšenička pozn. redakce), ten střílel a dal gól.

Vstřelil jste gól z trestného střílení, věděl jste už předem, co uděláte?
Měl jsem předem dvě varianty. Když by byl brankář zalezlý, tak bych to střílel pod vyrážečku, protože tam to střílím často a když si vyjede, což se stalo tentokrát, tak mám kličku do forhendu, prostě naznačím, že půjdu do bekhendu a dám to do forhendu.

Poslední seniorský zápas jste odehrál před více než třemi měsíci, bylo pro vás těžké se vrátit zpět do seniorského hokeje?
Seniorský hokej je jiný, ale já jsem i teď dokonce hrál třetí nejvyšší juniorskou ligu. A ta úroveň, jako nechci ji nějak shazovat, ale určitě to bylo něco jiného než tato liga nebo extraliga. Snažil jsem se nevypadnout z tempa a hlavně jsem se nesměl přizpůsobit tempu té juniorské ligy, abych byl připravený. Šance se znova naskytla, je to takový můj restart, tak uvidíme, kam to půjde dál.

Jak jste si sedl s novými spoluhráči?
Ja myslím, že ty moje křídla jsou hodně velký, silný v soubojích. Já jsem jakoby takový, ne úplně malý, ale slaboučký. Hraju to trošku jinak, takže si myslím, že jsme se dobře doplňovali. Furt je to ale první zápas a věřím, že to může být vždy lepší, ale nebylo to úplně špatné.

Teď zajíždíte na dvojzápas proti Frýdku Místku a Prostějovu, co je potřeba zlepšit oproti dnešnímu utkání?
Myslím si, že určitě hru v obranném pásmu, tam je to jeden velký chaos. Nepřistupujeme k hráčům, nemáme rychlý přístup, jenom tam prostě stojíme a oni z toho potom mají šance. Naši gólmani se z toho pak můžou zbláznit, což by tak nemělo být a měli bychom jim více pomoct.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Do Slovanu jsem se hrozně rád vrátil, říká po své obnovené premiéře Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - V utkání s Prostějovem vyjel na led hráč s číslem sedmadevadesát na zádech, bez... Celý článek

Slovan pojede na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po úspěšném domácím zápase ve kterém porazili Prostějov 4:1... Celý článek

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv