Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Frýdek - Místek 10.12.2018 18:00
Musíme začít sbírat body, burcuje David Tůma
07.12.2014 | Martina Válková
Autor fotografie: Karel Dvořáček

Musíme začít sbírat body, burcuje David Tůma

Do Benátek jeli s vidinou veledůležitého mače. Ten totiž měl rozhodnout o tom, kdo se prozatím usídlí na poslední desáté postupové pozici. Ústečtí ve vyrovnaném zápase podlehli především kvůli třem využitým početním výhodám na straně domácích Benátek, a v boji o předkolo tak nabrali tříbodovou ztrátu. Zároveň si připsali již čtvrtou porážku v řadě. O problémech s produktivitou po zápase hovořil střelec druhé branky David Tůma. „Nedali jsme plno šancí,“ mrzelo ho. „Musíme to zlepšit a začít sbírat body,“ dodal odhodlaně vzápětí třiadvacetiletý útočník.

V letošním třetím vzájemném střetnutí jste tentokrát byli tím smolnějším týmem. V závěru jste se na domácí dotáhli na rozdíl jediné branky, ta vyrovnávací tam už ale nespadla, naopak Benátky navýšily na konečných 4:2. S čím jste do utkání šli a co rozhodlo o výhře Benátek?
Bylo to pro nás hodně důležité utkání vzhledem k tomu, že se chceme udržet v desítce. Měli jsme stejně bodů jako Benátky, ale prohráli jsme, takže nyní na desítku ztrácíme. Je to už čtvrtá prohra v řadě a pro naši psychiku tedy nic optimálního. Utkání rozhodly jednoznačně přesilovky. Benátky využily tři, my dvě. Také jsme nedali plno šancí, s čímž máme problém už třetí zápas. Musíme to zlepšit. Pokud nebudeme dávat šance, tak na jeden gól jen těžko vyhrajeme.

Bylo znát, že Benátky měly na soupisce hráče z libereckých Bílých Tygrů?
Neřekl bych, že to bylo znát. Utkání bylo vyrovnané stejně, jako ta dvě předchozí vzájemná. Možná v útoku vynikl Bulda (Michal Bulíř - pozn. red.), ale jinak nemyslím, že to bylo znát.

Vaším dalším soupeřem je osmá Jihlava. Jak se na toto utkání připravit?
V pondělí hrajeme doma a určitě budeme chtít vyhrát. Musíme začít sbírat body, abychom figurovali v desítce. Od Jihlavy se dá očekávat útočný hokej, mají výborné bruslaře a kvalitní hráče. Jim se letos, myslím si, moc nedaří. Budou to chtít, stejně jako my, vyhrát. Musíme se soustředit sami na sebe a především něco udělat s proměňováním šancí.

Díky za ohlas, ať se daří!

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Kralupy v Ústí nevyzrály, odvážejí si porážku

Ú s t í n/L. - Junioři vstupovali jako vedoucí celek nadstavbové části "O" do zápasu s Kralupami... Celý článek

Dorost má další výhru, znovu neinkasoval

Litoměřice - Ústečtí dorostenci dokázali vyhrát další zápas nadstavby. V Kalich Areně vyhrál Slovan... Celý článek

Dorost porazil Rokycany, Tuček má první čisté konto v nadstavbě

Ú s t í n/L. - Dorost Slovanu má za sebou další odehraný zápas. V domácím prostředí porazil... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv