Ú s t í n/L. - V pondělním utkání s Kadaní přerušil Slovan pětizápasový půst bez bodů, když zvítězil jasně 4:0. Po zápase jsme vyzpovídali střelce druhé branky Ondřeje Bláhu. Co musí tým zlepšit a jak okomentoval bratrovu první trefu v seniorské extralize?

Gratuluji k výhře, mohl byste krátce zhodnotit dnešní utkání?
Začátek byl takový vlažnější, myslím si, že jsme byli trochu opaření z té prohry v Kadani, ale od druhé třetiny se to zvedlo a ke konci jsme již byli lepším týmem. Myslím si, že dnes zasloužené tři body.

To minulé utkání v Kadani právě moc dobře nedopadlo, byla dnes o to větší motivace napravit si reputaci?
Určitě byla větší motivace, Kadaň určitě není jednoduchý soupeř, potvrdili to proti Jihlavě i Prostějovu a nesmí se podceňovat. I když je to předposlední tým tabulky, tak je to kvalitní soupeř.

Ve třetí třetině jste si připsal svou čtvrtou branku za Slovan, mohl byste situaci přiblížit?
Vláďa Brož to tam dával Kordymu (Pavel Kordule pozn. redakce), ten do toho sáhl, šlo to na beka a já mu to se štěstím trochu vypíchl a odrazilo se mi to do jízdy. Pak už jsem jen zavřel oči a snažil jsem se to cpát nahoru.

Před třetí třetinou jste trochu pozměnili lajny, co k tomu vedlo?
Přesně nevím, asi nějaký elán do té hry to chtělo, protože to bylo takové vlažnější. Myslím si, že to nebyl žádný záměr vyměnit někoho, že by hrál špatně, ale bylo to takové povzbuzení do té třetí třetiny.

Ve středu zajíždíte na led Sokolova, co ještě oproti dnešnímu zápasu vylepšit?
Určitě větší nasazení již od první třetiny, Sokolov je velice dobrý soupeř. Musíme se tlačit více do brány, hrát bez faulů, jít do toho s hlavou nahoře a udělat tam co nejlepší výsledek.

Bratr dal včera proti Spartě první extraligový gól, sledoval jste zápas?
Nesledoval jsem živě, ale na Onlajnech. Určitě mu gratuluji.