Musíme se o play-off poprat tak, jak jsme se prali v Mostě, hlásí Tomáš Rod
14.01.2015 | Barbora Wolfová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Musíme se o play-off poprat tak, jak jsme se prali v Mostě, hlásí Tomáš Rod

M o s t - Tři velmi důležité body si Slovan připsal po nelehkém derby v nedalekém Mostě. I když si dokázali po první třetině držet dvoubrankový náskok, několik minut před konečnou sirénou chybělo málo, aby hosté vyrovnali na 3:3. Díky bojovnosti však vyrovnávací gól Ústečtí neinkasovali a naopak si pojistili výhru střelou do prázdné branky domácích. Velký podíl na výhře měl právě Tomáš Rod, který přispěl gólem a dvěma asistencemi. Postup do play-off se mu rozhodně nezdá nemožný.

Na výhře v Mostě jste se podílel třemi body, z čehož máte určitě radost…
Od toho tu jsme, abychom mužstvu pomohli tímto způsobem. Radost je veliká, protože to byl důležitý zápas po té, co jsme nezvládli zápas s Kadaní. Neovlivníme, jak budou hrát soupeři, ale máme to pořád ve svých rukou. Počet bodů, který jsme si řekli, že potřebujeme, jde uhrát.

Dostali jste vynadáno od trenéra, po zápase s Kadaní?
Ano… Měli jsme pohovory, pak jsme si i sami hráči k tomu něco řekli a snad to pomohlo. Proti Kadani jsme si jen hráli na to, že to chceme. Dnes jsme to opravdu chtěli a je vidět rozdíl. Když budeme v dalších zápasech takto pokračovat a každý bude plnit svoji funkci, tak věřím, že to uhrajeme. Pokud ne, tak se nedá nic dělat, ale důležité je se o to porvat a ne jak s Kadaní „jen jako“.

Dnes vám Most ukázal, že zápasy s ním jsou velmi zrádné. Může se činit jako lehký soupeř, ale asi tomu tak není…
Pro nás Most není vůbec lehký soupeř. Jeli jsme sem s respektem a minimálně první půlku zápasu jsme hráli zodpovědně. Je to derby, kdy se tady hodně lidí zná, jak mezi hráči, tak i z vedení. Pro obě strany je to tedy velmi prestižní. Most nám vzal už dost bodů, které kdybychom teď měli, tak jsme úplně někde jinde a v klidu.

Závěr zápasu byl docela o nervy a v tabulce rozhoduje opravdu každý bod…
To asi ano, ale my na to jdeme z možná nejlepší pozice. Jsme jedenáctí a už nemáme co ztratit. Jdeme do toho s tím, že se tam dostaneme. Může se stát, že se to nepovede, ale musíme se o to poprat aspoň tak, jak jsme se prali dneska. Když nebude dostatek štěstí a nevyjde to, budeme hold s hlavou nahoře hrát play-out. Stává se to, v hokeji se chyby stávají. Ale my se o to porveme, tak jako v Mostě, ne „jen jako“ jako s Kadaní.

 
 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv