Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Musíme klub vrátit do optimální pozice, říká nový manažer Vladimír Evan
20.11.2013 | Jan Prošek

Musíme klub vrátit do optimální pozice, říká nový manažer Vladimír Evan

Ústí nad Labem – Ústecký hokejový klub bude mít od prvního prosince nového manažera. Tuto pozici převezme Vladimír Evan, který bude působit i nadále u mládeže. Webové stránky přináší exkluzivní rozhovor s nově jmenovaným manažerem.

Jak se zrodil plán, že se stanete manažerem klubu?

Vedení akciové společnosti mě oslovilo minulý týden po úterním zasedání. Já jsem si bral nějaký čas na rozmyšlenou. Byl jsem pozván na včerejší zasedání. Měl jsem napsané nějaké body, na které jsem chtěl odpovědi. Nemusel jsem je říkat, protože byly na pořadu jednání. Rozhodl jsem se v průběhu jednání. Už jsem tedy nepotřeboval čas. Zjistil jsem, že představenstvo má jasné plány, přesně ví, co chce. Má určenou strategii, která může v budoucnu fungovat dobře.

O jakou strategii se jedná?

Všichni dobře víme, že není klub v optimální kondici ani po stránce sportovní ani ekonomické. Hlavním cílem je dostat klub do optimální situace. Vypozoroval jsem, že se na představenstvu řeší i detaily, přemýšlí se, jak investovat každou korunu. Myslím, že to je správné.

Jaké byly vaše bezprostřední pocity po přijetí nové funkce?

První pocity byly kladné. Jedna z podmínek, za kterých jsem roli manažera přijal, bylo setrvání Jana Kloboučka. Hned jsem si sedl s Honzou, protože si myslím, že jako hráč tady odvedl obrovský kus práce. Dneska ho můžeme zařadit mezi ikony klubu. Bavili jsme se o jeho prioritách. Honza má jasnou představu.

Jednou z prvních věcí, kterou jste řešil, bylo setrvání p. Šindela v týmu...

Byl jsem pozvaný jako host na jednání představenstva klubu. Tam si představenstvo odhlasovalo odvolání pana Šindela. Ani já ani Jan Klobouček nemáme hlasovací právo. Já jsem oficiálně ve funkci od prvního prosince. Do té doby se hraje o patnáct bodů. Během té doby by se mužstvo zvedlo, nebo se ještě víc položilo. Představenstvo nechtělo čekat, a tak rozhodlo tedy okamžitě.

Novým koučem je jmenovaný Milan Skrbek. Je to dobrá volba?

Zvažovalo se několik variant. Na prvním místě ale byla varianta, že využijeme trenéry, kteří tady jsou. Není tajemstvím, že bylo ve hře odvolání obou trenérů. Vzhledem k tomu, že Tomáš Mareš zná mužstvo, které v rámci možností klubu před sezónou složili společně s panem Šindelem dobře. Pan Skrbek byl vybrán, protože mužstvo zná, trénoval ho. Když jsme se ho ptali, jestli to přijme, řekl, že ano. Hlavním důvodem je přesvědčení, že hráči mají na víc, než předvádějí.

Vy budete působit u mládeže i u hlavního týmu. Co to pro vás znamená?

Vzhledem k tomu, že se nám podařilo mládež stabilizovat ekonomicky a sportovně představenstvo podpořilo, že se budu nadále věnovat i mládež. Bude to náročné, ale mám okolo sebe u mládeže tým lidi, kterému plně věřím. Plno věcí dělají samostatně. Jediné co jsme museli řešit, bylo to, kdo bude trénovat juniory. Ty povede Miroslav Mach, který bude vypomáhat Vítu Borůvkovi u staršího dorostu.

Dojde k propojení mládeže a hlavního týmu v oblasti financí?

Nedojde, obě společnosti vystupují pod svým názvem se svou samostatnou právní identitou. Občanské sdružení je rozpočtová organizace.

Autor TOPfotky: Miroslav Rosendorf.
 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv