Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Musíme bojovat dál, nabádá gólman Novák
19.11.2012 | Jan Prošek

Musíme bojovat dál, nabádá gólman Novák

Ú s t í n/L. - Juniorům po reprezentační pauze opět začaly tuhé boje o body. Severočeši odehráli dva venkovní zápasy. Nejprve prohráli 4:5 na ledě Plzně, poté 2:6 v českobudějovické Budvar Areně. Vzhledem k marodce v hlavním týmu dostal v brankovišti juniorů příležitost David Novák.

Co jste trénovali během reprezentační přestávky?

Hlavně kondici. Trénovalo se hodně a to i několikrát denně, ale bylo to hlavně zaměřeno na tu kondici, bylo tam hodně bruslení, běhání a posilování.

Po čtrnáctidenní pauze jste hráli proti Plzni. Dlouho jste drželi krok, vypadalo to na zisk bodů. Co bylo v závěru špatně?

Asi je to v našich hlavách, přestože jsme odehráli velice dobré utkání. Udělali jsme chyby, které tak kvalitní soupeř jako je Plzeň dokázal využít. Mrzí mě, když si před 3. třetinou v kabině řekneme, že budeme hrát na jistotu a bez zbytečných chyb, a pak minutu před koncem si vlastní hloupostí prohrajeme zápas.

Jak bys celý zápas zhodnotil?

Ten zápas se mi hodnotí těžko, přestože jsme hráli dobře, dokázali jsme se soupeři ve všem vyrovnat, ale i přesto jsme prohráli. Tahle prohra hodně mrzí, protože jsme v situaci, kdy má pro nás každý bod velikou cenu a nemůžeme si dovolit darovat soupeři vítězný gól 50 vteřin před koncem.

Víte, kde jste udělali chybu?

Těch chyb bylo více, děláme zbytečné fauly. Chyba, která rozhodla zápas, to byl prostě náš zkrat. Je to hokej, každý dělá chyby, my se z těch chyb musíme poučit a začít táhnout za jeden provaz. Sezóna je ještě dlouhá, stát se může cokoliv, ale musíme tomu jít trošičku naproti.

Další venkovní zápas byl proti Českým Budějovicím. Jak bys ho zhodnotil?

Byl to úplně odlišný zápas než v Plzni. Zatímco v Plzni jsme dobře bránili, bruslili jsme a měli jsme chuť, v Budějovicích jsme byli všude o krok za soupeřem, hráli jsme špatně dozadu, nechávali jsme soupeři spoustu prostoru. Doufal jsem, že navážeme na dobrý výkon ze čtvrtka, že tam bude chuť konečně vyhrát, ale bohužel to dopadlo špatně.

Jaká v týmu panuje nálada?

To, v jaké jsme situaci, se na té náladě trochu odráží, ale pořád věřím, že nás to semkne a že v klíčových situacích se budeme rvát za výsledek jako tým. Už jsem zažil něco podobného prvním rokem ve starším dorostu, příjemné to rozhodně není. Myslím, že nikdo nechce mít svoje jméno podepsané pod sestupem z extraligy.

Věříte, že se vzchopíte a začnete vyhrávat?

Kdybych nevěřil, nemá to cenu hrát. Nečekám, že ze dne na den začneme vyhrávat, ale jsem přesvědčený, že pokud každý z nás bude poctivě trénovat a odvádět na ledě maximum, tak je záchrana reálná.

Jak se připravíte na následující domácí zápas proti Jihlavě?

Tak po zápase v Budějovicích jsme měli volnou neděli a v pondělí byl první trénink, takže do toho zápasu je ještě čas něco natrénovat. Myslím si, že to bude podobné jako na každý zápas. Snad se konečně vzchopíme a uděláme nějaké body.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv