Musím hrát a bojovat tak, abych byl v základní sestavě, ví Marek Hovorka
07.08.2009 | Vít Čepický

Musím hrát a bojovat tak, abych byl v základní sestavě, ví Marek Hovorka

Ú s t í n/L. - Je radost býti fanouškem Slovanu. Tak něco podobného si jistě řekla při čtvrtečním večeru většina přítomných v ústecké Zlatopramen aréně. A aby také ne. Lvi totiž po sympatickém výkonu porazili úřadujícího mistra extraligy z Karlových Varů. Nemalou zásluhu na tom měl i Marek Hovorka, střelec prvního gólu žlutomodrých. „Byl to gól trochu se štěstím, ale takové prostě padají," nechal se slyšet po zápase.

Pokud někdo čekal, že Lvi před mistrem extraligy stáhnou ocas a nechají se Energií vybít, pak se musel v úterý určitě minimálně divit. Slovan hrál se soupeřem bez bázně a hany, čímž si vysloužil solidní podporu fanoušků. Jak vůbec k soupeři přistupoval Marek Hovorka? „Byl to prostě náš soupeř, ovšem určitý respekt tam byl. Jsou to hráči na vysoké úrovni, nebylo lehké odhadnout, co od nich čekat. Naštěstí jsme byli od začátku soustředěni na to, s kým hrajeme, což nakonec přineslo úspěch."

Ve třetím letním zápase Slovan opět musel dotahovat. A prvním, kdo se rozhodl ztéci branku Lukáše Sáblíka, byl právě Hovorka. „Roky Pajič odvedl výbornou práci ve středním pásmu, Sklenda (Zbyněk Sklenička) mi to nahrál do volného prostoru. Mně stačilo si to jen zpracovat, natáhnul jsem si brankáře, co se to dalo, a prostě vystřelil. Byl to gól trochu se štěstím, ale takové prostě padají," zhodnotil skromně střelec svou parádní akci, kterou vyrovnával na 1:1.

Tři minuty nato však Vary opět vedly. Gólem téměř do šatny dal Rohan vědět, že se hosté z lázní nepřijeli do Ústí pouze rekreovat v příjemném chládku místní arény. „Trenér nás nabádal, abychom se drželi hry, kterou jsme produkovali na konci první třetiny. Abychom hráli aktivně, nepouštěli střední pásmo. Naše hra se zlepšovala od minuty k minutě, bylo otázkou času, kdy padne gól," nechal Hovorka lehce nahlédnout do ústecké šatny před začátkem druhého dějství.

Přesto si fanoušci na další branky museli počkat až do třetí třetiny. K radosti domácích však už kotouče mířily jen do jedné branky. Té Varské. „Ve třetí třetině jsme měli nejlepší pohyb v zápase, dobře jsme bruslili, byli jsme tvůrcem hry, stříleli jsme. Nám to tam padlo, na druhé straně Salfa (Dušan Salfický) výborně zachytal a díky tomu to dopadlo, jak to dopadlo. Takovýto výsledek se jednoznačně cení."

Ano, porazit mistra, to se samozřejmě nedaří každý den. Fanoušci Severočechů jásali, ovšem Hovorka nabídl po výhře poněkud střízlivější hráčský pohled. „My to nebrali nějak extra, že hrajeme o mistra. Pořád je to přípravný zápas, ve kterém se zkouší různé herní varianty na ligu. Přijely Vary, mohl to být jiný soupeř. V Ústí je momentálně velké množství hráčů, bojuje se o místo v sestavě a každý se snaží hrát naplno. Nebyl místo pro nějaký přehnaný respekt. Prostě se hrálo naplno," zdůraznil bojovný útočník to, co pozorovala většina diváků zápasu.

Lvi mají zatím v Tipsport Cupu stoprocentní bilanci a celkově sehrávají s extraligovými mužstvy v přípravě vyrovnaná utkání, za která se rozhodně nemusí stydět. Co můžeme tedy očekávat od dalších střetnutí před začátkem ligy? „Já od toho neočekávám něco speciálního. Jak říkám, je to stále příprava, jdu od zápasu k zápasu a snažím se podávat co nejlepší výkony. Další zápas hrát můžu, ale taky nemusím, útočníků máme mnoho, střídají se. Samozřejmě, že Tipsport Cup je určité oživení. Hraje se s extraligovými mužstvy, turnaj je tabulkově uspořádaný, o něco jde. Já k tomu ale přistupuji jako ke každému zápasu."

Přetlak v útočných řadách je skutečně silný. Stačí jeden nepovedený zápas a hráč se může začít bát o své místo v sestavě. Že nemá nikdo nic jistého koneckonců potvrdil i sám Hovorka. „Konkurence je jistě zdravá věc, nicméně... Útočníků je tu opravdu dost, s některými jsem se ještě ani pořádně nepotkal. Je to takový extrém. Musím se s tím ale nějak vyrovnat a hrát a bojovat tak, abych se dostal do základní sestavy," nachází slovenský hráč recept na to, jak se udržet v sestavě.

Nešlo se tedy nedotázat, jak se sám útočník cítí. „Myslím si, že to není špatné. Liga nám začíná, každý by na tom měl být dobře se sílou a výdrží. Pocity jsou každopádně dobré. Mám výborné spoluhráče, se kterými si rozumím. Dneska to šlo, v budoucnu to jít nemusí. Nechci urazit štěstěnu a makám proto pořád dál."

Přestože úterní počasí lákalo k vodě, na grilování či posezení s přáteli kdesi na zahrádce příjemné restaurace, přes tisíc fanoušků hokeje si našlo cestu na stadion a dokázalo vytvořit opravdu velmi sympatickou atmosféru. „Na to, kolik bylo diváků, lehce přes tisíc, byla atmosféra místami pomalu lepší, než v baráži s Boleslaví. Pro hráče to bylo velmi příjemné," pochválil forvard obecentsvo zajímavého klání.

Nu a jaké byly hráčovy pocity po zápase? „Momentálně se těším na pořádnou večeři a v dalších zápasech se těším... Já nevím. Uvidím, co mi další utkání přinesou," zbytečně si nelámal Hovorka bezprostředně po vítězném zápase hlavu s tím, co Slovan čeká v příštích dnech.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv