Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - Poruba 23. ledna od 18:00 hod. | HSM 2019: Článek zde
Moravský dvojzápas zavede Slovan do Polárky a na Lapač
29.10.2018 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Moravský dvojzápas zavede Slovan do Polárky a na Lapač

Ú s t í n/L. - Severočeši vyráží na moravský trip, kde je čekají dva zápasy ve dvou dnech. Nejprve si v úterý Slovan dohraje 18. kolo ve Frýdku - Místku. O den později se v rámci 20. kola přesune na Valašsko, kde jej čeká Vsetín. Přiveze si Slovan zpět na sever Čech nějaké body? Na Slezsku startuje utkání od 17 hodin, na Valašku poté od 17:30.

Tváří v tvář: HC Frýdek-Místek - Slovan

HC Frýdek-Místek

Rysi neprožívají zatím nejpovedenější sezonu a v tabulce jim patří předposlední 14. místo, když nasbírali celkově třináct bodů, tedy o čtyři více jak ústecký Slovan. Frýdek – Místek, má stejně jako Slovan za sebou výměnu trenérů, po osmi porážkách v řadě byla pro trenéry Jiřího Juříka a Marka Malíka osudná prohra ve třináctém kole doma s Motorem. Novými trenéry se stali Vlastimil Wojnar a Josef Daňo. Pod jejich vedením Rysi okamžitě zabrali a vyhráli dvě utkání po sobě (Prostějov 3:2 a Kadaň 6:3). Poslední tři utkání však Frýdek opět nezvládl a inkasoval od každého ze soupeřů šest branek (Kladno 5:6, Havířov 3:6, Třebíč 0:6).

Nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v dresu Rysů obránce Jiří Krisl, který má v průměru na zápas čas na ledě 17 minut a 42 vteřin. Stejný průměr času na ledové ploše dostává i bývalý útočník Slovanu Milan Mikulík. . V brankovišti Slezanů se o svůj čas poměrně spravedlivě dělí dva brankáři, Nick Malík, který má v devíti odchytaných zápasech průměr úspěšnosti zásahů 88,58% a Lukáš Daneček, jenž odchytal osm utkání a průměr zásahů má 84,82%.

Sestava Frýdku - Místku z minulého kola:

Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – J. Kalus, Klimša, Christov.

Poslední odehrané utkání:

SK Horácká Slavie Třebíč - HC Frýdek-Místek 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Střondala (Bilčík, Raška), 10. Střondala, 28. Nedvídek (Raška, Szathmáry), 45. Kusko (Nedvídek), 57. Raška (R. Čermák, Bilčík), 58. Mlynář (J. Čejka, M. Novák) (TS).

Tváří v tvář: VHK ROBE Vsetín - Slovan

VHK ROBE Vsetín

Na Lapači čeká Slovan mnohem těžší soupeř, než den předtím na Slezsku. Valachům patří aktuálně 3. místo v tabulce Chance Ligy s třiceti čtyřmi získanými body. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka se navíc mohou spolehnout na své domácí prostředí, když před svými fanoušky prohráli v základní hrací době v deseti dosavadních zápasech pouze jediný, a to s vedoucím Motorem. Na vsetínský Lapač si v tomto ročníku najde na domácí utkání cestu, v průměru na zápas 3002 fanoušků, což je hned po českobudějovickém Motoru nejvíce v lize. Utkání bude speciální pro bývalého obránce Slovanu Ondřeje Holomka, který je letos kapitánem týmu z Valašska.

Nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v dresu Vsetína letošní posila Luboš Rob, který má v průměru na zápas čas na ledě 18 minut a 49 vteřin. Stejný průměr času na ledové ploše dostává i druhá letošní posila Antonín Pechanec. . V brankovišti Valachů dostává zatím více prostoru běloruská akvizice Jan Šelepněv , který má v třinácti odchytaných zápasech průměr úspěšnosti zásahů 90,53%. Záda mu kryje úspěšně David Gába, jenž odchytal šest utkání a průměr zásahů má 92,12%.

Sestava z minulého kola:

Šelepněv – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Pitule, Kucharczyk, Březina – Vítek, Kuronen.

Poslední odehrané utkání:

AZ RESIDOMO Havířov – VHK ROBE Vsetín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 8. Rehuš (Haas, Jergl), 24. F. Seman (Bořuta, Rehuš), 44. Holec (R. Veselý, Matai), 48. L. Bednář – 3. Rob (Holomek).

Vzájemné zápasy

Slovan v prvním měření sil s těmito moravskými soupeři získal tři body. Po jednom z nejlepších výkonů v sezoně přejel Vsetín v poměru 7:3. Den na to však výkon nezopakoval a prohrál s Rysi z Frýdku – Místku 1:2.

HC Slovan Ústí nad Labem – VHK ROBE Vsetín 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Weinhold (Vrdlovec, M. Zdvořáček), 20. D. Merta (Vrdlovec), 20. Chrpa (J. Havel, Krliš), 23. Vrdlovec (Jícha), 24. M. Zdvořáček, 38. Roubík (Melka, M. Vágner), 43. Jícha (Melka, Roubík) – 21. Hořanský, 38. Rob, 47. Jonák (Teper, Pechanec).

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek – Místek 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. L. Volf (M. Vágner) – 28. Klimša (Rudovský, Martynek), 44. Przybyla (Martynek, Klimša).
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

„Pojď hrát hokej“ v Ústí nad Labem

V pondělí 21. 01. 2019 se na ústeckém zimním stadionu opět konala akce „Pojď hrát hokej“. Tuto akci... Celý článek

Ve středu na Slovan, nastoupí proti Porubě

Ú s t í n/L. - Tři vzájemné zápasy Slovan prohrál, v posledním měření sil této sezóny má možnost... Celý článek

Dorost bez inkasované branky porazil Litoměřice

Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci nastoupili na svém zimním stadionu proti Litoměřicím. Stadion na... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv