Bílina - Bílina byla po dvou dnech opět dějištěm přípravného zápasu ústeckého mladšího dorostu. Po úterním duelu s mladšími dorostenci Pirátů Chomutov "A" vyzvali Slovan hokejisté "B" týmu stejné kategorie. Svěřencům Jana Čalouna a Jiřího Sochora se podařilo v miniodvetě uspět, když v severočeském derby zvítězili 17:4. Zajímavostí bylo, že domácí Piráti nasadili na každou dvacetiminutovku jiného brankáře.

14. 8. 2014, 15:15 hod., přípravné utkání mladšího dorostu

MDO Piráti Chomutov "B" - MDO HC Slovan Ústí nad Labem 4:17 (1:1, 1:8, 2:8)

Branky a nahrávky: 5. Brandner (Kozelnický), 26. Zrwová (Toferner), 53. Bittner (Duwge), 54. Sommer (Urbánek) – 10. Dörner (Harkabus, Zich), 22. Harkabus (Zich, Dörner), 22. Batryn (Veselý, Stuchlý), 27. Harkabus (Dörner, Zich), 29. Harkabus (Dörner, Zich), 29. Tipán (Gottfried, Herák), 32. Gottfried (Čermák, Batryn), 36. Veselý (Batryn), 38. Čermák (Batryn, Veselý), 41. Harkabus (Zich, Dörner), 45. Zich (Dörner), 46. Štěpánek (Stuchlý, Batryn), 47. Mareš (Dörner), 48. Batryn (Čermák, Veselý), 52. Harkabus (Zich, Dörner), 59. Dörner (Zich), 60. Veselý (Štěpánek, Batryn). Rozhodčí: Barna – Majerčin, Temr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 16:58 (8:17, 3:14, 5:27). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:15, 4:15, 4:17.

Piráti Chomutov "B": 1. – 20. Šantora (21. – 40. Kokman, 41. - 60. Naď) – O. Bláha, Pipota, Hájek, Sommer, Bradner, Bittner, Duwge, Nguen – Vlk, Zrwová, Horký – Toferner, Pidych, Nerad – Urbánek, Kozelnický, M. Bláha – Kolitsch, Josef Kovář. Trenér: Miroslav Buchal.

HC Slovan Ústí nad Labem: Paťha – Štochl, E. Mareš, Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, Zich, Harkabus – Batryn, T. Čermák, M. Veselý – Gottfried, Herák, Tipán. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Komentář k zápasu

V první části zhlédli diváci na bílinském zimním stadionu po jedné přesné trefě na obou stranách. Skóre otevřel v páté minutě Roman Brandner - 1:0. Vyrovnat na 1:1 se podařilo po necelých pěti minutách Sebastianu Dörnerovi. Do přestávky si oba celky vyzkoušely hru v početní převaze, skóre ale zůstalo nezměněno.

Druhou dvacetiminutovku ovládli s přehledem hokejisté Slovanu. Obrat se nejprve podařilo v polovině dvaadvacáté minuty dokonat Matěji Harkabusovi, vedení hostů pojistil v závěru téže minuty Dmytro Batryn - 1:3. Za necelé čtyři minuty snížila na 2:3 Kateřina Zrwová, zbytek třetiny už režírovali ústečtí hokejisté. Hattrick nejprve dvěma zásahy do černého dokonal Matěj Harkabus, další branky přidali Mario Tipán, Pavel Gottfried, v oslabení udeřil Marek Veselý a při rovnovážném počtu hráčů se zapsal do listiny střelců Tomáš Čermák - 2:9.

Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti, Ústečtí pokračovali v náporu z druhé periody. Do dvaapadesáté minuty navýšili vedení svého týmu dvěma brankami Matěj Harkabus, jedním gólem Karel Zich, Martin Štěpánek, Erik Mareš a Dmytro Batryn - 2:15. Během dvaatřiceti sekund na rozmezí třiapadesáté a čtyřiapadesáté minuty Piráti snížili na 4:15, když se prosadili David Bittner a Pavel Sommer. Gólový účet zápasu uzavřel Slovan, skórovat se v čase 58:28 min. podařilo Sebastianu Dörnerovi, osm sekund před koncem řádné hrací doby poté Marku Veselému - 4:17.

Slovan ve svém druhém přípravném utkáním deklasoval "B" tým mladšího dorostu Pirátů Chomutov, své kvality prokázal především ve druhém a třetím dějství.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov "B"): „První třetinu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Od druhé části nás soupeř předčil ve všech směrech, a to v agresivitě, střelbě i pohybu. Mohu pouze pogratulovat, není k tomu co říct. Byl to rozdíl třídy.“

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): „V první třetině nám scházela produktivita, proto byl stav po dvaceti minutách hry 1:1. V utkání jsme byli od začátku aktivnější, byli jsme ve větším pohybu a vyhrávali jsme většinu osobních soubojů. Připravili jsme si řadu šancí, ze kterých vyplynuly branky.“