Ú s t í n/L. - Na zimním stadionu v Děčíně se proti sobě postavilo mužstvo "Ústí nad Labem "A" a Ústí nad Labem "B". Zápas přinesl mnoho branek a zajímavých hokejových momentů.

1. 8. 2013. 11:15 hod.

HC Slovan Ústečtí Lvi „A“ - HC Slovan Ústečtí Lvi „B“ 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky:14. Havlík (Brňák, Domský) – 13. Moucha, 17. Vico (Spálenka), 20. Zich (Vaněk, Spálenka), 25. Spálenka (Zich), 29. Vaněk (Pulda), 52. Leitner (Vico). Rozhodčí: Jakub Šlechta. Vyloučeni: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:6.

HC Slovan Ústečtí Lvi „A“:Havlík A., Landt – Havlík D., Vandas, Holý T., Opočenský, Zelinger, Hypius, Tošnar – Osmani, Domský, Brňák, Tomáš, Veselý, Dörner, Mareš, Křepelka, Forojtová.

HC Slovan Ústečtí Lvi „B“:Holý K., Dobiáš – Vytejček, Pulda, Horčička, Moucha, Hadraba, Janíček – Zich, Vaněk, Spálenka, Bejček, Leitner, Vico, Horyna, Zýka, Hruška.

Komentář k zápasu

První branka zápasu padla v čase 12:18, prosadil se Moucha. Ústí nad Labem „A“ vyrovnalo o minutu později. Na správném místě stál Havlík D. Ústí „B“ se vyrovnáním nenechalo zaskočit a zápas díky brankám Vica a Zicha otočilo ve svůj prospěch. Po první třetině vedlo Ústí „B“ 3:1. Pět minut uběhlo z druhé třetiny a Spálenka upravil na 4:1 pro Ústí „B“. Další branku krátce před polovinou zápasu vstřelil Vaněk. Ústí nad Labem „B“ vedlo po dvou třetinách 5:1. Poslední branku vstřelil v čase 51:23 Leitner.

Ohlasy trenéra:

Jan Čaloun (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to zápas, který nám zase napověděl, jak by mohla sestava vypadat. Hráči, který byli v hlavním týmu, nemají místo v extraligovém mužstvu jisté a naopak hráči v "B" týmu nemusí být během sezóny v "B" mužstvu.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.