Ústí nad Labem – mladší dorost ústeckého Slovanu v neděli odehrál poslední utkání dlouhodobé části. Svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka odehráli dvacet zápasů. Podívejme se, co se možným budoucím hvězdám povedlo i nepovedlo od poloviny září.

Nejvyšší výhra: Ústí – Roudnice 23:2

Vzhledem k absenci gólmana Zvědělíka se mezi tři tyče postavil Karel Holý, který v sezóně chytá za osmou třídu. Již první třetina objasnila, který tým bude tím lepším. Úvodní dvacetiminutovku vyhráli domácí 6:0, druhou 9:0 a bylo po zápase. Třetí třetina se jen v klidu dohrála. Lvíčata svému soupeři uštědřila pořádnou lekci, vyhrála 23:2. Brankář Holý inkasoval v 53. minutě z hole Pěkného a v posledních sekundách hry kosmeticky upravil skóre Macoun. V zápase si připsal hattrick žák osmé třídy Kryštof Vaněk.

Nejvyšší prohra: Děčín – Ústí 6:5

Lvíčata prohrála zápas v šedesáti minutách pouze v jediném případě. V předposledním kole cestovala do nedalekého Děčína, kde se utkala s tamním výběrem. První branku vstřelili domácí, Ústí velmi rychle odpovědělo. Děčín se v průběhu zápasu dostal do vedení 4:2. Lvíčata ale bojovala, což se vyplatilo, protože v 51. minutě je do vedení poslal Amirov. Jenže dvacet šest vteřin před koncem vyrovnal Barták. Ústecká hra se úplně sesypala, toho využil znovu Barták, který zaznamenal čtvrtou branku v zápase a zajistil Děčínu tři body.

20 zápasů, 18 výher

Mladší dorostenci odehráli dvacet zápasů, ve kterých ztratili pouze pět bodů. Tři body přenechali Děčínu a dva body zůstaly týmu Karlovy Vary „B“, což je de facto Sokolov. V tomto zápase proti žlutomodrým nastoupilo mnoho hráčů, kteří patří do hlavního týmu Varů. Lvíčata byla zaskočená natolik, že po první třetině prohrávala 0:4. Ve zbytku zápasu pracně dotahovala ztrátu, což se také podařilo. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli lepší domácí. Po dlouhodobé části se dá říci jen jedno – pokud se zaměří na nedostatky v obranné hře, jejich snu, tedy k postupu by se mladší dorostenci hodně přiblížili.