Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu
25.07.2021 | Redakce
Autor fotografie: Jiří Cícha

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem navázali na letní přípravu a tento týden se začali připravovat se Slovanem na ústeckém ledě. Jak Miroslav Mach hodnotí přípravu celkově?

Jaký byl úvodní trénink na ledě a jaká byla jeho náplň?

Jednalo se o první trénink, kdy si hráči vyzkoušeli především novou výstroj a výzbroj. V tréninku jsme se zaměřili hlavně na techniku bruslení bez a s kotoučem.

Co bude cílem v první fázi přípravy?

Během první třech týdnů se zaměříme hlavně na kondici, kdy se budou prolínat tréninky, jak na suchu, tak na ledě.

Zpětně, jak hodnotíte letní přípravu, jak je tým nachystán po fyzické stránce?

Po delší době jsme se dostali na ledovou plochu na začátku léta. Jsem přesvědčen, že tréninky splnily svůj účel a za trenérský štáb jsme s průběhem letní přípravy spokojeni. Jsem rád, že jsme mohli využít 2x v týdnu teplický led. Co se týče fyzické kondice, čekají hráče během srpna zátěžové testy, kde uvidíme, jak jsou hráči na novou sezónu připraveni.

Je tým pro novou sezónu kompletní nebo budete případně tým ještě doplňovat?

Tým je prakticky kompletní a uvidíme, jak se v přípravě budou prezentovat hráči, kteří budou bojovat o sestavu včetně ústeckých juniorů. Samozřejmě také doplníme kádr ve spolupráci s Mladou Boleslaví. S kádrem, který jsme sestavili pravděpodobně nastoupíme do nové sezóny.

Nejzkušenějším hráčem týmu je Michal Trávníček. Jak důležité je pro vás setrvání kapitána?

Byl to pro nás klíčový bod udržet zkušené hráče. Tráva je vzorem nejen pro mladé hráče, ale i na ledě a v kabině. Jsme rádi, že bude nadále hájit barvy Slovanu Ústí nad Labem.

Slovan čeká sedm přípravných utkání. Co od těchto utkání očekáváte?

Přípravné zápasy budou sehrány v plné kondiční zátěži. Ze začátku tedy chceme zkoušet hlavně hráče, kteří bojují o sestavu. Závěr přípravy chceme odehrát s týmem, který by měl vstoupit do sezóny.

Chance liga bude mít v nadcházející sezóně sedmnáct účastníků. Bude sestupová a může sestoupit až pět celků. Co od této sezóny tedy očekáváte?

Určitě bude pro nás důležitý vstup do soutěže. Od prvního zápasu to bude nelítostný boj o každý bod. Nesmí nám utéct začátek, pak bychom se z toho těžko vyhrabávali. Je důležité, aby vydrželo zdraví hráčů, jelikož nemáme tak široký kádr. Všechny celky posílily a myslím si, že bude soutěž vyrovnaná a nesmírně napínavá od prvního kola.

V loňské sezóně hrál Slovan velmi atraktivní hokej, chcete pokračovat v tomto trendu i v letošní sezóně?

Určitě bychom chtěli navázat na loňskou sezónu a předvádět aktivní hokej. Chtěli bychom pokračovat v tomto trendu a hlavně vyhrávat v domácím prostředí před našimi fanoušky. Naopak musíme oproti minulé sezóně zlepšit hru na venkovních kluzištích, kde se nám tolik nedařilo.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv