Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Milan Buďa skórující, asistující
15.01.2005 | Karel Greiner

Milan Buďa skórující, asistující

Ú s t í n/L. - Lvi prolomili nepříznivou bilanci dvou po sobě jdoucích domácích porážek a nasázeli Opavským osm branek. K vidění byl i ne příliš častý úkaz, když hned dvě branky a jednu asistenci si připsal Milan Buďa. Úspěšný byl i novopečený Lev Miroslav Barus, jenž přišel v týdnu ze Znojma. Za “poškozené“ pak promluvil asistent kapitána Slezanu Marek Harazim.

V novém roce 2005 ještě Ústečtí Lvi nepoznali na vlastním ledě chuť vítězství a tak byli po porážkách od Chomutova 1:6 a od Berouna 1:2 odhodláni tento stav změnit. ”Po posledních domácích neúspěších jsme dnes prostě museli vyhrát. Bylo by úplně jedno, kdo by přijel, každopádně by to tady odnesl. Jsme rádi za to vítězství a doufám, že jsme z té menší krize venku a že už to teď bude v pohodě,“ přál si po utkání jeden z hrdinů večera Milan Buďa. Lvi našlápli do utkání opravdu zostra a již ve třinácté minutě to bylo 2:0. Jenomže pak se začala hojně zaplňovat domácí trestná lavice a Opavští trestali vyloučení brankami. Na začátku druhé třetině bylo vyrovnáno a bylo otázkou, zda to nenechá stopy na pošramoceném sebevědomí domácích. ”Vůbec ne. My jsme měli dobrý začátek a vlastními chybami a zbytečnými vyloučeními jsme se dostali tam, kde jsme nechtěli být. Dneska jsme ale byli o osmdesát devadesát procent lepší než soupeř, takže jsme věřili, že je přehrajeme,“ nepřipouštěl si žádné pochyby mohutný forvard, který svým gólem zvrátil stav utkání opět ve prospěch Lvů.
Probouzející se obr zařídil dvě branky a na jednu nahrál, čímž téměř zdvojnásobil svůj dosavadní bodový účet, který již dlouho vykazoval čtyři body (3+1). ”Po roce opět diskutuji s novináři a doufám, že se neuvidíme zase až za rok ale dříve. Prostě to tam spadlo, měl jsem vedle sebe dobré hráče. Byla to spolupráce celé pětky, jsem za ty body rád. Hraju teď s Martinem Koudelkou a Petrem Přeučilem a i s těmi jsme odehráli dobré zápasy. Je škoda, že se Martin zranil. Trenéři mě dneska dali do druhé lajny. S Davidem i s Patrikem jsem kdysi hrál. Jsou to dobří hráči, člověk se jim snadno přizpůsobí,“ pochvaloval si Buďa, i když jeho radost mohla být díky hatricku ještě vyšší. ”Ten třetí gól mě všichni přáli už jenom kvůli tomu, že bych to měl určitě za nějaký peníz. Nepadlo to tam, ale já věřím, že se to někdy podaří.“
Velkou část letošní sezóny však loňská opora v příliš velké pohodě neodehrála a i nad ním visel Damoklův meč v podobě možného hostování v jiném týmu. To nakonec potkalo jeho kolegu z útoku Petra Lipinu. ”Asi jsem se trochu bál. Člověk nad tím nesmí tolik přemýšlet. Potkalo to Petra, je to smůla. Nepřeju to žádnému hokejistovi, ale jsem rád, že to teď funguje. Já jsem prošel zraněním, které bylo dvouměsíční, a vypadl jsem z toho kolotoče. Věděl jsem, že bude hrozně těžké se do toho dostat. Trápil jsem se, vím to. To zranění mi vzalo spoustu sil a jsem rád, že se do toho zpátky vracím. Hodně mi pomohlo trénování po Vánocích, kdy se trénovalo dvakrát třikrát denně. Doufám, že to bude lepší,“ věří Buďa v lepší zítřky.

Výborně se před domácím publikem uvedla nová akvizice Slovanu Miroslav Barus, který si v premiéře připsal dva body za gól a asistenci. ”V začátku jsme byli lepší, pak jsme si to pokazili oslabeními a nakonec jsme si to vynahradili. Myslím, že jsme si to uhráli úplně v pohodě a zaslouženě,” říkal po utkání poctivý dříč, který svými zákroky několikrát nadchl ústecké publikum. Ještě na začátku týdne však Barus o svém budoucím angažmá nic nevěděl. ”Začalo se to vyřizovat ve středu večer, ve čtvrtek jsem ještě absolvoval dva tréninky ve Znojmě a v noci jsem se pak přesouval do Ústí,“ popisoval jak se stal z Orla Lvem. Na jihu Moravy Barus nedostával tolik prostoru a tak mu nabídka ze severu přišla vhod. “Vůbec jsem se nerozmýšlel. Tohle je ambiciózní tým a tohle rozhodlo hned. Extraliga je teď strašně těžká kvůli hráčům z NHL. Ve Znojmě jsem nedostával tolik prostoru a nechtělo se mi sedět na lavičce a občas si zahrát. Tady si zahraju, jsem vytěžovaný a to rozhodlo. Určitou dobu figurovala v nabídkách i Jihlava, ale sešlo z toho a já jsem rád,“ říkal dvojnásobný extraligový šampión, pro nějž není působení ve Slovanu žádným ústupem z výsluní. ”Myslím, že tohle je velice úspěšný a dobrý mančaft, který může něco dokázat a ty extraligové vyhlídky určitě má,“ hodnotí Lví mančaft Barus.

Ochotu prohodit po debaklu pár slov projevil centr elitní opavské formace Marek Harazim. ”Věděli jsme, že sem jedeme pouze bránit a jenom si to zkusit. Ústí má sílu, čtyři vyrovnané pětky a my jsme přijeli s juniory, které zapracováváme do mančaftu. Některá hostování nám skončila a máme pár zraněných, tak to doplňujeme juniory. Ústí nebo Budějovice nejsou naši soupeři. Naši soupeři jsou od pátého místa dolů, s těmi potřebujeme uhrát body. Důležitý byl pro nás zápas v Třebíči. Tam se hrálo o šest bodů. Otočili jsme tam zápas ze 3:1 na 3:4 a hlavně na takové zápasy se musíme soustředit. Jednoznačný cíl je se udržet,“ hodnotil důležitost bitvy se Lvy Harazim. Přes počáteční nepříznivý vývoj však Slezané zabojovali a za stavu 2:2 se drželi naděje na možný bodový zisk. ”Věděli jsme, že když dáme Ústí pár branek, tak oni znervózní. Mysleli si, že když jsme přijeli v takovém složení, tak že to bude jednoduché. Měli jsme stav 2:2 podržet co nejdéle a zápas by vypadal úplně jinak,“ litoval rychlé branky na 3:2, která přišla pouhé tři minuty po opavském vyrovnání. Hráči Slezanu však v týdnu odehráli již tři zápasy a tak nebylo divu, že na další zdramatizování už nezbývali síly. ”Je to náročné. My jsme NHL bez peněz. Jinak to nemůžu říct. Jezdíme po celé republice a je to záhul. Nevím, co dělají na svazu. V únoru je konec sezóny a nikdo to nechápe. Teď hrajeme obden a je to šílené. Už nemáme z čeho brát,“ nebral si servítky vyšťavený Harazim.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv