Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 30. 9. 2020 od 17:30 hod.
Michal Havel: Toužil jsem jít do Ústí
06.12.2007 | Jan Feudall, Marcel Voneš

Michal Havel: Toužil jsem jít do Ústí

Ú s t í n/L. - Po třech středečních odchodech se na ústecké soupisce ojevilo v tentýž den jedno nové jméno, pro ústeckého fanouška vlastně staronové. Michal Havel už v dres se lvem ve znaku oblékal. V závěru sezóny 2005/2006 pomáhal Slovanu v cestě za extraligou, kde tým ztroskotal až na Vsetínu v baráži. Forvard si zde určitě nevedl špatně, v 31 zápasech zaznamenal devatenáct bodů za osm gólů a jedenáct asistencí. Letos ve Spartě plnil prevážně defenzivní úkoly, ve staronovém angažmá v Ústí bude jistě chtít dokázat, že ani ty ofenzivní mu nejsou cizí.

Michale, po roce a půl opět v Ústí. Jak se Váš přestup seběhl?
Bylo to takový rychlý, ale zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo. Byly tam i jiný varianty, ale já jsem preferoval Ústí a jsem rád, že jsem tady.

Vy jste před letošní sezónou přestoupil z Kladna do Sparty, kde se od Vás čekaly hlavně defenzivní úkoly, nebyl jste spokojen s vytížením?
V prvních dvaceti zápasech to bylo super, to jsem byl spokojený. Ale jelikož výsledky mužstva nebyly příliš uspokojivé, tak začali hrát oslabení i hráči z prvních dvou lajn, kteří je do té doby nehráli. To naše vytížení už pak bylo minimální, chodili jsme v pěti tak dvakrát třikrát na led a to už je prostě těžký. Tak tam začaly padat takový slova, jestli by nebylo lepší jít někam, kde by si člověk opravdu zahrál. Sice jsem do Sparty šel s tím, že budu mít takovou úlohu, ale chtěl jsem hrát. Tak doufám, že si tady zahraju.

Vracíte se do Ústí, kde už znáte zázemí. Znáte i trenéry. Hrálo to ve Vašem rozhodování nějakou roli?
To určitě. Je to jedna z podstatných věcí, kvůli které jsem sem šel. Jsem rád, že se kluby dohodly. Byla to moje touha jít sem.

Se Spartou bylo Vaším úkolem bojovat o příčky nejvyšší. Nyní jste v posledním celku tabulky. Cílem Ústí je záchrana v extralize. Není to změna k horšímu?
Ne, to určitě není. Já na postavení v tabulce nekoukám. Půjdu zápas od zápasu, protože sám se taky musím zvednout, v posledních zápasech jsem moc nehrál a potřebuju se dostat do nějakého zápasového rytmu, v přestávce trochu potrénovat, sžít se s kolektivem a hlavně s pětkou, se kterou budu hrát. Vůbec to neberu jako deprimující, já jsem z posledních sezón z Kladna zvyklý hrát na tom chvostu, takže to pro mě není nová situace. Když se navíc rozhlídnu po kabině, tak ten mančaft má určitě na víc než na poslední místo. Doufám, že se vyšplháme do vyšších pater tabulky.

Zítra ve Vítkovicích Vás čeká poslední zápas před reprezentační pauzou.
Já to pořádně nemůžu hodnotit, bude to můj první zápas. Ale vím, co Ústí dokáže, nás na Spartě taky porazilo. V té extralize je všechno možný. Budeme se snažit přivézt nějaký bod. Oni včera prohráli 6:1, takže budou mít povinnost doma nad outsiderem zvítězit. To by nám mohlo hrát do karet a mohli bychom něco ukořistit.

Budete si hledat bydlení v Ústí nebo budete dojíždět?
Domluvil jsem se na bydlení s Pojkym, kde budu občas před těma zápasama přespávat. Trvale tu určitě bydlet nebudu protože doma na Kladně už mám zaběhlou rodinu. Malá chodí do školy, malej je na mateřské s manželkou, takže se budu snažit jezdit co nejvíc domu.

Jak plánujete prožít reprezentační pauzu?
V sobotu se plánuji vypravit za rodičema na Šumavu. Moc jsem tam teď neměl čas jezdit, ať už kvůli hokeji, nebo kvůli dětem. Tak se moc těším, že se tam teď na ty dva dny dostanu.

Děkuji za rozhovor a ať se Vám v Ústí daří!

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Do Slovanu jsem se hrozně rád vrátil, říká po své obnovené premiéře Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - V utkání s Prostějovem vyjel na led hráč s číslem sedmadevadesát na zádech, bez... Celý článek

Slovan pojede na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po úspěšném domácím zápase ve kterém porazili Prostějov 4:1... Celý článek

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv